Az utolsó másodpercekben harcolta ki a győzelmet a Csákvár

KUN ATTILAKUN ATTILA
2022.10.30. 12:50
Az utolsó pillanatokig döntetlenre állt a két csapat (Fotó: Kriskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)
A labdarúgó NB II 14. fordulójában a Csákvár az első félidőben büntetőt hibázott a Mosonmagyaróvár ellen, majd a második játékrész eleji gólváltást követően a ráadásban kiharcolta a győzelmet (2–1).

LABDARÚGÓ NB II
14. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 2–1 (0–0)
Csákvár,150 néző. Vezette: Horváth Tibor (Szécsényi István, Kulman Tamás)
CSÁKVÁR: Auerbach – Murka, Vaskó, Karacs, László N. – Gazdag V. (Kocsis D., 65.), Mészáros D. (Magyar, 76.), Körmendi (Kártik, 65.) – Torvund, Baracskai (Hornyák, 54.), Fejős (Janyickij, 76.). Vezetőedző: Tóth Balázs
MOSONMAGYARÓVÁR: Heinrich – Simita, Czingráber, Deák, Horváth K. – Gáncs (Buglyó, 72.), Végh, Tóth L. (Sajbán Miklós, 66.) – Illés (Boros, 66.), Jasarevic (Nagy Z., 90.), Szalka. Vezetőedző: Horváth Csaba
Gólszerző:
Fejős (50.), Hornyák (90+2.), ill. Gáncs (49.)
Tóth Balázs:
– Csapatom bizonyította, hogy van benne tartás, hiszen a kihagyott tizenegyes után lélektani előnybe került a Mosonmagyaróvár, emellett a kapott gólra azonnal tudtunk reagálni. A mérkőzés legvégén megmutattuk, hogy miért kell az utolsó pillanatokig koncentrálni.
Horváth Csaba:
– Kiegyenlített mérkőzésen igazságosabb lett volna a pontosztozkodás. Bosszantó, hogy két hibából rúgattunk két gólt ellenfelünkkel.

Eseménytelen mezőnyjátékkal kezdődött a mérkőzés, majd a Csákvár vette át az irányítást. Bő negyedórányi játékot követően tizenegyeshez jutott a házigazda, de Torvund gyenge lövését megfogta Heinrich. Ezt követően is a Csákvár játszott némi fölényben, de a vendégek kontrái is hordoztak veszélyt magukban.

A második félidő elején azonnal támadólag lépett fel a vendéglátó, ám egy ellentámadás végén Gáncs kihasználta a hazai védelem bizonytalankodását, és megszerezte a vezetést a Mosonmagyaróvárnak (0–1). Nem sokáig örülhettek a vendégek, egy perccel később ugyanis Fejős emelt a rossz ütemben kifutó Heinrich felett a kapuba (1–1). Kezdett eldurvulni a játék, rengeteg volt a szabálytalanság és a sárga lap is, miközben a Csákvár fölénye egyre nagyobb lett. Úgy tűnt, megosztoznak a pontokon a felek, de közvetlenül a hármas sípszó előtt a csereként beálló Hornyák közeli lövéssel a hazaiak javára döntötte el a mérkőzést (2–1).

20.00
: Pécsi MFC–Szeged-Csanád Grosics Akadémia (Tv: M4 Sport)

20. Dorogi FC1424813–26–1310

A Mosonmagyaróvár nem bírta elkerülni a vereséget (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)

90+2. perc: Ebben a pillanatban vége is, a Csákvár szó szerint az utolsó másodpercben szerzett góllal nyert. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: GÓL! Murka jobbról érkező labdáját a csereként beálló Hornyák Marcell lőtte a kapuba. 2–1

Két perc a ráadás.

90. perc: csere a vendégeknél: Mahir Jasarevic le, Nagy Zoárd be.

89. perc: Kiril Janyickij is sárgát kap.

84. perc: Buglyó Botond kap sárgát egy szabadrúgás akadályozásáért.

Roppant küzdelmes a mérkőzés, bár a játék kevésbé látványos.

76. perc: újabb kettős csere a vendéglátónál: Fejős Áront és Mészáros Dávidot Kirilo Janyickij és Magyar Zsolt váltja.

72. perc: a gólszerző Gáncs Botond le, Buglyó Botond be az óváriaknál.

67. perc: Simita Gergő is besárgul a László elleni szabálytalanság miatt.

66. perc: Illés Dávid és Tóth László le, Boros Gábor és Sajbán Miklós be a vendégeknél.

66. perc: Vaskó Tamás kap sárgát az Illés elleni szabálytalanság után.

65. perc: kettős csere a hazaiknál: Gazdag Vajk és Körmendi Kevin le, Kocsis Dominik és Kártik Bálint be.

64. perc: Fejős Áron talpalja le Jasarvicet, sárga.

A második játékrészben tovább nőtt a Csákvár fölénye (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)

63. perc: Murka lövését blokkolja Végh. Érik a hazai gól.

Nagyon nyom a Csákvár.

61. perc: Illés lövése éppen csak elkerüli a vendégkaput, majd Hornyák is mellé lő.

59. perc: Mészáros lövését Deák blokkolja.

A langyosabb első félidő után igencsak felpörögtek az események.

54. perc: Végh Bence csúszik rá csúnyán Mészárosra, sárgát kap.

54. perc: ez volt Baracskai Roland utolsó megmozdulása, Hornyák Marcell áll be a helyére.

53. perc: Baracskai lő fölé ziccerben.

50. perc: GÓL! Fejős Áron kap indítást Körmenditől a jobb szélen és 13 méterről a jobb alsóba emel a rosszul kifutó Heinrich felett. 1–1

49. perc: GÓL! Egy vendégkontra végén Gáncs Botond elé pattan a labda, aki 14 méterről, jobbról a jobb alsó sarokba lő.0–1

46. perc: Kezdődik a második játékrész, egyik edző sem változtatott a csapatán.

Az első játékrészben nem sikerült kapuba találniuk a csapatoknak (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)

Nincs ráadás, vége az első félidőnek.

41. perc: Szalka bombáz mellé 25 méterről, szabadrúgásból.

36. perc: egy rossz hazai tisztázási kísérletet követően Illés lőhet tisztán kapura 17-ről, kevéssel téveszti el bal alsót. Ez nagy vendéglehetőség volt!

32. perc: Torvund tekerése kerüli el a jobb felső sarkot.

Az első félidőben a Csákvár (sárgában) játszott némi fölényben (Fotó: Kricskovics Antal/Fejér Megyei Hírlap)

30. perc: Gáncs Botond rántja le a kilépni igyekvő Fejőst, ez is sárga.

Bár némi mezőnyfölényben játszik a Csákvár, a hazai szurkolók nem elégedettek.

20. perc: Illés Dávid kap sárgát.

18. perc: kimarad! Torvund gyenge, helyezetlen lövését fogja Heinrich, ki sem pattan róla a labda.

17. perc: hazai tizenegyes! Simita buktatja a bal szélen meglóduló Fejőst.

12. perc: egy vendégszöglet után Mészáros lő 20-ról, egy hazai védőről pattan mellé a labda. Nem volt veszélytelen kísérlet.

10. perc: az első kapura lövés: Szalka kísérlete messzire elkerüli a hazai kaput.

Tapogatózó játék, különösebb esemény nélkül.

1. perc: a vendégek kezdik az összecsapást.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az öt forduló óta veretlen Csákvár a két hangzatos győzelem után a legutóbb a Diósgyőrtől otthon egy sima hármast kapó Mosonmagyaróvár ellen.