A Puskás-díjas csatár 11-esből talált be, nyert az MTK Gyirmóton

BÁBICS NORBERTBÁBICS NORBERT
2023.05.21. 16:50
A labdarúgó NB II 38. fordulójában az ötödik helyen álló Gyirmót FC Győr a már mindenképpen második helyen végző és ezzel feljutó MTK Budapestet látta vendégül. Hiába játszott jobban a Gyirmót a mérkőzés nagy részében, a győzelmet az eredményesebben játszó MTK szerezte meg.
A fehérben játszó MTK már feljutóként látogatott Gyirmótra (Fotó: Fehér Ádám / Gyirmót FC Győr)

LABDARÚGÓ NB II
38. FORDULÓ

38. FORDULÓ

GYIRMÓT FC GYŐR–MTK BUDAPEST 1–2 (0–2)
GYŐR-GYIRMÓT,
Alcufer Stadion. 972néző.Vezette: Sipos Tamás (Huszár Balázs, Rózsa Dávid)
GYIRMÓT FC GYŐR: Rusák–Major M., Csörgő V., Polgár K., Helembai (Kicsun, 77.) – Kovács Milán (Kovács D., 65.) – Soltész D., Nagy P. (Kicsun, 77.), Madarász, Medgyes Z. – Simon A. (Pethő B., 65.)Vezetőedző: Csertői Aurél
MTK BUDAPEST: Csenterics –Varju B., Szépe, Bobál D. – Thiam – Kovács Mátyás, Bognár I. (Kocsis G., 77.), Horváth A. (Mezei Sz., a szünetben), Vadnai D. (Godwords, a szünetben) – Zsóri D. (Futács, 60.), Barkóczi (Szőke G., 60.)Vezetőedző: Horváth Dávid
Gólszerző: Medgyes Z. (46.), ill. Zsóri D. (32., –11-esből), Barkóczi (42.)
Csertői Aurél:
– Rengeteg helyzetet hozott a mérkőzés, és ebből, kis szerencsével, MTK került ki győztesen.
Horváth Dávid: – Fontos volt számunkra, hogy két győzelemmel zárjuk a bajnokságot, így pozitívan tudunk felkészülni az NB I-re.

A mérkőzés első perceiben sorra dolgozta ki a helyzeteket a hazai együttes, de Csenterics többször is bravúrt mutatott be az MTK kapujában. A hazaiak azonban hiába játszottak fölényben az első félórában, a vezetést mégis a vendégek szerezték meg a 32. percben. Bognár István indítása után Zsórival szemben szabálytalankodott a gyirmóti kapus a tizenhatoson belül. A büntetőt Zsóri a jobb alsóba lőtte. A gólt aztán még a félidő vége előtt egy újabb találat követte: egy balról érkező beadás után Thiam lövését még védeni tudta Rusák, a kipattanót azonban Barkóczi a kapuba lőtte.

A második félidő 15. másodpercében aztán szépíteni tudott a Gyirmót. A kezdőrúgás után még labdához sem ért az MTK, Simon kiugratása után Medgyes Zoltán máris betalált a kapuba. Hat perccel később Bognár István trafálta telibe a kapufát, mintegy jelezve, hogy az MTK támadásaiban mindig ott a gólveszély. Túl sok fővárosi helyzet azonban ezután egy ideig nem következett, és komolyabb helyzetig a gyirmótiak sem jutottak el. A második félidő közepe inkább a vendégeké volt, de újabb gólt már egyik csapat sem tudott szerezni, így maradt a 2–1-es fővárosi győzelem.

20. Dorogi FC387102132–61–2931

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük megtisztelő figyelmüket.

90+2. perc: Szőke lövi a labdát kapu fölé.

90. perc: Mezei szabadrúgása elmegy a kapu mellett, de Rusák egyébként rajta is volt a lövésen.

88. perc: Szépe János sárga lapot kap.

78. perc: Kicsun lövése száll el a bal felső fölött.

77. perc: Helembait váltja Kicsun, Nagy Patrikot pedig Nihirnij. Cserél az MTK is: Bognár Istvánt Kocsis Gergő váltja.

76. perc: Kovács Mátyás vezetheti a labdát kapura a jobb oldalról, Rusák azonban jól mozdul ki a kapujából, és így nagyon kisodródik már az MTK játékosa, nem tud jól kapura fordulni, az oldalhálót találja el.

