A Vasas ötgólos győzelmével a kiesés szélére sodorta a Budaörsöt

RÓTH ZOLTÁNRÓTH ZOLTÁN
2022.05.15. 16:50
A labdarúgó NB II 37. fordulójában a forduló előtt 18. helyen álló Budaörs a már biztosan bajnok Vasast fogadta. Az angyalföldi gárda már a negyedik percben megszerezte a vezetést és meg sem állt addig, amíg ki nem alakította a 0–5-ös végeredményt. Az utolsó helyre visszacsúszó Budaörs sorsa az utolsó fordulóban, Siófokon dől majd el.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
A Vasas nem lazított, a Budaörs ellen öt gólt szerzett az angyalföldi gárda (Fotó: Balogh László) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB II
37. FORDULÓ
BUDAÖRS–VASAS 0–5 (0–3)
Budaörs, Árok utca, 800
néző, Vezette: Nagy Róbert (Punyi Gyula, Márkus Péter)
BUDAÖRS: Tóth G. – Tóth K., Gyurácz, Tányéros Á., Pintér D. – Molnár T. (Winkler, 72.), Petneházi (Molnár Cs., 25.), Zsidai (Horváth B., a szünetben), Kojnok – Halácsi (Vankó I., a szünetben), Balázs Zs. (Molnár M., a szünetben), Vezetőedző: Toldi Gábor
VASAS: Jova – Szivacski, Litauszki, Otigba, Silye (Szilágyi Z., 58.) – Hinora (Sztojka, 73.), Berecz (Feczesin, 58.), Pátkai – Cipf (Ihrig-Farkas, 57.), Szalai J. (Szilágyi Sz., 57.), Radó, Vezetőedző: Kuttor Attila
Gólszerző: Radó (0–1) a 4., Radó (0–2) 21., Otigba (0–3) a 31., Hinora (0–4) a 46., Pátkai (0–5) a 82. percben
Toldi Gábor: – Könnyű edzőpartnerei voltunk a Vasasnak, nagyon csalódott vagyok, hogy félóra alatt eldőlt a mérkőzés. Az utolsó fordulóban a becsületünk megőrzéséért küzdünk majd.
Kuttor Attila: – Nagyon büszke vagyok a játékosaimra, annak ellenére végig motiváltan futballoztunk, hogy már korábban biztosítottuk a bajnoki címünket. Szerettük volna megdönteni az NB II-es pontrekordot, ami ezen a mérkőzésen sikerült, s a védekezésünk is rendben volt, teljes mértékben elégedett vagyok a srácok teljesítményével.

A mai találkozó minden bizonnyal a Budaörs számára bírt nagyobb jelentőséggel, hiszen Toldi Gábor együttese a fordulót megelőzően a kiesést jelentő 18. helyen állt. A hazaiak talán abban reménykedhettek, hogy a bajnoki cím és a biztos feljutás tudatában a Vasas nem teszi majd oda magát eléggé a mérkőzésen, azonban a háizgazdák ilyen irányú reményei hamar szertefoszlottak. A negyedik percben máris gólnak örülhettek az angyalföldi játékosok, és a csapatot elkísérő szurkolók, hiszen Radó emelését követően a hálóban kötött ki a labda (0–1). A Vasas nem lassított és kisvártatva újabb találatokat szerzett. A 21. percben Radó gurított a bal alsóba (0–2), majd a 31. percben egy szögletet követően Otigba is eredményes volt (0–3), amelynek köszönhetően már az első félidő végére eldőlni látszott a három pont sorsa.

A második játékrészben sem változott sokat a játék képe, hiába cserélt hármat is a szünetben Toldi Gábor, a Vasas szinte rögtön a középkezdés után megszerezte a negyedik találatát Hinora révén (0–4). A Budaörs próbált küzdeni és legalább a becsület gólt megszerezni, de a legtöbb esetben elég hitehagyottnak tűntek a hazai játékosok. A Vasas ellenben igyekezett minden adódó lehetőségét a kapuba juttatni, a 82. percben Pátkai fejesével az ötödik gólját is megszerezte az angyalföldi gárda. Ötgólos győzelmével a Vasas az elmúlt évek legtöbb pontot szerző NB II-es bajnokcsapata lett, a kiütéses vereséget szenvedő Budaörs az utolsó helyre csúszott vissza. 0–5.

