A Gyirmót megszakította a DVSC hazai győzelmi sorozatát

2021.02.15. 19:50
Dzsudzsák Balázs vesztes meccsen debütált csapatkapitányként (Fotó: Kovács Péter)
A labdarúgó NB II 24. fordulójának hétfői játéknapján a listavezető Debreceni VSC 2–0-ra kikapott a Gyirmót FC Győrtől a Nagyerdei Stadionban, így 11 győztes mérkőzés után először veszített pontokat hazai pályán a 2020–2021-es idényben.

LABDARÚGÓ NB II
24. FORDULÓ
DVSC–GYIRMÓT FC GYŐR 0–2(0–1)
Debrecen,
Nagyerdei Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Szigetvári Márk ( Aradi József, Szilágyi Norbert)
DVSC: Gróf– Poór, Pávkovics, Szatmári, Ferenczi J. (Pintér Á., 77.) – Dzsudzsák, Haris, Baráth P. (Bévárdi, 77.), Bódi – Szécsi M., Sós B. (Tischler, 59.).Vezetőedző: Kondás Elemér
Gyirmót: Rusák – Major, Hudák, Széles, Kirják – Vass Á., Hajdú Á. (Radics, 91.) – Simon A. (Szegi, 78.), Nagy P., Vogyicska – Lencse (Mayer Á., 91.).Vezetőedző: Csertői Aurél
Gólszerző: Lencse (39.), Simon A. (47.)
Kondás Elemér:– Több helyzetet dolgoztunk ki, mint ellenfelünk, de a Gyirmót jobban használta ki a lehetőségeit. Ha nem használjuk ki a lehetőségeinket, akkor nem tudunk nyerni, de még gólt szerezni sem. Szorosabb lett a feljutásért zajló harc, jobban kell élnünk a lehetőségeinkkel, de még sok mérkőzés van hátra.
Csertői Aurél:– Brusztos, kemény mérkőzés volt, amelyen helyzeteket alakítottunk ki, és mi lőttük a gólokat. Persze a DVSC-nek is akadtak lehetőségei, de ezeknél Rusák Edvárd védett, s nekünk is voltak még helyzeteink a gólokon kívül is.

A hazai pályán százszázalékos DVSC a két tavaszi meccséből kettőt megnyerő Gyirmótot fogadta az NB II 24. fordulójában. Volt miért visszavágnia a Lokinak, hiszen a két csapat őszi meccsét a gyirmótiak nyerték meg.

A mérkőzés elején a mezőnyben folyt a játék, kevés lehetőség adódott a csapatok előtt. A hazaiak a széleken próbálkoztak, de a beadások rendre pontatlanok voltak, és a Gyirmótnak is csak kisebb helyzetei voltak. Úgy tűnt, döntetlennel vonulnak pihenőre a csapatok, de a 39. percben Vogyicska beadása után Lencse a léc alá bombázott, megszerezve a vezetést a vendégeknek. A Lokit kicsit megfogta a kapott gól, hiszen a 45. percben csak az óriási ziccert rontó Hajdú Ádámnak volt köszönhető, hogy nem duplázta meg előnyét Csertői Aurél csapata.

Ami nem jött össze az első félidő végén, az sikerült a vendégeknek a második elején. A 47. percben az egész mérkőzésen aktívan játszó Vogyicska kiosztotta második gólpasszát: beadásábólSimon Andrásfejelt Gróf kapujába. A kétgólos vezetés birtokában mélyebben védekezett a Gyirmót, a DVSC igyekezett nyomást gyakorolni rá. A 60. perc környékén több nagy helyzet is adódott a hazaiak előtt, de a DVSC játékosai nem tudtak túljárni a remek napot kifogó Rusák eszén. A Gyirmót átvészelte ezt a kritikus időszakot, és a hajrában már nem volt kérdés, hogy győzelemmel távozhatnak a vendégek a Nagyerdei Stadionból, elrontva a Loki hibátlan hazai mérlegét.

A Gyirmót teljesen megérdemelten nyert, és folytatta kiváló tavaszi szériáját, a DVSC pedig továbbra is vezeti a bajnokságot–annak ellenére, hogy legutóbbi két mérkőzésén vesztesen hagyta el a pályát.0–2

A FORDULÓ TÖBBI MÉRKŐZÉSÉRŐL ITT OLVASHAT!

