Váratlanul sima vereséget szenvedett otthon a Békéscsaba

GAJDÁCS PÁLGAJDÁCS PÁL
2020.10.25. 16:50
A szentlőrinci Havas és Molnár küzd a hazai védőkkel (Fotók: Imre György/Békés Megyei Hírlap)
A labdarúgó NB II 13. fordulójában a játéknap egyik meglepetéseként a kiesőzónából menekülő Szentlőrinc 3–0-ra győzött a sérülések és koronavírusos fertőzések miatt több mint fél csapatra való játékosát nélkülöző Békéscsaba otthonában.

LABDARÚGÓ NB II
13. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–SZENTLŐRINC 0–3 (0–1)
Békéscsaba, 830
néző. Vezette: Nagy Norbert (Márkus Péter, Szilágyi Norbert)
BÉKÉSCSABA:
Uram – Fazekas, Farkas M., Babinyecz – Kitl, Horváth P., Kovács Á. T. – Pilán (Váradi, 62.), Hodonicki – Pantovic, Máris (Kasik, 80.).Megbízott edző: Tököli Attila
SZENTLŐRINC
: Hajagos – Havas, Dulló, Keresztes, Molnár R. – Nikics, Frőhlich (Vajda, 80.), Kapronczai – Harsányi I. (Nagy B., 68.), Torvund (Cenaj, 80.), Hleba (Lehoczky, 80.).Vezetőedző: Marián Sluka
Gólszerző:
Frőhlich (29.), Nikics (54.), Torvund (63.)
Tököli Attila:
– Nem szeretném a koronavírus-járvány okozta helyzetre fogni a vereséget, tudtuk jól, hogy ez lesz, hiszen kevesen vagyunk. Aki pályára lép, annak viszont sokkal többet kell tennie azért, hogy ebben a csapatban futballozzon. A lehetőségeink nekünk is megvoltak, de nem tudtuk gólra váltani, a Szentlőrinc három helyzetből hármat értékesített. Mi saját a tizenhatosunkon belül felelőtlenül adtuk el a labdát nulla egynél, amiből megkaptuk a második gólt, és gyakorlatilag vége volt a mérkőzésnek. Nagyon sajnálom, nagyon bosszúsak vagyunk, de remélem, hogy a következő mérkőzéseken jobban fogunk teljesíteni.
Marián Sluka:
– Sokat készültünk az ellenfélre. Ennek a fiatal csapatnak kell egy kis idő, hogy hozzászokjon a bajnoksághoz és a kemény játékhoz, de ma meg tudtuk mutatni, hogy mire vagyunk képesek. Győzelemre játszottunk, nyerni akartunk, végül jól megszervezett játékkal három gólt tudtunk rúgni.

Eseménytelenül telt el az első húsz perc, a csapatok inkább ismerkedtek egymással. Ezután aktívabbá vált a kiesés ellen küzdő Szentlőrinc, ami helyzetekben is megmutatkozott. Annyira nem is volt váratlan a baranyaiak vezető gólja (0–1). Ezután kissé paprikássá vált a hangulat, hirtelen három sárga kártyát is ki kellett osztania Nagy Norbert játékvezetőnek. A szünet előtt nem sokkal egyenlíthetett volna a Békéscsaba, egy támadáson belül háromszor is kísérletezhetett, ám kétszer a kapus, egyszer az egyik védő mentett óriási bravúrral.

A szünet után alig telt el néhány perc, és máris újabb Szentlőrinc-gólt regisztrálhattunk. Akart, ment előre a Békéscsaba, de kevés sikerrel. Kilenc perccel később már 0–3-at mutatott az eredményjelző, s bár még volt hátra szűk fél óra, reménytelennek tűnt az Előre sorsa.

Az alsóházi Szentlőrinc teljesen rászolgált a három pontra, mert láthatóan jobban akarta a győzelmet a koronavírus és a sérülések miatt alaposan felforgatott Csabánál.

20. Debreceni EAC1321110–26–166

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés!

A játékvezető három percet hosszabbít.

86. perc: Váradi Ádámot figyelmeztették sárga lappal rúgás miatt.

80. perc: A csabaiaknál Márist Kasik, a vendégeknél Hlebát Lehoczky és Frőhlichet Vajda váltotta.

79. perc: Cenaj Drilon is besárgult.

73. perc: A sérült Torvund Alexander helyett Cenaj Drilon lépett a pályára.

72. perc: Pantovic cselezte be magát a 16-oson belülre, de lövése az oldalhálót érte.

68. perc: Csere a vendégeknél: Harsányi Istvánt Nagy Baranabás Szabolcs váltotta.

A kép csalóka, hiszen sokszor a lila mezes csabaiak üldözték a vendégeket. (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap

63. perc: Újabb Szentlőrinc-gól! Csabai kapu előtt zajlott a játék, egy váratlanul visszalőtt labdát az üresen álló Torvund a kapuba bólintotta, 0–3.

