Egy sorozat véget ért: a Dorog megállította a Siófok menetelését

Vörös SándorVörös Sándor
2023.04.26. 16:50
A fehér mezes siófokiak egymás után hatodik mérkőzésükön maradtak veretlenek (Fotó: Hagymási Bence – archív)
Kisebb meglepetésre nem bírt egymással a labdarúgó NB II 34. fordulójában a középmezőnyhöz tartozó BFC Siófok és az osztályozót érő helyért küzdő Dorogi FC: az első félidei gólváltásnak köszönhetően 1–1-es döntetlen született.

LABDARÚGÓ NB II
34. FORDULÓ

BFC SIÓFOK–DOROGI FC 1–1 (1–1)
Siófok, Városi Stadion, 150 néző. Vezette: Kovács Imre (Nagy Viktor, Király Zsolt)
SIÓFOK: Winter – Vágó G., Horváth M., Debreceni Á. – Major G. (Nyitrai, 80.), Varjas Z., Szakály A., Girsik (Polényi, 65.), Varga B. – Dénes Cs. (Hegedűs M., 65.), Farkas B. (Volter, 90.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
DOROG: Borsos V. – Barna G., Lénárth, Berkó, Preklet, Papp Máté – Szalai J. (Papp Marcell, 83.), Kapornai (Hesz, 90+2.), Sztojka, Szedlár – Vígh Á. (Paudits, 71.). Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző: Farkas B. (41.), ill. Szalai J. (23.)
Dragan Vukmir:
– Tudtuk, hogy nagyon nehéz mérkőzés lesz, mert az ellenfél a bennmaradásért küzd. A mai találkozón ennyire voltunk képesek.
Marián Sluka: – Az egy pontot annak köszönhetjük, hogy újra szervezett csapatként futballoztunk. Megvoltak a helyzeteink, de a rúgott gól után kétszer is komolyan veszélyeztetett a Siófok, majd a második félidőben meccslabdát hibáztunk el.

2023. március 19-e mindkét csapat életében meghatározó lehet, hiszen a BFC Siófok akkor kapott ki, míg a Dorogi FC akkor győzött legutóbb. Az azóta eltelt 38 napban a balatoniak öt veretlenül megvívott mérkőzést hoztak össze, ráadásul sorozatban négy győzelmet arattak, míg a bányászvárosiak öt nyeretlen bajnokival, egymást követő két vereséggel a hátuk mögött utaztak Siófokra.

A végelszámolás szempontjából az elmúlt időszak akár döntőnek bizonyulhat, hiszen amíg a tópartiak sikeresen abszolválták a középmezőnyhöz való felzárkózást, addig a piros-feketék hatpontos távolságra kerültek a még osztályozót érő helyektől. Marián Sluka együttese az utolsó szalmaszálak egyikét próbálta megragadni a Balaton-parton, ahol alapvetően az előző fordulókban látott játék stabilabbá tétele volt a Komárom-Esztergom vármegyeiek célja.

Az első húsz perc híven tükrözte, hogy a három pont begyűjtése melyik csapatnak lenne fontosabb. A lelkesen futballozó dorogiak meglepték az álmosan kezdő siófokiakat, s a 23. percben – a nem sokkal korábban a keresztlécet is eltaláló – Szalai József révén nem érdemtelenül szerezték meg a vezetést (0–1). A folytatásban valamelyest felpörögtek az események, de a siófokiak büntetőből és akcióból sem tudták bevenni a remeklő Borsos Vilmos kapuját, egészen a 41. percig, amikor Dénes beadását Farkas Balázs váltotta gólra (1–1). Érdekesség, hogy a 21 esztendős támadó az idei naptári évben tizennégy mérkőzésen egymaga szerzett ugyanannyi gólt, mint a komplett dorogi együttes – szám szerint nyolcat.

