NB II: Csertőitől egy csónakokat ábrázoló festménnyel búcsúztak – fotó

P. K.P. K.
2023.05.22. 12:16
A Gyirmót tulajdonosai ezzel a festménnyel köszöntek el Csertői Auréltól (középen) (Fotó: gyirmotfc.hu)
Korábban már jeleztük, hogy Csertői Aurél az idény végén távozhat a Gyirmót FC Győrtől, és az NB II-ben 6. helyen záró klub vasárnap be is jelentette, nem hosszabbítja meg a vezetőedző lejáró szerződését.

„A mai napon a szezonzáró MTK-mérkőzést követően klubunk megtartotta évzáró vacsoráját. A mai vereség miatt csapatunk a hatodik helyen végzett, ami messze elmaradt az eredeti várakozásoktól. A szezont a tulajdonosok és a szakmai vezetés értékelte, majd bejelentették, hogy a következő évi munka június 15-én kezdődik. A mai napon az is eldőlt, hogy a tulajdonosok nem ajánlanak új megbízást a lejáró szerződésű Csertői Aurél vezetőedzőnek és Németh Zoltán asszisztens edzőnek. A tulajdonosok megköszönték az edzők fáradozásait és négyéves munkájuk elismeréseként emlékül egy-egy szép festményt adtak át ajándékul” – adta hírül a vasárnap a honlapján a Gyirmót FC Győr.

Csertői Aurél 2019-ben Paksról érkezett Gyirmótra, amellyel fel is jutott az élvonalba, de egy év után búcsúztak az NB I-től, a szakember azonban a kiesés után is maradt a csapat élén. Az MTK-tól elszenvedett 2–1-es vasárnapi vereséggel viszont búcsúzott a klubtól. A Nemzeti Sport információi szerint Csertői egyik lehetséges utódja a Kisvárda korábbi vezetőedzője, Erős Gábor, miközben Csertői iránt az ETO FC Győr érdeklődik.

GYIRMÓT FC GYŐR–MTK BUDAPEST 1–2 (0–2) ÖSSZEFOGLALÓ ITT!
Győr-Gyirmót, Alcufer Stadion. 972néző.Vezette: Sipos Tamás (Huszár Balázs, Rózsa Dávid)
GYIRMÓT: Rusák–Major M., Csörgő V., Polgár K., Helembai (Nahirnij, 77.) – Kovács Milán (Kovács D., 65.) – Soltész D., Nagy P. (Kicsun, 77.), Madarász, Medgyes Z. – Simon A. (Pethő B., 65.).Vezetőedző: Csertői Aurél
MTK: Csenterics –Varju B., Szépe, Bobál D. – Thiam – Kovács Mátyás, Bognár I. (Kocsis G., 77.), Horváth A. (Mezei Sz., a szünetben), Vadnai D. (Godwords, a szünetben) – Zsóri (Futács, 60.), Barkóczi (Szőke G., 60.).Vezetőedző: Horváth Dávid
Gólszerző: Zsóri (11-esből, 0–1) a 32., Barkóczi (0–2) a 42., Medgyes Z. (1–2) a 46. percben MESTERMÉRLEG
Csertői Aurél:
– Rengeteg helyzetet hozott a mérkőzés, és ebből, kis szerencsével, az MTK került ki győztesen.
Horváth Dávid:
– Fontos volt számunkra, hogy két győzelemmel zárjuk a bajnokságot, így pozitívan tudunk felkészülni az NB I-re.