Budaörsön is nyerni tudott a Soroksár

Patai GergelyPatai Gergely
2022.04.17. 16:50
Egygólos győzelmet aratott Budaörsön a Soroksár (Fotó: Dömötör Csaba)
A labdarúgó NB II 33. fordulójában a jó formában lévő Soroksár Korozmán Kevin szépségdíjas góljával 1–0-s győzelmet aratott a bennmaradásért harcoló Budaörs otthonában.

LABDARÚGÓ NB II
33. FORDULÓ

BUDAÖRS–SOROKSÁR SC01 (01)
Budaörs,
Árok utca,400néző.Vezette:Derdák Marcell (Huszár Balázs, Kulman Tamás)
BUDAÖRS:Tóth G.– Tóth K., Tányéros, Gyurácz, Galambos – Lengyel B. (Petneházi, 61.) – Kojnok (Kapronczai, 79.), Zsidai (Molnár Cs., 61.), Vankó, Winkler (Balázs Zs., a szünetben) – Molnár T. (Molnár M., 79.).Vezetőedző:Toldi Gábor
SOROKSÁR: Varga Á. – Katona M., Kékesi, Gyömbér, Valencsik – Hudák, Csernik (Magyari, 90+2.) – Redzic (Nagy O., 76.), Lőrinczy, Korozmán (Kovác A., 88.) – Lovrencsics B.Vezetőedző:Lipcsei Péter
Gólszerző:Korozmán (43.)
Toldi Gábor: – Rengeteg hiba volt a mai mérkőzésen, és nem igazán tudott kialakulni minőségi játék. Volt két százszázalékos helyzetünk, aminek kihagyását a koncentráció hiánya okozta. A Soroksár igazolta hírét, hogy jó csapat. Összességében úgy érzem igazságosabb lett volna a döntetlen.
Lipcsei Péter: – Mindent megettek a srácok annak érdekében, hogy elvigyük Budaörsről a három pontot. Tudtuk, hogy nagyon nehéz mérkőzés lesz, hiszen a hazaiak a bennmaradásért harcolnak, és nyilván az NB II-ben képzelik el a folytatást. Az, hogy a csapat ismét kapott gól nélkül hozta le a mérkőzést, kellett Varga Ádám szenzációs védése az utolsó pillanatokban. Az egész csapat pozitív hozzáállását csak dicsérni tudom.

A kiesés elől menekülő Budaörs a jó formában lévő Soroksárt látta vendégül az Árok utcában, ahol az esélyeknek megfelelően az első félidőben a vendégek akarata érvényesült. Lipcsei Péter együttese többet birtokolta a labdát, és veszélyesebben futballozott, mint a házigazda, a mezőnyfölény azonban sokáig nem mutatkozott meg helyzetekben, jól zárt a budaörsi retesz. Az ellenállást a szünet előtt sikerült megtörni, Korozmán Kevin szépségdíjas találatával szerzett vezetést a Soroksár.

A fordulás után sem változott a játék képe, a vendégek jártak közelebb a gólhoz, de Tóth Gábornak nem kellett bravúrt bemutatnia. Az utolsó negyedórában ritmust váltott a házigazda, amely egyre nagyobb erőket mozgósított az egyenlítés érdekében, miközben a soroksáriak gyors ellentámadások végén igyekeztek veszélyeztetni. Újabb gól azonban már nem született a mérsékelt iramú mérkőzésen, a Budaörs így hazai környezetben egygólos vereséget szenvedett a Soroksártól. 0–1

20. III. Kerületi TVE337101630–52–2231

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek, a Soroksár Korozmán Kevin góljával 10-s győzelmet aratott Budaörsön. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc:Jut egy soroksári változtatás a ráadásra is, Csernik helyére Magyari érkezett.

90. perc: A rendes játékidő végén három perc hosszabbítás következik.

88. perc:Cserélt a Soroksár, a gólszerző Korozmánt Kovác Alan váltotta.

Mindent egy lapra feltéve megy előre a Budaörs az egyenlítésért.

83. perc: BRAVÚR!Formás budaörsi támadás végén Galambos lapos beadásába Balázs Zs. kotort bele veszélyesen, VargaÁdám azonban reflexmozdulattal hatalmasat védett.

79. perc: Ismét kettőt cserélt a Budaörs, Kojnokot Kapronczai, Molnár Tibort Molnár Márkó váltotta.

77. perc: Korozmánnakmutatta fel a játékvezető a sárga lapot.

76. perc:Lipcsei Péter is változtatott, Nagy Olivér érkezett Redzic helyére.

72. perc:Korozmán tálalt Redzicelé, aki két csel után laposan lőtt, Tóth Gábor könnyedén védett.

70. perc:Petneházi kiugratását követően Vargaütötte el a labdát Balázs Zs. elől. Nagyon jól együtt él a játékkal a soroksári kapus.

Kemény párharcok, nagy csata a mezőnyben (Fotó: Dömötör Csaba)

66. perc:A sarokrúgás után Petneházilövése szállt méterekkel fölé.

65. perc: Kojnokveszélyes beadása Valencsik térdéről pattant szögletre.

61. perc:Kettős csere budaörsi oldalon, Zsidai, Lengyel le, Molnár Csaba és Petneházi be.

55. perc:Kölcsönkenyér visszajár, ezúttal Korozmán ugratta ki Lőrinczyt, aki hét méterről, laposan az oldalhálóba lőtt.

