Soroksáron kapott ki a listavezető Hali, élen az újonc KTE, újra nyert a DVTK

F. B., P. Gy., R. Z.F. B., P. Gy., R. Z.
2021.10.17. 12:51
A DVTK mindkét félidőben betalált és újra győzelmet aratott (Fotó: Vajda János/Észak-Magyarország)
Kilenc mérkőzést rendeztek vasárnap a labdarúgó NB II 12. fordulójában. Az éllovas Szombathelyi Haladás a Soroksár otthonába látogatott és 1–0-ra alulmaradt, így elszenvedte első bajnoki vereségét. A második Kecskemét a Nyíregyházát fogadta, és gól nélküli döntetlenre végzett, de ezzel is felugrott a tabella tetejére az újonc csapat. A DVTK mindkét félidőben betalált és újra nyerni tudott, a Győr emberelőnyben nyert Szolnokon. Döntetlen született a Siófok és Békéscsaba, valamint a Budaörs és a Szentlőrinc mérkőzésein. Hazai pályán aratott magabiztos győzelmet az Ajka, a Csákvár és a Pécs is.

LABDARÚGÓ NB II
12. FORDULÓ

DIÓSGYŐRI VTK–DOROGI FC 2–0 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Diósgyőr, 1663 néző. Vezette: Vad II. István (Becséri Gergely, Aradi József).
DVTK: Póser – Szeles, Hegedűs J., Szatmári Cs. – Eperjesi, Zsemlye, Molnár G., Oláh B., Bokros (Bárdos, 83.) – Könyves (Horváth Z., 62.), Hornyák (Zsolnai R., 59.). Vezetőedző: Kondás Elemér
DOROG: Tulipán – Kárász (Nyíri, a szünetben), Dlusztus, Izing, Papp M. – Lénárth (Nagyházi, 68.) – Girsik, Szerencsi (Barna, 89.), Hajdú R. (Pohner, 89.), Szedlár – Szabó L. (Csillag D., 75.). Vezetőedző: Fenyvesi László
Gólszerző: Könyves N. (1–0) a 10., Eperjesi (2–0) a 65. percben

Kondás Elemér: – Mindenképpen nyernünk kellett, örülök, hogy sikerült. A legjobb pillanatban szereztünk vezetést, utána kézben tartottuk a meccset.

Fenyvesi László:– Arra készültünk, hogy az első negyedórában ne kapjunk gólt, de sajnos, korán hátrányba kerültünk. A folytatásban több helyzetet kidolgoztunk, voltak lehetőségeink, de azok kimaradtak.

SOROKSÁR SC–SZOMBATHELYI HALADÁS 1–0 (0–0)–ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budapest, Haraszti út.450néző.Vezette: Antal Péter (Horváth Zoltán, Szilágyi Norbert)
SOROKSÁR: Varga Á. – Ternován, Gyömbér (Valencsik, 88.), Csontos, Pászka – Hudák M., Haris – Redzic (Szerető, 72.) Lőrinczy, Korozmán – Lovrencsics B.Vezetőedző: Lipcsei Péter
SZOMBATHELY: Rózsa – Kállai (Tóth D., 49.), Mocsi A., Németh M., Bosnjak – Doktorics (Csilus T., a szünetben), Holdampf, Kiss B. (Hegedűs M., 68.), Szekér Á. (Monori, 74.) – Tóth M., Horváth R. (Délczeg, a szünetben).Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerző: Lőrinczy (11-esből,1–0) a 90+2. percben
Kiállítva: Holdampf (Lőrinczy buktatásáért) a 89. percben

