RÓTH ZOLTÁN 2022.04.06 17:50 Frissítve: 2022.04.06 22:56

A Pécs sem tudta megállítani a sorozatban negyedik győzelmét arató Budafokot

A labdarúgó NB II 31. fordulójában a játéknap előtt 16. helyen álló Budafok a 8. Pécset fogadta. A Budafok folytatni tudta jó sorozatát, és Margitics, valamint Soltész góljával 2–0-s győzelmet aratott.

Soltész (24) fejesét követően Bukrán hiába nyújtózkodott, nem tudta megakadályozni a budafoki gólt (Fotó: Micheller Szilvia)

LABDARÚGÓ NB II
31. FORDULÓ

BUDAFOKI MTE–PÉCSI MFC 2–0 (2–0)
Budafoki MTE Sporttelep, 300
néző. Vezette: Zimmermann Márió (Máyer Gábor, Márkus Péter)
BUDAFOK: Oroszi – Margitics A. (Horgosi, 82.), Jagodics M., Vaszicsku, Fótyik – Csonka A., Adorján (Nándori, 88.), Soltész, László D. (Kalmár O., 72.) – Szabó L. (Zuigéber, 72.), Kovács D. (Beke P., 83.). Vezetőedző: Csizmadia Csaba
PMFC: Bukrán – Preklet (Károly B., 67.), Króner, Rácz L. – Kónya D., Nikitscher, Hursán (Geiger, a szünetben), Zsemlye (Kövesdi P., a szünetben), Katona L. – Adamcsek (Bíró B., a szünetben), Hegedűs M. (Grabant, 60.). Vezetőedző: Vas László
Gólszerző: Soltész (12.), Margitics A. (31.)
Csizmadia Csaba
: – Ismerem a kollégát, tudtam, hogy erős csapat vár ránk. Nehéz mérkőzésre számítottam, de a játék alapján megérdemelt a győzelmünk.
Vas László: – Indulás előtt, családi okok miatt elveszítettük a kapitányunkat, bemelegítésnél megsérült a kapusunk, ez viszont nem ok arra, hogy ilyen rossz testbeszéddel, ilyen rossz motivációval játsszunk.

Mindkét csapat három veretlen mérkőzéssel a háta mögött várhatta a mai találkozót, de míg a Budafok sorozatban három győzelmet aratott, a Pécs mindössze három döntetlent ért el. Így a veretlenségi sorozatok ellenére mégis a hazaiak számítottak a találkozó esélyesének a pillanatnyi forma alapján. Az első helyzet a Pécs előtt adódott, Preklet fejese a kapufán csattant a 8. percben. Négy perccel később azonban már egy újabb fejes utat talált a kapuba, ám ezúttal a Budafok részéről. A 12. percben Vaszicsku bedobását követően Soltész fejesével szerezte meg a vezetést Csizmadia Csaba együttese. Közel húsz perc elteltével a hazaiak meg is tudták duplázni előnyüket, Margitics 20 méterről gyönyörűen ívelt az üresen maradt kapuba, 2–0.

A második félidő kiegyenlített játékot hozott, egyik kapu sem forgott igazán veszélyben, bár a hazai a kontrákban benne volt az újabb gól lehetősége. A Budafok sorozatban negyedik győzelmét aratva lassan már a középmezőnyben érezheti magát, míg a Pécs nyeretlen szériája ötmérkőzésesre nyúlt.

20. Szolnoki MÁV FC315101626–48–22 25

90+3. perc: VÉGE! A Budafok sorozatban negyedik győzelmét aratta! Köszönjük a figyelmet!

90+3. perc: Egy bal szélről belőtt labdát Bíró lőtt a kapu fölé.

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

88. perc: Kihasználta utolsó cserelehetőségét a Budafok, Nándori érkezett Adorján helyére.

84. perc: Egy lecsorgó labdát követően Zuigeber közeli lövését bravúrral védte Bukrán, majd a kipattanót Zuigeber fejelte kapura, de Bukrán ismét védeni tudott.

83. perc: Újabb budafoki kettős csere, Margitics helyett Horgosi, Kovács helyett Beke lépett pályára.

77. perc: Geiger kapott sárga lapot.

72. perc: Kettőt cserélt a Budafok, László helyére Kalmár, Szabó helyére Zuigeber érkezett.

71. perc: A második félidő első pécsi lehetősége is megvolt, de Oroszi eszén nem tudtak túljárni a mecseki támadók.

70. perc: Ha hazai szöglet, akkor Jagodics fejes, a budafoki védő ezúttal egy jobb oldali sarokrúgást követően bólintott a kapu mellé.

67. perc: Kényszerű csere a Pécsnél, Károly érkezett a megsérült Preklet helyére.

64. perc: Szabó passza után Soltész lőtt kapura 17 méterről, Bukrán gyors vetődéssel hárította a bal alsóba tartó labdát.

Adorján Krisztián (labdával) sokat dolgozott a budafoki középpályán (Fotó: Micheller Szilvia)

60. perc: Újabb pécsi csere, Grabant érkezett Hegedűs helyére.

56. perc: Hegedűs buktatta Margiticset, sárga lap.