A második játékrészben eseménytelenül csordogáltak a percek. Az életükért küzdő vendégek voltak kezdeményezőbbek, de igazán nagy helyzetet nem tudtak kialakítani, s két perccel a vége előtt Papp Marcell a meccslabdát is jócskán a kapu fölé lőtte. A dorogiak a látottak alapján rászolgáltak a pontszerzésre, a végeredmény pedig egyben azt jelentette, hogy a Siófok nem tudta megszerezni sorozatban az ötödik győzelmét – ilyen szériára legutóbb a 2009–2010-es idény tavaszán volt képes.

20. Dorogi FC346101829–51–2228

90+3. perc: A jelzett hosszabbítást követően 1–1-es döntetlennel véget ért a mérkőzés. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+2. perc: Cserére csere a válasz: Kapornai Ákos Bertalant Hesz Olivér váltotta.

Letelt a rendes játékidő, melyet követően Kovács Imre három percet hosszabbít.

90. perc: Cseréltek a siófokiak: Farkas Balázs helyére Volter Patrik érkezett.

88. perc: Ez volt a meccslabda?! Szedlár ment el a bal oldalon, majd egészen az alapvonalig cselezte magát, s a középen érkező Papp Marcell elé játszott: a néhány perccel ezelőtt pályára küldött játékos 15 méterről jócskán a kapu fölé lőtt.

A Dorogi FC 33 mérkőzésen szerzett 28 gólja a legkevesebb a mezőnyben, s a 16 idegenbeli bajnokin elért 12 találat szintén annak számít. A bányászvárosiak ebben az idényben 9 egygólos meccset játszottak, melyek közül négyet megnyertek, ötöt elveszítettek.

83. perc: Cseréltek a piros-feketék: Szalai József Papp Marcellnek adta át a helyét.

81. perc: Barna Gergő végzett el egy szabadrúgást a siófoki kaputól 25 méterre: a bal alsó sarokra tartó lövését Winter ütötte szögletre. A sarokrúgást Sztojka adta be, a kipattanó labdát Barna 20 méterről kapura lőtte, de a középre érkező kísérletét Winter védte.

80. perc: Sérülés miatt kényszerű csere a balatoniaknál: Major Gergő helyett Nyitrai Bence a pályán.

S akkor essen szó a kapott találatokról is... A siófokiak neve mellett a forduló előtt 47 állt, melyek közül 22 az első, 25 a második félidőben született (00–30. perc között: 7, 31–59. perc között: 20, 60–90. perc között: 20). A piros-feketék védelme 50 alkalommal kapitulált, melyek közül az ellenfelek huszonötször az első félidőben, s huszonötször a második játékrészben találtak be (00–30. perc között: 15, 31–59. perc között: 15, 60–90. perc között: 20).

75. perc: A második félidő első nagy lehetőségét láthattuk! Egy kiugratást követően Hegedűs Márk vette át a labdát, majd védője szorításában, 4 méterről megpróbálta kapura pörgetni, de Borsos nagy védést bemutatva hatástalanította az akciót.

71. perc: Változtatott a dorogiak szakmai stábja is: Vígh Ádám le – Paudits Patrik be.

67. perc: A balatoniak vezetőedzője, Dragan Vukmir reklamálásért kapta a találkozó negyedik sárga lapos figyelmeztetésért.

A Balaton-partiak az eddig lejátszott 33 forduló alatt 38 gólt szereztek, melyek közül 21 az első félidőben, 17 pedig a második felvonásban született (00–30. perc között: 11, 31–59. perc között: 12, 60–90. perc között: 15). Ezzel szemben a vendégek 28 alkalommal találtak az ellenfelek kapujába, az első játékrészben 13, míg a másodikban 15 gólt jegyezve (00–30. perc között: 8, 31–59. perc között: 7, 60–90. perc között: 13).

65. perc: Kettős csere a siófokiak oldalán: Girsik Áron helyett Polényi Gábor a pályán, Dénes Csanád pedig Hegedűs Márknak adta át a helyét.