75. perc: Bobál Dávid szerez labdát a gyirmóti térfélen, és egészen a tizenhatosig vezeti azt, ahol Csörgő állítja meg.

72. perc: Jobb oldali gyirmóti szöglet után Soltész lövését Futács blokkolja.

69. perc: A Bognár által visszagurított labdát Thiam lövi ki a parkolóba.

66. perc: Gyirmóti cserék: Simon Andrást Pethő Bence váltja, Kovács Milán helyére pedig Kovács Dominik áll be.

60.perc: Újabb kettős csere az MTK-nál. Zsóri helyére Futács Márkó, Barkóczi helyére Szőke Gergő áll be.

56. perc: Soltész éles szögből leadott lövését Csenterics üti szögletre.

56. perc: Zsóri próbálkozik ollózással a 11-es pont környékéről, de ez most nem jön be neki.

55. perc: Simon A. lövése elmegy a kapu előtt keresztbe.

51. perc: A tizenhatos bal sarkáról lőhet Bognár István, a felső lécről vágódik le a lövése.

46. perc: GÓÓÓL! Szépít a Gyirmót! 15 másodperccel a gyirmóti kezdőrúgás után Simon András ugrasztja ki Medgyes Zoltán, aki 12 méterről a kapu bal oldalába lő!1–2

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

46. perc: Kettőt cserélt a szünetben az MTK: Vadnai helyére KakaGodwords állt be, Horváth Artúrt pedig Mezei Szabolcs váltotta.

Barkóczi Benedek fehérben, Nagy Patrik sárgában (Fotó: Fehér Ádám / Gyirmót FC Győr)

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Egy perc a ráadás az első félidő végén.

A második MTK-gól (Fotó: Fehér Ádám / Gyirmót FC Győr)

42. perc: GÓÓÓL! Növeli előnyét az MTK. Horváth Artúr balról adja középre a labdát, amit Thiam pöcköl kapura. Ebben reflexmozdulattal bele tud kapni Rusák, ám épp Barkóczi Benedek elé pattan a labda, aki közelről a léc alá lő.0–2

36. perc: Soltész erőtlen lövése Csenterics kezében köt ki.

35. perc: Bobál D. csap le a labdára a gyirmóti térfélen, majd balról laposan belövi középre. Polgár lábáról kis híján a saját kapujába perdül a labda a túloldalon.

32. perc: GÓÓÓL! Zsóri a tizenegyest a jobb alsóba lövi, Rusák a másik oldalra vetődik.0–1

31. perc: Büntetőt ítél a játékvezető. Bognár István indítása után Rusák buktatta Zsórit a tizenhatoson belül, miután a támadó elvitte a gyirmóti kapus mellett a labdát.

30. perc: Csentreics könnyedén védi Kovács Milán lövését.

26. perc: Játékvezető-asszisztenst kell cserélni, Huszár Balázs meghúzódhatott. Gaál Ákos veszi így át tőle a zászlót. Sipos Tamás játékvezető ebből az alkalomból ivószünetet is elrendel.

21. perc: Medgyes Z. passzol Simon Andráshoz, aki tisztán veheti át a labdát, aztán a bal alsó mellé lő.

16. perc: Madarász lövése az ötösön álló Bobálban akad el.

9. perc: Helembai lövése centikkel megy el a kapu mellett.

6. perc: Medgyes Z. újabb lövését is védi Csenterics. Fél perccel később már a másik kapu forog veszélyben: Zsóri marad le centikkel Vadnai balról laposan belőtt labdájáról.

4. perc: Nagy P. szöglete után Polgár fejel kapura, a léc alá tartó labdát Csenterics – a kapufa segítségével – üti szögletre.

3. perc: Medgyes Z. lapos, erős lövését tolja szögletre Csenterics.

1. perc: Sárgában a Gyirmót, fehérben az MTK. A mérkőzést a vendégek kezdik.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy egymással az előző bajnokságban még az élvonalban szereplő két együttes: a legutóbb Szegeden sima vereséget szenvedő Gyirmót FC Győr a hatos nyeretlenségi sorozatát az előző hétvégén a Kazincbarcika legyőzésével megszakító MTK Budapest ellen.