20. Budaörs378131639–60–2137

90. perc: Hosszabbítás nélkül ért véget a mérkőzés! A Vasas ötgólos győzelmével nagyon nehéz helyzetbe került a Budaörs.

87. perc: A mérkőzés első sárga lapját Pátkai Máté kapta.

82. perc: GÓÓÓL! Ott az ötödik Vasas találat! Sztojka bal oldali szögletét követően Pátkai csúsztatta meg a labdát az ötös sarkánál, a labda a felső lécről vágódott a kapu bal alsó sarkába, 0–5.

Támadgat a Budaörs, de Jova kapujára nem veszélyesek a hazai támadók. 10 perc még hátra...

73. perc: Cserélt a Vasas is, a remekül játszó Hinora Kristófot Sztojka Dominik váltotta.

72. perc: A szünet alatt cserélt a Budaörs, Winkler András érkezett Molnár Tibor helyére.

72. perc: IVÓSZÜNET!

71. perc: Hinora végzett el szabadrúgást 19 méterről, a kapu jobb oldalába tartó labdát Tóth gyors vetődéssel hárította.

65. perc: Tóth Keve cselezte ki a fél Vasas védelmet, de az alapvonalról nem tudott kihez passzolni, így éles helyzetből kapura lőtt, de Jováról szögletre pattant a labda.

Közben az élő tabellán a Budaörs az utolsó helyre csúszott vissza, mivel jelenleg a III. Kerület és a Szolnok is előnyben...

58. perc: További cserék a vendégeknél, Feczesin Róbert érkezett Berecz Zsombor, míg Szilágyi Zoltán Silye Erik helyére.

57. perc: Cserélt a Vasas, Cipf Dominik helyére Ihrig-Farkas Sebestyén, Szalai József helyére Szilágyi Szabolcs érkezett.

56. perc: Tóth Keve passza után Vankó Imre lőtt kapura 15 méterről, de Jova Levente szögletre tolta a jobb alsóba tartó labdát.

46. perc: Ahogy jeleztük a szünetben cserélni készült, és cserélt is a Budaörs. Balázs Zsolt helyére Molnár Márkó, Zsidai László helyére Horváth Barnabás, Halácsi Fülöp helyére Vankó Imre érkezett.

46. perc: GÓÓÓL! Berecz ismét a saját térfelének közepéről adott remek gólpasszt, ezúttal Hinorának, aki betört a 16-oson belülre, majd 10 méterről a jobb alsóba lőtt! 0–4

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Hármas cseréhez készülődik a Budaörs, érkezik Vankó Imre, Horváth Barnabás és Molnár Márkó.

45+1. perc: Véget ért az első félidő! A Vasas könnyedén szerzett gólokkal minden bizonnyal már az első 45 perc során eldöntötte a három pont sorsát.

45. perc: Az első félidő végén egy perc a hosszabbítás.

42. perc: Balázs fejelte középre a labdát, de az ötösön belül Otigba emelkedett a legmagasabbra és szögletre mentett.

35. perc: MI MARADT KI!? Balázs lépett ki jó ütemben az angyalföldi védők között, majd a kilépő Jova mellett a bal kapufát találta el, a visszapattanó labda ismét Balázsé volt, de a budaörsi támadó az üres kapu mellé lőtt.

31. perc: Hinora újabb bal oldali szögletét követően Cipf és Otigba is felugrott fejelni az ötös vonalánál, végül a lecsorgó labdát utóbbi lőtte négy méterről a jobb alsó sarokba, 0–3.

29. perc: Hinora bal oldali szögletét követően Cipf fejese után Kojnok a gólvonalon állva mentette meg a hazaiak az újabb bekapott góltól.

25. perc: Egy cserét követően folytatódott a játék, Petneházi Márkot Molnár Csaba váltotta hazai oldalon.

24. perc: IVÓSZÜNET!