Lipcsei Péter: – Bravúrt hajtottak végre. Tudtuk, hogy az egyik legjobb és az egyik legmasszívabb csapat érkezik hozzánk, az első húsz percben voltak lehetőségeik, és nem érdemtelenül nyertük meg a találkozót. A második félidőben jobban játszott a csapat, és sokkal többet tett azért, hogy megszerezze a három pontot. Emellett az is fontos volt, hogy kapott gól nélkül hozzuk le a mérkőzést!
Németh Szabolcs: – Jól kezdtünk, helyzeteink voltak, sőt volt kétes eset a tizenhatoson belül, amit a játékvezető másként látott, mint mi, a kispadon. Ekkor kellett volna eldöntenünk a mérkőzést. A második félidőben a Soroksár jobban játszott, a játékunk kapkodóvá vált, a végén pedig az ajándék tizenegyessel a riválisunk győzött

KECSKEMÉTI TE–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 0–0ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Kecskemét, 1200 néző. Vezette: Dolnegó Bálint (Baghy Csaba, Tőkés Róbert)
KECSKEMÉT: Varga B. – Tóth D., Szabó A., Rjasko, Belényesi, Hadaró – Katona (Szuhodovszki, 82.), Vágó, Nagy K. (Győri B., 82.) – Bartha L., Lukács D. (Puskás Z., 75.) Vezetőedző: Szabó István
NYÍREGYHÁZA: Fejér – Szokol, Papucsek, Jánvári, Nemes – Vass P. (Pócsik, a szünetben), Paku, Szabó B. – Gresó, Zamostny, Novák Cs. (Márkus, 77.) Vezetőedző: Szergej Pacaj

Szabó István: – Mindvégig kezdeményezően játszottunk, kézben tartottuk a meccset. Rendkívül jól felépítettük a játékot, sőt, feljutó csapatként irányítottunk, az első félidőben el is dönthettük volna a találkozót. Nagyon jó a viszonyunk Szergej Pacajal de sajnálom, hogy ajándékoztunk neki és a csapatának egy pontot.
Szergej Pacaj: – Az első félidőben nagyon gyengén játszottunk, a Kecskemétnek három-négy óriási helyzete is volt. Gyenge volt a támadójátékunk, és a védekezés sem működött jól. A második félidőben kiegyenlítetté vált a játék, mindkét kapu előtt voltak helyzetek, de összességében ez az egy pont nekünk ajándék.

PÉCSI MFC–BUDAFOKI MTE 3–1 (1–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Pécs, PMFC Stadion,750néző.Vezette: Kovács Imre (Kiss Balázs, Sinkovicz Dániel)
PMFC: Helesfay – Sági, Rácz L., Dávid Z., Katona L. – Kónya D., Hursán (Tihanyi, a szünetben), Króner (Tölgyesi, 78.), Hegedűs M. (Marques-Airosa, 66.) – Geiger (Futó, 66.), Adamcsek (Bíró, 82.).Vezetőedző: Vas László
Budafok: Horváth A. – Szalai D., Jagodics M., Fótyik, Kotula M. – Filkor (Szabó M., a szünetben), Soltész I. – László D. (Papp M., 66.), Adorján, Ihrig-Farkas (Zuigéber, 66.) – Kovács D.Vezetőedző: Boér Gábor
Gólszerző: Kovács D. (11-esből,0–1) a 39., Hegedűs M. (1–1) a 41., Kónya (2–1) a 46., Adamcsek (3–1) a 61. percben

Vas László: – Nehéz volt, minden labdáért küzdeni kellett, de megtettük, és elhittük, hogy csapatként nyerhetjük meg ezt a mérkőzést.
Boér Gábor: – Negyven percen át megfojtottuk a Pécs játékát. Vezetésünk után azonban rögtön visszahoztuk a hazaiakat a mérkőzésbe, a második félidőben pedig bent maradtunk az öltözőben... Kicsit olyan érzésem volt, mintha utánpótlás-mérkőzésen lennénk, a párharcaink hatékonysága nem NB II-es szint.

