Fölényesen nyert a III. Kerületi TVE a budai alsóházi helyosztón

RÁCZ BENEDEKRÁCZ BENEDEK
2021.12.12. 12:50
A budafoki László Dávidot (82) nem hagyták érvényesülni a III. Kerület védői (Fotó: Földi Imre)
A labdarúgó NB II 20. fordulójában a játéknap előtt 16. helyezett Budafoki MTE a mindössze két ponttal kevesebbet gyűjtő, utolsó előtti III. Ker. TVE-t látta vendégül, és az óbudai gárda 3–0-s győzelmet aratott.

LABDARÚGÓ NB II
20. FORDULÓ

BUDAFOKI MTE–III. KERÜLETI TVE 0–3 (0–1)
Budafok, 400 néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Kóbor Péter, Szécsényi István)
BUDAFOK
: Bese B. – Szalai D. (Fekete M., a szünetben), Jagodics M., Fótyik, Kotula – Filkor (Micsinai, 77.), Soltész I. – Papp M. (Zuigéber, a szünetben), Adorján K. (Nándori, 77.), László D. (Farkas B., 66.) – Kovács D. Vezetőedző: Csizmadia Csaba
III. KERÜLET: Balázs J. – Bori, Erdei, Tamási Zs., Bekker (Behovits, 90+1.) – Egerszegi, Sili, Rabatin, Horváth O. – Barczi (Rajczi, 80.), Remili (Daróczi, 90.). Vezetőedző: Kemenes Szabolcs
Gólszerző:
Horváth O. (28.), Rabatin (62.), Remili (87.)
Csizmadia Csaba:
– Jobban játszott a Kerület, mindenképpen elgondolkodtató az eredmény. Lesz dolgunk a téli szünetben.
Kemenes Szabolcs: – A sok hiányzó miatt nem azzal a taktikával és felállással játszottunk, amivel akartunk, de remek teljesítményt nyújtottunk. Ez a győzelem most feledteti az elmúlt időszak rosszabb formáját.

A mérkőzés a papírformának megfelelően indult, a hazaiak már a kezdőrúgást követően aktívabbak voltak. A mezőnyfölény azonban visszafelé sült el, a kerületi kontrák hatékonysága ugyanis könnyedén megtörte a budafoki védelmet, és Horváth Olivér révén a vezetést is meg tudta szerezni az óbudai csapat, 0–1.

A vendégek ezután visszaálltak, a bizonytalan hazai támadósor pedig csak nagyon ritkán tudott eljutni az ellenfél tizenhatosáig. A második félidőt magas védekezéssel, és gyors passzos játékkal kezdte a Budafok, a vendégek védelmét azonban továbbra sem lehetett feltörni. A hazaiak bizonytalanságát aztán Rabatin Richárd használta ki, a III. Kerület pedig egyórányi játék után kétgólos előnybe került, 0–2.

A nehéz helyzetbe került dél-budaiak ezután gőzerővel támadásba lendültek, a kapura lövésekkel azonban adós maradt Csizmadia Csaba együttese. A második vendéggól után aztán végleg szétesett a Budafok, Remili Mohamed gólja után (0–3) pedig a hazai lelátóról szépen lassan elindultak hazafelé a szurkolók. Bár a játék képe egyáltalán nem bizonyította, a III. Kerület három gólt és 3 pontot is szerzett Budafokon, és ezzel a megelőzte ellenfelét a tabellán.

Elhasalt a Budafok a budai rangadón (Fotó: Földi Imre)

20. Tiszakécske20431320–39–1915

90+1. perc: Vége a mérkőzésnek! Fölényesen, 3–0-ra nyert a vendég III. Kerületi TVE. Köszönjük megtisztelő figyelmükbe!

90+1. perc: Bekker helyére Behovits érkezett a vendég csapatba.

90. Perc: Cserél a vendég csapat: Remili helyét Daróczi veszi át.

87. perc: GÓL! Újabb vendég gól! Rajczi Péter indítása után Remili Mohamed került ziccerbe, a Kerület tízese pedig higgadtan, 7 méterre a kaputól a bal alsó sarokba gurította a labdát. 0–3

84.perc: Nagy budafoki helyzet! A szöglet utáni kavarodásban Jagodicsot találja meg a labda, a belső védő lövése azonban elsuhan a jobb kapufa mellett.

82. perc: Rabatin Richárdnak mutatott fel sárga lapot a játékvezető a durva belépőjéért.

80. perc: Vendégcsere: Barczi helyén Rajczi folytatja.

77. perc: Újabb budafoki kettős csere: Adorján helyére Nándori, Filkor helyére pedig Micsinai érkezett.

