Mindhárom pontot elvitte a Budaörs Békéscsabáról

GAJDÁCS PÁLGAJDÁCS PÁL
2020.11.04. 17:50
A fiatal békéscsabai Szabó Zsombor próbálja megállítani a budaörsiek akcióját (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)
A labdarúgó NB II 15. fordulójában a Budaörs idegenben 2–0-ra legyőzte a járvány miatt egy csapatra való játékost nélkülöző Békéscsabát. A lila-fehér mezes hazai együttes a körülményekhez képest így is helytállt.

LABDARÚGÓ NB II
15. FORDULÓ
BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE–BUDAÖRSI SC 0
2 (0–1)
Békéscsaba, 200
néző. Vezette: Veizer Roland (Punyi Gyula, Márkus Péter)
BÉKÉSCSABA: Krnács – Czvalinga Á., Fazekas, Lászik, Szabó Zs. – Pantovics, Pilán (Zelik, a szünetben), Styecz (Sipaki, 87.), Kasik (Csicsely J., 71.) – Horváth P., Gránicz.Vezetőedző: Preisinger Sándor
BUDAÖRS:
Kovács P. – Marques-Airosa, Kékesi, Fényes, Zeke – Molnár Cs., Sajbán Miklós (Zsidai, 75.) Petneházi – Halmai Á. (Halácsi, 83.), Pethő (Molnár T., 68.), Csiki (Petró, 75.). Vezetőedző: Márkus Tibor
Gólszerző:
Horváth. P. (39. öngól), Csiki (57.)
Preisinger Sándor:
– Elég nehéz időszakot élünk meg. Próbálja mindenki becsülettel tenni a dolgát, beleállunk ezekbe a harcokba, de látszik, hogy a képességekben vannak különbségek a csapatok között. Azt kell, hogy mondjam, a srácok nagyon férfiasan tették a dolgukat. Egy-két fiatal játékosnak elmondtam azt is, hogy érdemes lenne nekik több energiát beletenni ebbe a sportágba, mert komoly jövőt látok bennük.
Márkus Tibor: – Komolyan vettük ezt a mérkőzést is, annak ellenére, hogy tudtuk, a Békéscsaba problémákkal küzd és több fiatal játékost is szerepeltet. Felhívtam a fiúk figyelmét, hogy az ellenfél játékosai motiváltak lesznek, és ameddig csak bírják szusszal, hajtani fognak. A nehézségeink abból a szervezett védekezésből adódtak, amit a Békéscsaba mutatott. Az eredménnyel elégedett vagyok, bár a második gól után kicsit visszavett a csapat, de ez még belefért.

Az esélyesebb Budaörs lépett fel támadólag, Márkus Tibor együttese egymás után dolgozta ki a nagyobbnál-nagyobb helyzeteket. Krnács Richárd – aki már a Diósgyőr elleni Magyar Kupa-mérkőzésen is remek formában védett – azonban minden budaörsi kísérletet hárított. A vendégek számukra lélektanilag a legjobb pillanatban, a szünet előtt mégis megszerezték a vezetést, az addig is rendkívül aktív Pethő lövését követően, amikor is a csabai Horváth. Péterről pattant a kapuba a labda. A lila-fehérek egy szép kombináció után egyenlíthettek volna, ám Styecz tiszta helyzetben elkapkodta a lövést.

A második félidőből mindössze tizenkét perc telt el, amikor Csiki Norbert élt a kínálkozó lehetőséggel, kettőre növelve ezzel a különbséget. Valamennyire visszább vett a tempóból a Budaörs, a lila mezes hazaiak egyre többször jutottak el a tizenhatosukig és alakítottak ki helyzetet, hogy csak a legnagyobbakat említsük: Szabó Zsombor lövését és Czvalinga Áron fejesét. Az utolsó percekben még növelhette volna előnyét a Budaörs, de a csereember Petró szabadrúgása után az egész mérkőzésen remeklő Krnács nagyot védett.

Végeredményben az történt a mérkőzésen, amire számítani lehetett, az amúgy is nagy formában lévő vendégek mindhárom pontot elrabolták. A kényszerből rutintalan játékosok egész sorát felvonultató csabaiakat is megilleti azonban a dicséret, hiszen a második félidőben számtalan helyzetet kidolgoztak, igaz, a szépítésre már nem tellett tőlük.

PERCRŐL-PERCRE

90+2. perc:Vége a mérkőzésnek. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

Két percet hosszabbít a játékvezető.

89. perc: Sipaki célozta meg a vendégek kapuját, labdája azonban elszállt a léc fölött.

87. perc: Frissítettek a csabaiak is: Styecz jött le és Sipaki ment fel.

84. perc: Petró végzett el 18 m-ről szabadrúgást, de Krnács nagy bravúrral kiütötte a jobb felső sarok felé tartó labdát.

