Otthon tartotta a három pontot a Budafok és bennmaradt a másodosztályban

LENDVAI MARTINLENDVAI MARTIN
2022.05.15. 16:50
A Budafok dominálta a mérkőzést, a csapatkapitány Kovács Dávid (jobbra) góllal vette ki a részét a győzelemből. (Fotó: Meder István)
A labdarúgó NB II 37. fordulójában két egyaránt 39 pontos csapat találkozott egymással, a 14. helyen álló Budafok a 16. helyezett Békéscsabát fogadta. A hazaiak 2–0-ás sikert arattak, így a következő idényt is a másodosztályban kezdhetik meg, míg a Békéscsaba a III. Kerülettel vívhat döntő mérkőzést az utolsó játéknapon.

LABDARÚGÓ NB II
37. FORDULÓ

BUDAFOKI MTE–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 2–0 (1–0)
Promontor utca, 650
néző, Vezette: Nazsa Tamás (Szilágyi Norbert, Kiss Balázs)
BUDAFOK: Horváth A. – Margitics A., Jagodics M., Fótyik D., Horgosi D., László D. (Kalmár O., 85.) – Soltész I., Adorján K., Csonka A. – Beke P. (Zuigéber, 77.), Kovács D. (Szabó L., 60.), Vezetőedző: Csizmadia Csaba
BÉKÉSCSABA: Winter D. – Farkas M., Hodonicki M. (Puskás G., 64.), Bora Gy., Mikló R. – Horváth P., Kitl M., Zvara L., Szabó Cs. (Gránitz, 76.) – Lukács R. (Ilyés, 64.), Máris D. (Tóth D., 64.), Vezetőedző: Brlázs Gábor
Gólszerző: Kovács D. (40.), Szabó L. (66.)
Csizmadia Csaba: – Nagyon feszült mérkőzés volt, átéreztük, hogy mekkora a súlya. Taktikusan, fegyelmezetten játszottunk, teljes mértékben megérdemeltük a győzelmet, a két gól mellett óriási helyzeteink, kapufáink is voltak.
Brlázs Gábor: – Az első félidővel nem volt gond, de... Két gólt ajándékoztunk az ellenfélnek, és a kiesés ellen küzdő csapat nem engedhet meg ilyen magának. Kevés helyzetet tudtunk kialakítani, megérdemelt volt a hazai győzelem.

ÖSSZEFOGLALÓ:

Jobban kezdte az első félidőt a Budafok együttese, Csizmadia Csabáék az első fél órában többször is megszerezhették volna a vezetést. Csonka a keresztlécet találta el, míg Soltész közeli próbálkozását Winternek sikerült hárítania. Az áttörést egy kapushiba és annak következménye hozta, Winter rövid passzára Beke csapott le a 40. percben, majd a középen érkező Kovács Dávidot játszotta meg, aki egy külsővel megküldött lövéssel megszerezte a vezetést a hazaiaknak. 1–0.

A második játékrészben is a Budafok irányított, a vendég Békéscsaba a találkozó egészében alárendelt szerepet játszott, komolyabb helyzete is alig adódott. A végeredményt a 66. percben Szabó Levente állította be, aki a tizenhatos előteréből gurított a kapu bal sarkába. 2–0. Ennél a gólnál is érdemes kiemelni Beke Pétert, aki az első találathoz hasonlóan, itt is labdát szerzett, majd tőle indult az akció. A vendégek a második gól után sem tudták feljavítani a játékukat, így vereséggel távoztak a Promontor utcából.

20. Budaörs378131639–60–2137

90+2. perc: Véget ért a mérkőzés!

90. perc: Kettő perc lesz a ráadás.

84. perc: László Dávid le, Kalmár Olivér be.

77. perc: Változtatnak a hazaiak is, Zuigéber kap szűk negyed órát, Beke számára ér véget a mérkőzés.

76. perc: Csere a vendégeknél, Szabó Csabát váltja Gránitz Patrik.

73. perc: Ilyés kap egy jó labdát a bal oldalon és kapura is tud lőni. A lövés ugyan nem a legerősebb, de kicsit megtréfálta Horváthot, aki csak másodjára tudta csak begyűjteni.

68. perc: Zvara lépett oda Szabónak, aki a szabálytalanságért begyűjt egy sárgát.