62. perc:Pilán helyett Váradi Ádám a pályán a csabaiaknál.

Farkas Márk, a hazaiak jobbhátvédje ezúttal nem tudta megakadályozni, hogy beadjanak mellette

58. perc: Horváth Péter kapott remek labdát Pantovictól, aki a 16-os vonaláról keményen rálőtte a labdát, Hajagos lábbal védett.

54. perc: Növelte előnyét a Szentlőrinc! Frőhlich célozta meg az alapvonal közeléből a csabai kaput, a labda Uramról éppen Nikicselé pattant ki, aki kapásból a léc alá vágta a labdát, 0–2.

46. perc: megkezdődött a második félidő.

45+1 perc: vége az első félidőnek.

44. perc: Torvund előtt zártak össze a védők, aki elesett, s rövid ideig ápolni is kellett.

39. perc:Máris lőtt váratlanul a jobb oldalról, Hajagos óriásit védett, a kipattanót Pantovic közelről bombázta kapura, ám a labda az egyik védőről a mezőnybe, éppen Kitl elé vágódott, akinek fejesét hárította a Szentlőrinc kapusa.

37. perc:Frőhlich is besárgult, mert megrúgta az ellenfelét, ezután rögtön Pilánnak is felmutatták a sárgát kakaskodásért.

36. perc: Torvund kapott sárga lapot, mert megrúgta Kitlt.

29. perc: Vezet a Szentlőrinc! Egy gyors bal oldalon futó támadás után Hleba ívelt középre, az érkező Fröhlich kapásból 6 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 0–1.

A második gólt szerző Nikicset Kitl pórbálja megállítani

21. perc: Torvund kapott remek indítást, lövését azonban mentette Uram.

20. perc: Pantovic beadásáról kevéssel ugyan, de lekéstek a társak.

9. perc:Horváth Péter lőtt a 16-os bal sarkáról, de Hajagos kapus a helyén volt.

A hivatalos nézőszám: 830.

1. perc:Elkezdődött a mérkőzés.

A pozitív koronavírustesztek miatt több fiatallal töltötték fel a meccsre a Békéscsaba keretét

ELŐZMÉNYEK

A békéscsabaiakat sem kerülte el a járvány, mivel a csütörtökön és szombaton elvégzett tesztek több pozitív eredményt is hoztak – hozta nyilvánosságra a klub közösségi oldalán. az MLSZ elnökségének határozata szerint csapatonként egyetlen mérkőzést lehet elhalasztani a koronavírus járványra hivatkozva, de azt is csak az ellenfél hozzájárulásával. A Békéscsaba 1912 Előre szakmai stábja és vezetősége mérlegelte a lehetőségeket, így a soron következő Békéscsaba 1912 Előre–Szentlőrinc bajnoki mérkőzés nem marad el.

Az előírásokat betartva az elkülönítések megtörténtek, így a rendelkezésre álló keret tovább fogyatkozott, hiszen a sérültekkel, eltiltottakkal és más jellegű betegekkel együtt most már jelentős létszám hiányzik. Ezzel együtt a Békéscsaba 1912 Előre – lehetőségeinek végső határáig – továbbra is vállalja a kihívásokat és mindent megtesz azért, hogy a soron következő találkozókon részt tudjon venni – olvasható a klub közösségi oldalán.

A rögzített szituációknál való nagyobb figyelemre hívta fel játékosai figyelmét Marián Sluka a vendég Szentlőrinc vezetőedzője, s ha ezeket az apró hibákat javítani tudják, akkor lehetőségük lesz pontot vagy pontokat elhozni a Békéscsabától.

Az újonc vendégek eddig háromszor nyertek, két döntetlen mellett hét vereséget szenvedtek. Idegenben öt pontot szerzett a Szentlőrinc, győztek 1–0-ra a Győri ETO otthonában, míg Dorogon, és Szegeden döntetlent értek el.

A Csákvár ellen a játékvezető piros lapot mutatott fel Preisinger Sándornak, a csabaiak vezetőedzőjének, aki az MLSZ Fegyelmi Bizottságától egy bajnoki mérkőzésre szóló eltiltást kapott, így vasárnap nem ülhet le a kispadra. A hazaiaknál sok a hiányzó, sárga lapok miatt kimarad Bora György, és Mészáros Márk. Hursán Györgyöt megműtötték, Máris Dominik Csákváron kéztörést szenvedett, és Paudits Patrik se bevethető, aki legutóbb rúgást kapott a bokájára. Jó hír a lila-fehér drukkereknek , hogy Oláh László, Hodonicki Márk és Pilán Márkó már bevethető állapotban van, Nikola Pantovics pedig – aki az elmúlt szombati edzésen nyakhúzódást szenvedett – már rendben van.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Megtudjuk, mire jut a hazai pályán eddig csak egy győzelmet szerző Békéscsaba a házon kívül egy diadalt arató újonccal szemben.