Fontos három pontot szerzett a DEAC, vége a szolnoki veretlenségnek

2021.02.21. 13:50
A bombagólt szerző Kundrákot ünnepli Sándor Tamás (Fotó: Matey István)
A labdarúgó NB II 25. fordulójában a sereghajtó Debreceni EAC a remek formában lévő, a találkozó előtt 11 bajnoki mérkőzés óta veretlen Szolnokot fogadta. Remek második félidei játékának köszönhetően otthon tartotta a három pontot az egyetemi csapat, amely győzelmével csökkentette hátrányát a bennmaradó pozíciókhoz képest.

LABDARÚGÓ NB II
25. FORDULÓ

DEBRECENI EAC–SZOLNOKI MÁV FC 2–0 (0–0)
Debrecen,
Dóczy József Utcai Egyetemi Sporttelep, zárt kapuk mögött. Vezette: Nagy Róbert (Punyi Gyula, Belicza Bence Péter)
DEAC: Tóth D.– Bényei B., Papp F. Orosz M. – Székely D. (Rezes, 90.), Sándor T., Spitzmüller, Kundrák – Bereczki (Nagy K., 78.) – Sármány (Sárosi, 82.), Sidibe. Vezetőedző: Sándor Tamás
Szolnok: Molnár-Farkas – Tajti B. (Földi, 90.), Szekszárdi, Kovács O, Tamás L. – Tisza K. (Tóth B., 80.), Rokszin (Berdó, 66.), Kónya M (Sitku, 90.), Kotula – Novák, Kurdics (Bárdos, 80.).Vezetőedző: Csábi József
Gólszerző: Kundrák (70.), Székely D. (75.)
Sándor Tamás:
– A sok sérülés miatt nagyon nehéz helyzetben voltunk, így különösen értékes a győzelem. Nem csak a három pontnak örülök, hanem a mutatott játéknak is. Ha minden mérkőzésen ilyen teljesítményt nyújtottunk volna, nem mi állnánk az utolsó helyen.
Csábi József: – Véget ért egy szép sorozat, ennek okait majd elemeznünk kell. Gratulálok a debrecenieknek!

Eltérő formában várták a csapatok a mérkőzést, hiszen a DEAC négy találkozón maradt zsinórban pont nélkül, míg a Szolnok a bajnokságban tizenegy mérkőzéses veretlenségi sorozattal a háta mögött érkezett Debrecenbe.

A találkozó elején ismerkedtek egymással a csapatok, jobbára a mezőnyben folyt a játék, egyik kapu sem forgott veszélyben. A DEAC támadóbb szellemiségben lépett pályára, mint azt megszokhattuk, de ez az első félidőben nem vezetett eredményre, és a Szolnok támadásaiban sem volt sok fantázia. Nem meglepő, hogy gól nélküli döntetlennel vonultak pihenőre a csapatok.

A második játékrészben magasabb sebességi fokozatra kapcsolt mind a két együttes, a DEAC vezetett néhány veszélyes kontrát, és a Szolnok is igyekezett nagyobb nyomást gyakorolni ellenfelére. A 70. percben véget ért a gólcsend, Kundrák Norbert 20 méterről hatalmas gólt lőtt a bal felső sarokba, megszerezve a vezetést a hazaiaknak. Öt percre rá Székely Dávid duplázta meg a DEAC előnyét egy fejessel, eldöntve a három pont sorsát. A hajrában mindent egy lapra feltéve támadtak a vendégek, de nem tudták feltörni a szervezett debreceni védelmet, így véget ért a veretlenségi sorozatuk. 2–0

A DEAC megérdemelten tartotta otthon a három pontot, és december után ismét nyerni tudott. Sándor Tamás csapata még így sincs könnyű helyzetben, a mutatott játék azonban bizakodásra adhat okot.

Hosszú idő után maradt alul a Szolnok (Fotó: Matey István)

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés, 2–0-ra nyert a DEAC! Köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét!

90+1. perc: Berdó kapott sárgát műesésért.

A játékvezető 3 percet hosszabbít.

90. perc: Kettős csere a Szolnoknál, érkezik Sitku és Földi érkezik, Kónya és Tajti lemegy. A hazaiak is cserélnek, Rezes váltja Székelyt.

87. perc: Novák lőtt kiszorított helyzetből 6 méterről, de Tóth Dániel védeni tudott.

85. perc: Orosz Marcell kapott sárga lapot a labda elrúgásáért.

82. perc: Sándor Tamás is változtat,Sárosi váltja Sármányt.

80. perc: Kettős csere a vendéknél, pályán Tóth Benjámin és Bárdos, lemegy Tisza és Kurdics.

78. perc: Nagy Krisztán váltja Bereczkit a hazaiaknál.

75. perc: GÓÓÓL! Megduplázta előnyét a DEAC! Sándor Tamás bal oldali szögletét Székely Dávid csúsztatta 6 méterről a bal alsó sarokba. 2–0

73. perc: Csábi József kapott sárga lapot reklamálásért.

70. perc: GÓÓÓL! Vezet a DEAC! Kundrák kapott jó labdát Sándor Tamástól, a debreceniek középpályása 20 méterről hatalmas gólt lőtt a bal felső sarokba. 1–0

Kundrák Norbert szerezte az első gólt (Fotó: Matey István)

70. perc: Egy veszélyes szolnoki beadás után Orosz Marcell fejelte el a labdát az érkező Novák elől.

68. perc: Sármány jobb oldali beadása Molnar-Farkas kezében kötött ki.

66. perc: Cserél a Szolnok,Berdó érkezik Rokszin helyett.

60. perc: Sármány futott el a balszélen, de kiszorított helyzetből leadott lövése az oldalhálóban kötött ki.

59. perc: Sándor Tamás 25 méteres szabadrúgását Molnár-Farkas védte könnyedén.

59. perc: Szekszárdikapott sárga lapot kezezésért.

55. perc: Sármány volt gyorsabb emberénél, 11 méterről kiszorított helyzetből leadott lövése a bal kapufa mellett ment el.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész, a szünetben egyik szakvezető sem cserélt.

45. perc: Véget ért a nem túl eseménydús első félidő.

44. perc: Sándor Tamás szöglete után Papp Ferenc fejelt két méterrel a kapu fölé.

42. perc: Kurdics hatalmas bedobására Rokszin érkezett, de közelről nem találta el a labdát.

41. perc: Rokszin Ádám beadása után Novák Csanád fejelt mellé.

29. perc: Sármány szögletét Molnár-Farkas rosszul öklözte ki, melynek eredményeként Székely lőhetett 8 méterről, de a szolnoki kapus javította hibáját és védett.

24. perc: Sármány szerzett szemfülesen labdát, de lövését végül blokkolni tudták.

19. perc: Novák 17 méteres lövését Tóth Dániel könnyedén védte.

13. perc: A támadó sérülése nem súlyos szerencsére, folytatni tudja a játékot.

12. perc: Novák Csanád után kapott a fejéhez egy fejbárbaj után, a szolnoki csatárt ápolni kell.

9. perc: Kiegyenlített a játék, a DEAC támadóbb szellemben játszik a megszokottnál.

A DEAC szeretné otthon tartani a három pontot (Fotó: Matey István)

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a DEAC fehérben, a Szolnok kékben játszik.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, hogy mire megy az utolsó helyezett Debreceni EAC a 11 forduló óta veretlen Szolnoki MÁV-val.