51. perc: Hudákakasztott meg egy budaörsi ellentámadást, sárga lap árán.

50. perc:Soroksári szöglet után Lovrencsicsés Gyömbérlövését is blokkolták.

48. perc:Lőrinczy szabadrúgását Korozmáncsúsztatta kapura, Tóth Gábor könnyedén védett.

46. perc:A szünetben cserélt a Budaörs, Winklert BalázsZsolt váltotta.

46. perc: Elkezdődött a második játékrész!

Többet támadott az első félidőben a Soroksár (Fotó: Dömötör Csaba)

Vezet a Vasas, hátrányban a Szeged a szünetben.

45. perc: Hosszabbítás nélkül ért véget az első félidő, egygólos soroksári előnnyel vonulhatnak pihenőre a csapatok.

43. perc: GÓÓÓL, HATALMAS GÓL! Vezet a Soroksár, Korozmán Kevin egy megtolás után, a tizenhatos sarkáról tekert a bal felső sarokba.01!

39. perc:Ismét Lőrinczy tálalt Lovrencsics Balázs elé, aki lefordult a védőjéről, majd tíz méterről, laposan Tóth Gábor kezei közé lőtt.

Ezekben a percekben veszélyesebb a Soroksár, a játék a budaörsi térfélen zajlik.

36. perc: Winklerlépett oda Cserniknek, villant a mérkőzés első sárga lapja.

35. perc:Lőrinczy indította Lovrencsicset,akinek közeli lövését Tóth könnyedén védte.

33. perc: Kojnokcselezte be magát a tizenhatoson belülre, lapos lövése azonban elhalt a blokkban.

30. perc: Winkler beadását Molnár Tiborhét méterről a keresztléc fölé fejelte. Helyzet volt!

28. perc: Hudákharminc méterről vette célba a kaput, de lövése elkerülte a jobb felső sarkot.

Jobban kezdtek a vendégek Budaörsön (Fotó: Dömötör Csaba)

23. perc: Vankóhúzott befelé a jobbösszekötő helyéről, lapos lövését könnyedén fogta Varga.

21. perc: Katona jobbról érkező beadását Korozmánfejelte a jobb alsó mellé.

18. perc: Vankóoldalszabadrúgását kifejelték a védők.

16. perc:Soroksári labdaszerzés után Redzic jó ütemben ugratta ki Korozmánt, de még a lövés előtt tisztázott a budaörsi védelem.

12. perc:Vankó szögletét a hosszún érkező Kojnoktette kapura, Lovrencsics Balázs azonban résen volt és felszabadított.

11. perc:Winkler csinált meg néhány cselt a bal szélen, a becsúszó Redzic szögletre tisztázott.

Mindkét csapat sok hibával játszik, a kapuk egyelőre nem forognak veszélyben.

4. perc:Winkler beadását Vargahúzta le az érkező Vankó elől.

2. perc: Korozmánlőtt félfordulatból a kapu fölé.

Jó idő, jó hangulat, közel négyszáz néző a lelátón.

1. perc: Útjára indult a labda, a Budaörs kezdte a mérkőzést!

Érkeznek a pályára a csapatok, a házigazda zöld mezben és fekete nadrágban, a Soroksár tiszta fehérben.

Egy mérkőzést már szombaton lejátszottak a fordulóból, amelyen a Budafokkétgólos győzelmet aratottaz ETO felett.

Tavasszal mindössze két vereséget szenvedett a Soroksár, amely így tisztes távolságra került a veszélyzónától, Lipcsei Péter együttese stabil középcsapattá lépett elő. A fővárosi sárga-feketék mérkőzésein ráadásul a szurkolók sem unatkoznak, a szerzett és a kapott gólok tekintetében egyaránt második helyen áll a mezőnyben a gárda. A szakmai stáb így a védekezést igyekezett stabilizálni az elmúlt hetekben, a legutóbbi három fordulóban összesen egy gólt kapott a Soroksár, amely egy hete ötöt hintett a Szentlőrincnek, azt megelőzően pedig a Haladást fektette két vállra.

„Mint minden meccsen, ezúttal is a három pontért lépünk pályára – szögezte le a klubhonlapnak adott nyilatkozatában Vankó Imre, a Budaörs születésnapos támadója. – Jó csapatnak tartom a Soroksárt, előrefelé veszélyesek, legutóbb is ötgólos győzelmet arattak a Szentlőrinc felett. Kiszámíthatatlanok, mert van, amikor nagyon jók, de előfordul, hogy rosszabb napot fognak ki. Bízom benne, hogy ellenünk az utóbbi valósul majd meg, egy győzelemmel pedig feljebb tudunk lépni a tabellán.”

Menekül a kiesés elől a Budaörs, amely legutóbbi két mérkőzésén négy pontot szerzett, a Szentlőrinc otthonában játszott döntetlent követően hazai környezetben a szintén a bennmaradásért harcoló Budafokot múlta felül. Toldi Gábor együttese jelenleg a 17. pozíciót foglalja el a tabellán, ám előnye mindössze egyetlen pont a már kieső helyen álló Csákvárral szemben, így továbbra is nagyon kellenek a pontok a budaörsieknek. Ősszel már összejött a győzelem a Soroksár ellen, akkor a zöld-fehérek Molnár Csaba góljával múlták felül riválisukat.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a kiesés elől menekülő, 17. helyezett Budaörs a rendre gólgazdag mérkőzéseket játszó, kilencedik Soroksár ellen.