SZOLNOKI MÁV FC–ETO FC GYŐR 0–2 (0–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Szolnok, Tiszaligeti Stadion,500néző.Vezette: Rúsz Márton (Belicza Bence Péter, Márkus Péter)
SZOLNOK: Kovács P. – Tömösvári (Papp Sz., 73.), Szabó A., Kovács O., Tóth B., Kurdics (Berdó, 73.) – Földi M. (Rokszin, 58.), Tisza K., Sipos Z. (Molnár R., a szünetben) – Lakatos I., Tóth L. (Lakatos Cs., 36.).Vezetőedző: Csábi József
GYŐR: Ruisz – Kovács K., Lipták Z., Fodor F., Forgács D. – Bagi I., Vitális – Szimcsó (Vernes, 68.), Kulcsár K. (Berki I., 79.), Sipőcz (Óvári, 84.) – Bacsa.Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Kulcsár K. (0–1) a 27., Bacsa (11-esből,0–2) az 52. percben
Kiállítva: Kovács O. (26.), Csábi (68.)

Csábi József
: – Ritkán szoktam vesztes mérkőzés után a csapatnak gratulálni, de ezt most mégis megtettem, mert nem érdemeltünk vereséget. Sajnos ezen a találkozón olyan falakba ütköztünk, amit nem a Győr állított elénk.
Klausz László: – Ha a győzelmet nézzük, elégedett vagyok a csapattal, hiszen zsinórban két vereség után sikerült begyűjtenünk a három pontot. Tipikus NB II-es mérkőzést játszottunk, sok ütközéssel, fizikális futballal, amihez az is hozzájárult, hogy nagyon gyenge minőségű volt a pálya.

BUDAÖRS–SZENTLŐRINC 1–1 (0–1)–ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Budaörs, 300 néző. Vezette: Csonka Bence (Király Krisztián, Huszár Balázs)
BUDAÖRS: Tóth G. – Tóth K., Gyurácz, Fényes, Kapronczai (Pintér D., a szünetben) – Sajbán Miklós, Zsidai, Molnár Cs. (Lengyel B., a szünetben) – Vankó, Balázs Zs. (Halmai Á., 63.), Winkler A. (Petneházi, a szünetben). Vezetőedző: Gabala Krisztián
SZENTLŐRINC: Prokop – Erdélyi B., Hesz O., Tamás L., Németh M. – Havas, Biben – Harsányi I. (Bányai P., 90+1.), Jancsó (Cenaj. 67.), Szinanovics (Kovács M., 67.) – Grumics (Mervó, 86.). Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző: Harsányi I. (11-esből, 0–1) a 32., Gyurácz (1–1) az 54. percben

Gabala Krisztián: – Bőven maradt hiányérzetem, mert három pontra lett volna szükségünk, az egyenlítés után pedig adódtak lehetőségeink a fordításra is. Amikor átvettem a Budaörs irányítását, a védekezés megszilárdítása volt a legfőbb feladatom, az azóta kapott három gólunk közül kettő tizenegyesből született, ami azt mutatja, hogy jó úton járunk.
Marián Sluka: – Két hét állt rendelkezésre, hogy a lehető legjobban felkészüljünk a Budaörsből. Sokáig szervezettek is voltunk, amit begyakoroltunk, azt az első félidőben megvalósítottuk. A fordulás után nehezen reagáltunk a hazaiak ritmusváltására, rossz döntéseket hoztunk, nüansz hiányozott ahhoz, hogy egy helyett három pontot szerezzünk.

BFC SIÓFOK–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 2–2 (2–1)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Siófok, Városi Stadion, 150 néző. Vezette: Görög Márió (Bede Tamás, Vörös Dániel)
SIÓFOK: Szmola B. – Polényi G., Jagodics B., Horváth M., Deutsch B. – Szakály A. (Krausz R., 81.), Varjas Z. – György Nico (Kiss B., 58.), Eördögh (Szakály D., 72.), Cipf – Horváth Péter (Balogh B., 72.) Megbízott vezetőedző: Bozai Attila
BÉKÉSCSABA: Czinanó – Nagy S., Farkas M., Bora, Kitl M. (Szabó P., a szünetben), Máris D. – Sipos (Fazekas, 76.), Király P., Horváth Péter (Puskás G., a szünetben) – Pantovics (Varga Sz., 76.), Lukács R. (Gránicz, 72.) Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Lukács R. (11-esből, 0–1) a 11., Horváth Péter (1–1) a 16., Deutsch B. (2–1) a 39., Máris D. (2–2) az 51. percben