66. perc: GÓÓÓÓÓL! Szabó Levente kettőre növeli a hazaiak előnyét! Beke volt nagyon harcias és szerzett labdát a Békéscsaba térfelén, majd lőtt, de a labda lepattant, pontosan Szabó Levente elé, aki a tizenhatos előteréből nem kegyelmezett és a kapu bal alsó sarkába lőtte a labdát. 2–0

64. perc: Hármat cserélnek a vendégek. Lemegy Lukács, Máris és Hodoniczki, a helyükön Ilyés, Tóth Dániel és Puskás folytatják.

64. perc: Beke vesz le egy indítást a tizenhatos előterében, eget igazít rajta, majd lő, de a labda kicsivel elszáll a kapu felett.

62. perc: Egy szögletet követően Jagodics fejelt üresen 8 méterről, de a labda Winter kezébe hullott.

60. perc: Cserélnek a hazaiak, a gólszerző Kovács megy le, a helyén Szabó Levente folytatja.

58. perc: Farkas Márknak mutatja fel a játékvezető a sárga lapot.

54. perc: Soltész találja el a kapufát 17 méterről, de a kipattanó labda már nem lehet senkié, ugyanis a játékvezető szabálytalanságot látott, jöhet a Békéscsaba.

53. perc: Soltész bedobását követően Jagodicshoz pattant a labda, aki fordulásból próbálta kapura lőni, de a nem talált célt.

A becsült nézőszám 650 fő.

46. perc: Elkezdődött a második félidő!

Szünet.

45+1. perc: Véget ért az első játékrész!

45. perc: Egy perc lesz a hosszabbítás.

42. perc: Az ünneplést követően a játékvezető a gólszerző Kovács Dávidnak mutat fel sárga lapot túlzott gólörömért.

Winter többször is magabiztosan lépett ki a kapujából, de a gólnál nagyot hibázott. (Fotó: Meder István)

40. perc: GÓÓÓÓL! Egy kapushibát használ ki a Budafok és megszerzi a vezetést! Winter volt túlságosan kényelmes, röviden passzolt kifele, amire Beke csapott le, majd a bal oldalról középre tudta tenni a labdát, amire Kovács Dávid érkezett és jobb külsővel lőtt a kapuba. 1–0

38. perc: Ismét sárga lap, ezúttal a hazaiaktól Horgosinak mutatja fel a játékvezető.

30. perc: Hatalmas helyzet marad ki! A megítélt szabadrúgást Adorján végezte el okosan és passzolt laposan Soltész elé, aki 10 méterről lőhetett, de Winter jól zárta a szöget és nagyot védett.

29. perc: Villan a mérkőzés első sárga lapja. Máris Dominik késett el egy szereléssel és csúnyán szabálytalankodott.

Kovácsot (középen, a labdával) a mezőnyben végzett munkája is kiemelte a hazaiak játékosai közül (Fotó: Meder István)

20. perc: Kapufa! A mérkőzés eddigi legnagyobb helyzetét hozta össze Kovács Dávid, aki 22 méterről végzett el egy szabadrúgást, a labdája pedig a keresztlécen csattant. Csupán centiken múlott, hogy nem láttunk egy hatalmas gólt.

18. perc: Jagodics mutat be két remek cselt, majd Margitics elé emeli a labdát, akit viszont Winter meg tud előzni, a vendégek kapusa remek ütemben lépett ki a kapujából.

14. perc: Mikló remekül húzza meg a labdát a bal oldalon, két védőt is le tud rázni, a veszélyesen kanyarodó beadását viszont Fótyik tudja kifejelni.

11. perc: Egy bal oldali bedobás után a kifejelt labda Beke elé pattan, aki 17 méterről kapásból lő, de a próbálkozása magasan elszáll a kapu felett.

10. perc: Csonka és Kitl fejel össze szerencsétlenül. A két játékos elterül a földön, de sérülés szerencsére nem történt, mindketten folytatni tudják a játékot.

5. perc: László mentett meg egy kissé rövid passzt a bal oldalon, így jó helyzetbe hozta magát és tisztán adhatott középre a tizenhatos vonalának magasságából. A beadását viszont a védők blokkolták.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A piros-feketében játszó hazaiak indították útjára a labdát. A vendégek fehérben lépnek pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy egymással a két kiesés ellen küzdő csapat, a 14. helyen álló Budafok és a 16. helyezett Békéscsaba.