20. Debreceni EAC2442019–50–3112

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés, 2–0-ra nyert a Gyirmót! Köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét!

90+1. perc: Kettőt cserél Csertői Aurél. Mayer Ádám és Radics Márton érkezik a vendégeknél, lemegy Lencse és Hajdú Ádám.

90. perc: A játékvezető két percet hosszabbít.

78. perc: Cserél a Gyirmót is,Szegi váltja Simon Andrást.

77. perc: Kettős csere a hazaiknál. Pályán Pintér Ádám és Bévárdi, lemegy Ferenczi és Baráth.

75. perc: Vass Ádám kapott sárgát reklamálásért a vendégeknél.

74. perc: Major adott el egy labdát, kontrázhatott a DVSC, de Tischler kiszorított helyzetből kapu mellé lőtt az akció végén.

67. perc: Kirják rúgta fejbe Bódit, sárga lappal díjazta a játékvezető.

63. perc: Parádézik a gyirmóti kapus, Dzsudzsák 18 méterről leadott életerős lövését védte.

61. perc: Szatmári 16 méteres lövését Rusák védte órási bravúrral. A szöglet után is védett a gyirmóti kapus, Pávkovics fejesét ütötte ki a bal alsó sarokból.

59. perc: Cserél a Loki, Sós Bencét Tischler váltja.

57. perc: Sárga lap a Gyirmótnál is, Hudákot figyelmeztette a játékvezető.

56. perc:Lencse kapott remek passzt, de 14 méterről mellé lőtt.

55. perc: Kirjákot rántotta le Haris a félpályánál, sárga lap.

47. perc: GÓÓL! Növelte előnyét a Gyirmót! Vogyicska adott be az alapvonalról a jobb oldalról, Simon András 6 méterről ívesen a jobb felső sarokba fejelt.0–2

46. perc: Elkezdődött a második játékrész, a szünetben egyik szakvezető sem cserélt.

45. perc: Véget ért az első félidő, a szünetben megérdemelten vezetnek a vendégek.

45. perc: Nagy Patrik lőtt középre balról egy szabadrúgást, a berobbanó Hajdú Ádám hatalmas helyzetben, 5 méterről a jobb kapufa mellé lőtt.

39. perc: GÓÓL! Vezet a Gyirmót! Vogyicska jobb oldali beadása után Lencse bombázta 8 méterről, kapásból a labdát a kapu közepébe, a léc alá. Gyönyörű találat volt.0–1

36. perc: Lencse lekészítése után Nagy Patrik lőtt 18 méterről éppen a kapu fölé.

32. perc: Lencse tekert méterekkel mellé 16 méterről.

29. perc:Dzsudzsák 22 méteres lövését Rusák tolta szögletre. A mérkőzésen hadilábon áll a DVSC a szögletekkel, Bódi pontrúgása az oldalhálóban landolt.

28. perc: Nagy Patrik beadása után Hajdú Ádám lőtt 14 méterről, de Szatmári blokkolni tudott.

26. perc: Sós Bence kétszer is beadással próbálkozott, először Rusák ütötte ki a mezőnybe a labdát, majd a gyirmóti védelem tisztázott.

24. perc: A DVSC egy kis szöglettel próbálkozott, amely finoman fogalmazva sem sikerült jól.

20. perc: A széleken próbálkozik a Loki, Ferenczi adott be balról, de Szécsi mögé érkezett a labda.

18. perc: Dzsudzsák jobb oldali beadása elszállt Sós Bence feje fölött, a hosszún érkező Ferenczi pedig lemaradt róla.

10. perc: Ferenczi beadására Szécsi érkezett, de a Loki támadója rosszul találta el a labdát.

9. perc: Egyelőre a mezőnyben folyik a játék, komolyabb lehetőség egyik csapat előtt sem adódott. Most egymás után két szögletet rúghatott a Gyirmót, de egyik volt veszélyes Gróf kapujára.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a listavezető DVSC pirosban, a Gyirmót sárgában játszik.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire megy a listavezető, hazai pályán még hibátlan Debreceni VSC a tavaszi szezonban mindkét mérkőzését megnyerő Gyirmót ellen. A Loki egyébként első vereségét ősszel éppen a gyirmótiak otthonában szenvedte el.

(Fotó: Kovács Péter)