59. perc: Barna Gergő gondolt egyet, majd 25 méterről, senkitől sem zavartatva kapura lőtte a labdát – életerős kísérlete nem sokkal ment el a bal kapufa mellett.

A BFC Siófok a mögöttünk hagyott 33 forduló alatt kilenc mérkőzésen nem szerzett gólt – ebből ötször pályaválasztóként –, míg Dorogi FC tizenkettő alkalommal maradt lőtt gól nélkül, hétszer idegenben. A házigazdák eddig hét találkozót hoztak le kapott gól nélkül – ebből hatot hazai környezetben –, míg a vendégek hét alkalommal – ebből négyszer idegenben – tudták nullán tartani az ellenfelet.

55. perc: Vígh Ádám buktatta hátulról, sárga lapot érően a siófoki térfél közepén Dénes Csanádot.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. A szünetben egyik szakvezető sem változtatott csapata összeállításán.

Az első félidővel kapcsolatban elmondható, hogy a dorogiak ebben az idényben vendégként csupán egyetlen alkalommal vezettek a szünetben: a 21. fordulóban, idén január 29-én a Gyirmót FC Győr otthonában Szalai József 41. percben szerzett góljának köszönhetően állt 0–1 az eredményjelzőn.

45. perc: Hosszabbítás nélkül véget ért az első félidő, amelynek utolsó huszonkét percében felpörögtek az események, s a gólváltásnak köszönhetően 1–1-re állnak a csapatok. Maradjanak velünk, hamarosan jövünk a második játékrésszel!

44. perc: Szakály Attila végzett el egy szabadrúgást, mintegy 22 méterre a dorogi kaputól: a remekül eltekert labdája a kapu jobb oldalára tartott, Borsos nagy védést bemutatva ütötte szögletre.

41. perc: GÓL! EGYENLÍTETT A BFC SIÓFOK! Egy bal oldali beadást Dénes Csanád vett át, majd középre passzolt, az érkező Farkas Balázs 3 méterről a kapu közepébe belsőzte a labdát. 1–1!

37. perc: Vágó Gábor buktatta Preklet Csabát, amiért megkapta a mérkőzés második, önmaga idénybeli hetedik sárga lapját.

A két együttest 18 pont és 11 hely választotta el egymástól a fordulót megelőzően. A BFC Siófok a megszerzett 45 pontjából huszonhatot gyűjtött pályaválasztóként, míg a Dorogi FC 27 pontjából tizenegyet zsebelt be vendégként. Ha csak az első félidőket vesszük figyelembe, akkor a tópartiak neve mellett 39 pont szerepel, míg a vendégek az első 45 percek alapján 32 ponttal rendelkeznek – öttel többel, mint amennyit végül betudtak gyűjteni.

30. perc: A büntetőt Farkas Balázs végezte el, félmagasan a kapu bal oldalát vette célba, de Borsos kiütötte a labdát! A kipattanó Major elé került, aki 6 méterről kapásból lőtt, Borsos ezúttal lábbal mutatott be óriási bravúrt! A másodszor is kipattanó labda ezúttal Farkas elé került, ám az 5 méteres lövése után a dorogi védőkről a felső lécre pattant! Nincs egyenlítés!

29. perc:BÜNTETŐ! Egyenlítési lehetőség a Siófok előtt! Major 7 méterről leadott lövését követően Preklet Csaba kézzel ért a labdához. A dorogiak védője sárga lapot, a hazaiak tizenegyest kaptak!

23. perc: GÓL! MEGSZEREZTE A VEZETÉST A DOROGI FC! Ami az előbb kimaradt, most bement: Szalai József kapott jó indítást a leshatáron, majd bevezette a labdát a tizenhatoson belülre, s 10 méterről a kapu jobb oldalába emelte. 0–1!

