Hazai pályán játszott döntetlent a Budafok a Gyirmóttal

LENDVAI MARTINLENDVAI MARTIN
2022.08.17. 18:50
A labdarúgó NB II 4. fordulójában a játéknap előtt nyeretlen, így csupán 18. helyen álló Budafok otthonában lépett pályára a veretlenségét vasárnap elveszítő, 5. helyezett Gyirmót. A két csapat nagy helyzetekkel tarkított mérkőzést játszott, gól azonban nem született, a Budafok lecsúszott a tabella aljára, míg a Gyirmót egy helyet javított, és feljött a negyedik helyre.
Kiegyenlített játék jellemezte a mérkőzést (Fotó: Dömötör Csaba) – A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA ÉRHETŐ EL!

LABDARÚGÓ NB II
4. FORDULÓ

BUDAFOKI MTE–GYIRMÓT FC GYŐR 0–0
Promontor utca, 900
néző. Vezette: Káprály Mihály (Berényi Ákos, Belicza Bence Péter)
BUDAFOK:
Gundel-Takács – Jagodics M., Vaszicsku, Fótyik D. – Szűcs Zs., Németh M., Adorján, Csonka, Kalmár O. (Horváth O., 57.) – Beke P. (Kovács D., 65.), Tischler. Vezetőedző: Csizmadia Csaba
GYIRMÓT:
Hársfalvi – Szegi, Csörgő, Hajdú Á., Helembai – Kovács M. (Polgár K., 55.), Vass Á., Nagy P. – Medgyes, Simon A. (Pethő B., 63.), Herjeczki (Soltész, 55.).Vezetőedző: Csertői Aurél
Csizmadia Csaba:– Tudtuk, hogy nem lesz könnyű meccs, hiszen a Gyirmót az első osztályban játszott az elmúlt idényben, viszont azt gondolom, a játék alapján el kellett volna döntenünk a mérkőzést. Legalább öt nagy helyzetünk volt, de egyszerűen ilyen passzban vagyunk. Barcikán is sok helyzetet alakítottunk ki, ott sem tudtuk azokat kihasználni. Azt látom, fejlődik a csapat, és most is küzdöttünk az utolsó pillanatig.
Csertői Aurél:– Mindkét csapatnak voltak lehetőségei, szerencsére ők nem tudták kihasználni, sajnos mi sem. Kiegyenlített mérkőzés volt, és a döntetlen jó eredménynek számít itt, Budafokon, ilyen mutatott játék mellett.

A kimaradt helyzetekről szólt a Budafok–Gyirmót találkozó első félideje. Mezőnyben egyik csapat sem tudott a másik fölé kerekedni, helyzetek azonban mindkét oldalon adódtak. Gundel-Takács Bencének többször is védenie kellett, a legnagyobbat talán Nagy Patrikpróbálkozásánál a játékrész végén. A félidő utolsó momentumai azonban a hazaiaké voltak, remek beadást követően Beke Péter fejelt 10 méterről, a vendégek kapusa, Hársfalvi András viszont hatalmas bravúrral hárítani tudott.

A második félidőben sem nőtt a játék intenzitása, a hazaiak veszélyesebben játszottak. Nagy helyzete is volt a Budafoknak, Tischler Patrikveszélyeztetett, de a kaput nem sikerült bevennie, így maradt a gól nélküli döntetlen. 0–0

Tischler Patrik (balra) nem tudta bevenni a Gyirmót kapuját (Fotó: Dömötör Csaba)

20. Budafoki MTE4223–7–42

90+2. perc: Vége a mérkőzésnek! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90. perc: Két perc lesz a hosszabbítás.

89. perc: Tischler maradt lent, a szurkolóknak nem tetszik, hogy a játékvezető nem fújt a sípjába.

83. perc:Németh lőtt veszélyesen középről kapura, a labda viszont megpattant egy vendégvédőn.

75. perc: Egy beadást követően Vaszicsku tisztázott, viszont majdnem a saját kapuját találta el.

Gól nem volt, csak küzdelem (Fotó: Dömötör Csaba)

70. perc: Folytatódik a mérkőzés.

68. perc: Ismét ivószünetet rendel el a játékvezető.

65. perc: Hazai csere, Kovács Dávid érkezik Beke helyére.