Bozai Attila
: – Küzdelmes, jó iramú mérkőzés volt, ráadásul mindkét csapat a győzelemre tört. A helyzetek alapján közelebb álltunk a sikerhez, de a mérkőzés egészét tekintve igazságos a döntetlen.
Schindler Szabolcs: – Mindkét csapat bátran támadott! Az eredmény miatt csalódott vagyok, de el kell ismernem, reményteljes és pozitív részleteket is láttam a csapatomtól.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–SZEGED-CSANÁD GA 3–1 (3–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Csákvár
, Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző. Vezette: Farkas Tibor (Varga Gábor, Király Zsolt)
CSÁKVÁR: Auerbach – Major G., Tányéros Á., Dulló, Bencze M. – Mészáros N. (Bakos Sz., 70.), Posztobányi – Mim (Molnár R., 70.), Kártik (Murai, 83.), Torvund (Körmendi, 93.) – Takács T. Vezetőedző: Mónos Tamás
SZEGED: Takács J. – Ódor (Bitó, 79.), Temesvári, Vári B. (Farkas A., 79.), Kővári R. – Simon Á., Kovács M. – Dobos Á. (Gajdos Zs., 57.), Horváth K. (Lestyán, 57.), Gréczi M. (Germán, 57.) – Haruna. Vezetőedző: Dragan Vukmir
Gólszerző: Takács T. (1–0) a 25., Takács T. (2–0) a 29., Takács T. (3–0) a 42., Germán (3–1) a 87. percben

Mónos Tamás: - Nagyon boldog vagyok, hogy nem csak jól, de gólerősen is futballoztunk. Eddig is benne volt a gól a játékunkban, ám eddig elhibáztuk ziccereinket. A szünet után végleg lezárhattuk volna a meccset, de győzelmünket így sem fenyegette veszély.
Dragan Vukmir: - Gratulálok a hazaiak megérdemelt győzelméhez, mi ezúttal nagyon gyengén játszottunk.

FC AJKA–TISZAKÉCSKEI LC 5–1 (1–0)ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Ajka, Ajkai Városi Sportcentrum,1000néző.Vezette: Zám Zsolt (Kulman Tamás, Máyer Gábor)
FC AJKA: Horváth D. – Szűcs K., Heffler T., Tar, Csemer – Tajthy – Csizmadia Z., Lehoczky (Berzsenyi, 77.), Tóth G., Sejben (Stoiacovici, 77.) – Szarka Á. (Dragóner, 80.).Vezetőedző: Kis Károly
TISZAKÉCSKEI LC: Holczer – Kovács B. (Zádori, 80.), Csáki, Farkas N. (Pál, 59.), Farkas A. – Pongrácz (Benke, 67.), Horváth A. – Heffler N. (Galacs, 67.), Erdei C., Uzoma – Szalay Sz. (Kalmár B., 59.)Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Tóth G. (1–0) a 14., Tóth G. (2–0) a 48., Csemer (3–0) az 53., Csizmadia Z. (4–0) a 64., Stoiacovici (5–0) a 83., Erdei (5–1) a 88. percben

Kis Károly: – Úgy érzem, ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk. Az első félidőben is már vezethettünk volna több góllal, de ekkor még stabilan védekezett az ellenfél. A második félidőben nem csak eredményesen, látványosan is játszottunk és ilyen játékra lesz szükség ahhoz, hogy meginduljunk felfelé.
Visinka Ede: – A mérkőzés elején nagyon ránk jöttek az ajkaiak, mint ahogy egy hazai csapatnak azt kell, viszont volt pár veszélyes kontránk, amikből többet is kihozhattunk volna, aztán egy elkerülhető gólt kaptunk. A második félidő legelején kaptunk még egy gólt és teljesen szétestünk.