Lendületesebben játszik a III. Kerület, itt éppen Kotula maradt le ellenfeléről (Fotó: Földi Imre)

74. perc: REMEK AKCIÓ! Remili Mohamed kapott labdát a tizenhatos sarkánál, a vele szemben lévő Fótyikot pedig gyönyörű csellel verte át. Lövése a kapu bal alsó sarka felé szállt, Bese Balázs azonban ezt a ziccert is védeni tudta. Nem sok hiányzott!

66. perc: Cserélt a Budafok, lejött László Dávid, helyét Farkas Bálint vette át.

62. perc: GÓL! Megduplázta előnyét a Kerület! A szélről érkező beadás után a labda Rabatin Richárdhoz pattan, aki öt méterről hidegvérrel a kapu közepébe tüzel. 0–2

59. perc: Sili Luka kap labdát a tizenhatos jobb sarkánál, a szélső először kifelé cselez, majd nagy erővel ellövi a labdát. Bese Balázs csak kiütni tudja az erősen meglőtt játékszert

57. perc: Ápolás miatt áll a játék, Remili Mohamed kapott a hátához.

Az első félidőhöz képest feljebb tolta a védekezését a Budafok, egyre többet látni Jagodicsot vagy Fótyikot az ellenfél térfelén.

46. perc: a Budafok kettőt is cserélt, Papp Marcell helyére Zuigeber, Szalai helyét pedig Fekete Máté veszi át

46. perc: Elindult a második félidő.

45. perc: Véget ért az első félidő. Az életveszélyes vendég kontrák egyelőre többet értek, mint a hazai dominancia.

44. perc:
Micsoda helyzet! Kovács Dávid külsővel lőtt beadására Soltész érkezett, a fejese viszont nem találta el a kaput.

Továbbra is a Budafoknál van többet a labda, a vendégek letámadás helyett inkább visszaállnak védekezni a saját térfelükre.

30. perc:
Papp Marcell esett el a tizenhatoson belül, a játékvezető azonban büntető helyett műesésért sárga lappal jutalmazta a fiatal játékost.

Óbudai gólöröm Horváth Olivér találata után (Fotó: Földi Imre)

28. perc: GÓL! Barczi Dávid indult meg a jobb szélen, beadása Horváth Olivért találja meg, aki 5 méterről a kapu bal alsó sarkába tüzelt! 0–1

17. perc:
Adorján Krisztiánnak mutat fel sárga lapot a játékvezető, miután a játékos becsúszása lábat ért.

16. perc:
Kovács Dávid vállalta el a szabadrúgást, a 20 méterről ellőtt labdája azonban elakadt a sorfalban.

12. perc:
Soltész István szánta el magát lövésre a tizenhatos vonalánál, ballábas lövése nem sokkal ment a kapu mellé.

8. perc:
Sili Luka indult meg a jobb szélen és tüzelt éles szögből, Bese Balázs azonban lábbal védeni tudott.

A meccs elején a piros mezes hazaiak voltak kezdeményezőbbek (Fotó: Földi Imre)

Bátrabban kezdett a Budafok, a magasan védekező hazaiak azonban egyelőre nem tudtak helyzetet kialakítani.

1. perc: A III. Kerület kezdte a mérkőzést!

Hamarosan kezdődik a mérkőzés, a hazaiak piros-feketében, a vendégek tiszta fehér szerelésben vonulnak ki a pályára.

A két csapat legutóbb a nyitófordulóban találkozott egymással, ahol a Budafok egy kiütéses győzelemmel rajtolt, 4–0-s sikert arattak Óbudán.

A hazaiaknál még nincs meg gyümölcse az edzőváltásnak, Csizmadia Csaba eddig 5 döntetlent és 2 vereséget tud felmutatni a dél-budaiak kispadján. A vendégek, bár az utolsó előtti helyről várhatják a találkozót, egy Budafok elleni győzelemmel kimászhatnának a kieső zónából. Az óbudaiak amúgy utoljára 105 napja voltak kiesőhelyen kívüli pozícióban, a Szentlőrinc elleni idegenbeli vereség óta ez lehet az első alkalom, amikor a Kemenes Szabolcsék "biztonságban" érezhetik magukat, persze ahhoz viszont győzni kell Budafokon.

A III. kerületieknek biztosan mellőzniük kell Köböl Krisztiánt, mivel a fiatal középpályás az ezt megelőző, Békéscsaba elleni rangadón piros lapot kapott. A budafokiaknál Szabó Levente továbbra sem bevethető, így a csatárposzton Kovács Dávid az egyetlen bevethető játékos.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a Csizmadia Csaba visszatérése óta lejátszott hét mérkőzésen még mindig nyeretlen Budafok a legutóbbi fordulóban a Békéscsaba ellen emberhátrányban fordítani tudó újonc III. Kerületi TVE ellen. Ha a vendégek győznek, megelőzik ellenfelüket a tabellán.