65. perc: Ismét kimarad egy nagy budafoki lehetőség. Tischler közeli lövését blokkolják a védők.

63. perc: Ismét vendégcsere, Simont váltja Pethő.

60. perc: Szegi tette középre a labdát a jobb oldalról,Medgyes maradt le róla nem sokkal.

57. perc: Változtat a Budafok. Kalmár helyett a pályán Horváth Olivér.

55. perc: Cserélnek a vendégek. Lemegy Herjeczki és Kovács, a helyükön Soltész és Polgár Kristóf folytatja.

Adorjánnak (balra) nem sok hiányzott, hogy megszerezze a vezetést (Fotó: Dömötör Csaba)

53. perc: Adorján tekert a tizenhatos sarkáról, nem sokkal ment fölé a labda.

51. perc: Medgyes próbálkozott 17 méterről, miután kapott egy labdát. Lövése magasan elszállt a kapu felett.

50. perc: Adorján tette a labdát Tischler elé, aki kiszorított helyzetben próbálkozott közelről, de nem találta el a kaput.

46. perc: Kezdődik a második játékrész! Nem változtattak a csapatok.

Vass Ádám (jobbra) támadja Szűcs Zsoltot (Fotó: Dömötör Csaba)

45+2. perc: Vége az első félidőnek!

45+1. perc: Hatalmas helyzet a másik oldalon is!Németh fejelt 10 méterről középről, Hársfalvi védett nagyot bravúrral.

45+1. perc: Gundel-Takácsnak kell védenie, Nagy próbálkozott, a kapus épphogy leért a bal alsóba tartó labdára!

45. perc: Egy perc lesz a ráadás.

44. perc: Csonka remek cselek után szöktette Bekét, aki középre próbálta tenni jobbról, de egy védő fején megakadt a labda.

39. perc: Kalmár kapja a mérkőzés első sárgáját.

Beke (balra) többször is veszélyes volt (Fotó: Dömötör Csaba)

33. perc: Beke tévesztett célt, azonban a lövése előtt Tischlert lerántották. Szabadrúgás nincsen, a nézők viszont ezt hangosan fejezi ki nemtetszésüket.

30. perc: Németh próbálkozott 22 méterről, jól találta el, de a labda a kapu bal oldala mellett suhant el.

26. perc: Herjeczki lövése vágódik le, könnyedén gyűjti be a kapus.

25. perc: Folytatódik a játék!

24. perc: Ivószünetet rendel el a játékvezető.

22. perc: Beke megszerezhette volna a vezetést a hazaiaknak. A csatár nagy helyzetben kapott labdát a tizenhatoson belül, befelé cselezett, de kisodródva a kapu fölé lőtt nem sokkal, ráadásul egy védő is bele tudott érni.

18. perc: Nagy tette kapura a szabadrúgást, de Gundel-Takács kitolta a cél alól.

18. perc: Veszélyes helyről következhet egy vendégszabadrúgás. Helembai szerette volna beadni a labdát a bal oldalról, azonban csak Vaszicsku kezét találta el, nem messze a tizenhatos oldalsó vonalától.

Herjeczki Kristóf (jobbra) nem tudott betalálni (Fotó: Dömötör Csaba)

14. perc: Hatalmas lehetőség maradt ki! A vendégek játékosa, Herjeczki játszotta magát tisztára a tizenhatos vonalán, majd lőtt kapura. A hazaiak szerencséjére a kapu közepét találta el, Gundel-Takács védeni tudott.

10. perc: Medgyes adta be a labdát a jobb oldalról, Gundel-Takács könnyedén húzza le.

8. perc: Nagy Patrik ugratta ki Herjeczkit, aki élesen tette középre a labdát a bal oldalról, azonban nem volt pontosan érkező a hosszún.

7. perc: Beke lőtte kapura, a labda mindössze centikkel szállt el a háló felett.

6. perc: Jagodics harcolt ki egy szabadrúgást a gyirmóti tizenhatos előtt.

3. perc: Szűcs tette középre a labdát, ami veszélyesen érkezett, a védők azonban ki tudták vágni.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés! A Budafok piros-fekete szerelésben, a Gyirmót sárgában lép pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az eddig csupán egy pontot szerző Budafok a jóval esélyesebb, de vasárnap vereséget szenvedő Gyirmót ellen.