Radó második gólja a találkozón (Fotó: Balogh László)

21. perc: GÓÓÓL!! Radó passzolt Hinorához, aki visszatette a labdát Radó elé, a vendégek támadója 2-3 védő szorításában is el tudta lőni a labdát, amely a kilépő Tóth mellett a bal alsó sarokba gurult! 0–2

20. perc: Petneházi passzolt Pintérhez, aki 16 méterről kapura lőtt, de Jova védeni tudott.

19. perc: Cipf kapott jó labdát a 16-os jobb sarkánál, majd egy igazítást követően kapura tekert, de Tóth könnyedén hárította az erőtlen kísérletet.

8. perc: Molnár vitte le a labdát az alapvonalig, majd középre passzolt a berobbanó Kojnok irányába, de Szivacski résen volt és utolsó pillanatban kivágta a labdát a mezőnybe.

4. perc: GÓÓÓL! Berecz a Vasas térfelének közepéről ugratta ki remekül a két védő között kilépő Radót, az angyalföldi támadó 17 méterről a kilépő kapus felett emelt a kapu közepébe. 0–1

4. perc: Petneházi és Molnár kényszerítője végén utóbbi lövését védte könnyedén Jova.

2. perc: Balázs Zsolt észlelte, hogy Jova kint áll a kapujából, de a felezővonal környékéről elereszetett lövése csúnyán célt tévesztett.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Vasas indította útjára a labdát.

A budaörsi csapat sorfalat állt a bevonuláskor a bajnok Vasas részére. A hazaiak zöld mezben, fekete nadrágban, a vendégek tiszta fehérben lépnek pályára.

Ilyen talán még nem is történt eddig a szezonban, de szinte teljesen megtelt a budaörsi lelátó, a Vasast is rengeteg szurkoló kísérte el a fővárosból.

A két eddig hat alkalommal találkozott egymással a másodosztályban, a mérleg kiegyenlített, kétszer a Budaörs, kétszer a Vasas nyert, két alkalommal pedig döntetlen született. A Budaörs pályaválasztása mellett még nem tudott pontot szerezni bajnoki mérkőzésen az angyalföldi gárda.

A Budaörs a szezonban egyébként egyszer már borsot tört az angyalföldi csapat orra alá, hiszen a két csapat november végi fővárosi bajnokiján Gyurácz András hajrában lőtt góljával egy pontot tudtak szerezni a zöld-fehérek.

„Hiába nyertük már meg a bajnokságot, akkor sem veszünk félvállról egy mérkőzést sem, bárki ellen játszunk. Szeretnénk minél több pontot gyűjteni, nem lerombolni azt, amit felépítettünk. Azt gondolom, kifejezetten jó üzenet mindenkinek, hogy hiába vagyunk már bajnokcsapat, maximálisan beleállunk a munkába és minden meccsbe. Jól dolgoztunk a héten, azért utazunk Budaörsre, hogy elhozzuk a három pontot.” – fejtette ki gondolatait Márkvárt Dávid, a Vasas középpályásaa klub honlapjának adott interjújában.

2015/2016-os másodosztályba jutása óta a legrosszabb szezonját futja a kieső helyen álló Budaörs. A jelenleg Toldi Gábor által irányított együttes legrosszabb eredménye az elmúlt években egy 15. helyezés volt, de a csapat többnyire az első tízben, közvetlenül az élcsapatok mögött végzett a tabellán. Külön érdekessége a jelenlegi rossz szereplésnek, hogy a csapat hosszú idők után ebben a szezonban játszhatott először hazai környezetben bajnokikat.

A 2016/2017-es bajnokság óta, amióta 20 csapat szerepel az NB II-ben mindössze a Zalaegerszeg (2018/2019) és az MTK (2017/2018) tudott annál több pontot szerezve (82) bajnok lenni, mint amennyivel (81) most a Vasas élen áll két fordulóval a bajnokság zárása előtt. Amennyiben a piros-kékek a következő két bajnokijukon legalább két pontot szereznek, akkor ebben a rangsorban is az élre kerülhetnek.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a 18., vagyis legjobb kieső helyen tanyázó Budaörs a bajnok Vasas ellen, amely tét nélkül, felszabadultan játszhat.