A közös történelemmel kapcsolatban meg kell említeni, hogy a Balaton–partiak pályaválasztóként legutóbb 2001. október 20-án nyertek (1–0) tétmérkőzést a Dorogi FC ellen, amely a 2016 óta lejátszott hat bajnokin kivétel nélkül pontot szerzett Siófokon, szám szerint tizenkettőt. Szinte hihetetlen, de sárga-kékek hazai környezetben 7858 nap után győzhetnék le a bányászvárosiakat!

21. perc: KAPUFA!Egy siófoki eladott labdát Szalai József szedett össze, majd kapura fordult, s 17 méterről a keresztlécet találta telibe!

A két klub egymással szemben 20. alkalommal szállt harcba a győzelemért. A felek közös történelmét hét dorogi és hét siófoki győzelem mellett öt döntetlen teszi teljessé, a gólkülönbség (25–20) pedig a házigazdáknak kedvez. Siófokon ez a tizedik bajnoki, korábban három-három hazai és vendégsiker mellett három döntetlen született, 10 siófoki, valamint 8 dorogi góllal.

20. perc: Sokat kellett várni a mérkőzés első eseményére: Varjas Zoltán 20 méterről a kapu jobb oldalát vette célba, Borsos azonban magabiztosan ölelte magához a labdát.

A találkozót Kovács Imre vezeti, munkáját ezen a napon Nagy Viktor és Király Zsolt segíti. Kovács 37. NB II-es mérkőzésén működik közre vezetőbíróként, korábbi fellépésein 149 sárga mellett 3 piros lapot osztott ki. A 33 esztendős fővárosi játékvezető korábban a hazaiaknak négy, míg a vendégeknek öt mérkőzésen fújta a sípot, ebben az idényben a balatoniak kétszer (2022.08.29. BFC Siófok – Szeged-Csanád Grosics Akadémia 1–1, 2022.12.11. Diósgyőri VTK – BFC Siófok 3–1), míg a dorogiak egyszer (2022.11.09. Soroksár SC – Dorogi FC 2–1) találkoztak vezetőbíróként.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a BFC Siófok indította 90 perces útjára a labdát!

Érkeznek a csapatok, néhány perc múlva kezdődik a mérkőzés! Dragan Vukmir tanítványai tiszta citromsárgában játszanak, Winter Dániel zöld szerelésben áll a gólvonal elé. A dorogiak ezen a napon piros-fekete csíkos mezben, fekete nadrágban és piros sportszárban szerepelnek, Borsos Vilmos pedig kékben véd.

Eltiltás miatt ezúttal egyik csapatból sem hiányzik senki, viszont a vendégeknél Albert Ádám, Kapornai Ákos Bertalan és Preklet Csaba 4 sárga lap miatt van veszélyben. Hasonló helyzetben lenne Horváth Péter is, ám a siófokiak támadója sérülés miatt ezt a találkozót is kihagyni kényszerül. A teljességhez tartozik, hogy a BFC Siófok játékosai az eddigi 33 forduló alatt 60 sárgát kaptak, míg a Dorogi FC futballistái 69 kártyával gazdagodtak (66 sárga + 3 piros).

Helyszíni tudósításunkat a szokásoknak megfelelően helyzet és időjárás-jelentéssel indítjuk: a hatodik áprilisi bajnoki forduló napján közepesen felhős égbolt és erős, néha viharos északi szél fogadta a csapatokat, bő egy órával a kezdősípszó előtt 13 Celsius-fokot mérhettünk.

Girsik Áron korábbi csapata ellen sorozatban ötödik győzelmére készül a Siófokkal (Fotó: Németh András – archív)

Köszöntjük kedves olvasóinkat a siófoki Városi Stadionból, ahol az eddig 45 pontot gyűjtő, ezáltal a tabella 9. helyén álló BFC Siófok a 27 egységgel a 20. pozícióban állomásozó Dorogi FC együttesével találkozik. Meglátjuk, mire megy az előző négy meccsét megnyerő, így az NB II-es tagságát már szinte biztosan megőrző balatoni együttes a sereghajtó, az osztályozós helyektől hatpontos lemaradásban található piros-feketék ellen.