54. perc: Kovács jobb oldali beadása pontosan érkezett a középen üresen maradt Szabó fejére, azonban a hazai támadó éppen Bukrán kezeibe fejelte a labdát.

A félidőben hármat is cserélt a Pécs, Hursán helyére Geiger, Zsemlye helyére Kövesdi, Adamcsek helyére Bíró állt be.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Jagodics (26) fejesei rendre veszélyt jelentettek a pécsi kapura (Fotó: Micheller Szilvia)

45. perc: Hosszabbítás nélkül véget ért az első félidő.

45. perc: Egy lecsorgó labdát László lőtt a kapu fölé.

41. perc: Egy kapu elé ívelt szabadrúgást Jagodics fejelt kapura, Bukrán könnyedén hárított.

37. perc: Csonka taposta meg Nikitschert, sárga lap.

31. perc: GÓÓÓL! Kettő a Budafok előnye! Kovács lövését még bravúrral védeni tudta a kilépő Bukrán, azonban a kipattanó labdát Margitics 20 méterről mesterien emelte az üresen maradt kapuba, 2–0.

27. perc: Jobb oldali budafoki szögletet követően Jagodics érkezett jó ütemben az ötösön belül, de 10 méteres fejese a kapu mellé szállt.

20. perc: Hursán rúgta meg Adorjánt, sárga lap.

13. perc: Közben majdnem egyenlített a Pécs, Oroszi rossz ütemben lépett ki a kapuból egészen a 16-os vonaláig, Preklet átfejelte fejette a labdát, de a védők tisztázni tudtak.

Nagy az öröm Budafokon, korán kétgólos előnybe került a hazai csapat (Fotó: Micheller Szilvia)

12. perc: GÓÓÓÓÓL! Vaszicsku végzett el bedobást az ötös magasságából, a bedobott labda beszállt a 16-oson belülre, ahol Soltész 7 méterről a bal alsóba fejelt, 1–0.

8. perc: KAPUFA! Előbb Nikitscher majd Zsemlye próbálkozott lövéssel, de utóbbi kísérlete után a labda felperdült, az előrehúzódó Preklet középen kapura fejelt és a jobb kapufát találta el.

A PMFC kapuját Bukrán Erik védi ma, mivel Helesfay Donát a bemelegítés közben kisebb sérülést szedett össze.

4. perc: Egy nagy hazai bedobást követően Jagodics csúsztatta kapura a labdát, Bukrán szögletre ütötte a léc alá tartó labdát.

A Budafok piros-feketében, a Pécs fehér-feketében lépett pályára.

2. perc: Gyorsan gólt szerezhetett volna a Budafok...egy védelmi hibát követően Szabó Levente elé került a labda, aki betört a 16-oson belülre, de végül a kilépő Bukránról szögletre pattant a hazai támadó lövése.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a Budafok indította útjára a labdát.

Négy nyeretlen meccs után újra győzelemre készülnek a pécsiek (Fotó: Micheller Szilvia)

A két csapat legutóbb Budafokon 2016-ban mérkőzött egymással, akkor még az NB III-ban 2–0-s budafoki győzelem született. A mostani találkozó őszi "odavágóján" a PMFC aratott 3–1-s győzelmet.

A Péccsel ellentétben a budafokiak az utóbbi időben többször is megérezhették a győzelem ízét, hiszen Csizmadia Csaba sorozatban három győzelmet aratott. A legyőzött csapatok a Szentlőrinc, a Szolnok és a Haladás voltak. A budai gárdának így sikerült is elmozdulnia a kieső helyekről, de még nem dőlhet hátra, hiszen rendkívül szoros a mezőny hátsó fele.

„A Budafok mélyen a várakozások alatt teljesít, de ez nem azt jelenti, hogy nem rendelkezik minőségi, jó csapattal. Sokáig hullámvölgyben voltak, de úgy néz ki, megtalálták a kiutat, háromszor nyertek zsinórban. A mi feladatunk a rövid regeneráció és a felkészülés mellett, hogy megtaláljuk a győzelem kulcsát. Szeretnénk eredményesen szerepelni Budafokon!”  – árulta el a pmfc.hu oldalnak Vas László a pécsiek vezetőedzője. A jelenleg nyolcadik helyen álló baranyai csapat az elmúlt négy fordulóban nem tudott nyerni, legutóbb március elején a Csákvár otthonában szerzett három pontot.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző három mérkőzést megnyerő Budafok a zsinórban háromszor ikszelő Péccsel szemben.
2022.09.12 12:47:14

Labdarúgó NB II nemzetisport.hu

A DVTK Könyves Norbert duplájával és Biben Barnabás öngóljával 3–0-ra legyőzte az MTK-t.

2022.09.09 23:43:12

A Balaton-partiak otthon ismét nem találtak legyőzőre, de nyerni sem tudtak.

2022.09.09 22:51:38

Nem tudta megtörni nyeretlenségi sorozatát a Hali, ponttal távozott az Ajka.

2022.09.09 23:06:33

A pécsiek továbbra is veretlenek, Rába-parti sikerük már a negyedik győzelmük a bajnokságban.

Vereséggel mutatkozott be a Kozármisleny új vezetőedzője, Szekeres Zoltán.