83. perc: Újabb csere a vendégeknél: Halmait Halácsi váltotta.

78. perc: A frissen beállt Petró cselezte ki a védőit, lőtt, de Krnács kiütötte a labdát.

75. perc: Kettőt is cseréltek a vendégek:Csiki helyett Petrót, Sajbán Miklós helyett Zsidait vetette be Márkus Tibor.

74. perc: Zeke sárgult be.

73. perc: Szöglet után Czvalinga fejelt, és a gólvonalon álló Petneházi rúgta ki a labdát.

71. perc: Váltás a hazaiaknál is: Kasik le, Csicsely Jánosfel.

68. perc: Pethő helyett Molnár Tibor a pályán a Budaörsnél.

67. perc: Pantovic csavarta be balról a labdát, amely veszélyesen csavarodott, ám Kovács Péter nagyot mentett.

64. perc: Kasik került a földre a saját 16-osa előtt, állt is a játék, de tudta folytatni.

58. perc: Szabó Zsombor előtt adódott nagy lehetőség, de Kovács Péter óriásit védett.

57. perc: Újabb budaörsi gól! Csiki került ziccerbe és 10 méterről a bal alsó sarokba helyezte a labdát,0–2.

49. perc: Gránicz adta ívelte középre a labdát, Szabó Zsombor azonban mellé fejelt.

46. perc: Elkezdődött a 2. félidő.

Pilán helyett Zelik állt be a békéscsabaiaknál a 2. félidőre.

Vége az 1. félidőnek.

45. perc: Pantovic játszotta be a labdát a jól helyezkedő Styeczhez, aki azonnal lőtt, ám a labda bal kapufa mellett suhant el.

Pethő Bencének gratulálnak csapattársai az első budaörsi gól után

39. perc:GÓÓÓL! Egy szöglet után Pethő csúsztatott a hazaiak kapujába,0–1.

31. perc: Horváth Péter szorult ápolásra.

Az első félidőt gyakorlatilag végig támadta a fehér mezes budaörsi csapat (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

28. perc: Pethő lőtt ismét, a csabai kapus ezúttal is nagyot védett.

A csabai Lászik Milán (42) egy ízben csak sárga lap árán tudta útját állni a budaörsieknek

26. perc: Lászik kapott sárgát.

25.perc: Pethő kísérletezett, de Krnács hárított.

19. perc: Csiki lőtt 25 m-ről, ám Krnács a mezőnybe tenyerelte a labdát.

17. perc:Pethő cselezte be magát a 16-oson belülre, az alapvonal közeléből visszapasszolt Halmainak, ám a védők mentettek.

13. perc:Halmai próbálkozott mintegy 8 méterről és Krnácsnak minden tudására szükség volt, hogy hatástalanítsa a lövést.

9. perc: Gránicz lőtt közelről, ám Kovács Péter kapus a helyén volt

A budaörsiek lépnek fel támadólag, Krnács kapusnak kétszer is játékba kellet avatkoznia.

1. perc:megkezdődött a mérkőzés.

ELŐZMÉNYEK

A szerdán érvénybe lépett kormányrendeletben meghatározott nézőtéri korlátozások természetesen már a Kórház utcába kilátogatókat is érintette, eszerint az ülőhelyek mintegy kétharmadát lezárták minden szektorban. A bérlettel rendelkező szurkolók belépését a korlátozások csak annyiban érintik, hogy nem feltétlenül a korábban lefoglalt helyükről tudják a mérkőzést megtekinteni.
A vasárnapi szombathelyi bajnoki mérkőzés óta semmit nem javult Békéscsabán a helyzet, ahol hiába igyekeznek szigorúan betartani minden óvintézkedést, a vírus nem állt meg. Az első keretből csupán hét bevethető játékos maradt és a stáb több tagja is megfertőződött.
Pedig a vasi súlyos, 5-0-s vereség után a 8. helyre visszacsúszó Előre normális esetben, teljes csapattal, nagy eséllyel vehetné fel a küzdelmet a kétségtelenül nagy formában lévő, a legutóbbi öt mérkőzését megnyerő 27 ponttal a tabella 2. helyén álló budaörsi alakulattal. A két csapat között csupán 4 pont, tehát amennyiben a Budaörs vereséget szenvedne Békéscsabán, a lilák még inkább fel tudnának zárkózni. Újabb vereség esetén azonban – amennyiben a Szolnok is győzni tud –, akár további egy helyet visszacsúszhatnak. A két csapat utoljára szinte napra pontosan egy éve, 2019. november 3-án találkozott egymással Békéscsabán, amikor 1–0-ra a viharsarki csapat győzött. Az elmúlt hét bajnokin egy Budaörs-győzelem mellett négy döntetlen született, a legutóbbi két találkozót pedig a Békéscsaba nyerte.
A vendégek játékoskeretében Petneházi Márk személyében egy Békés megyei kötődési játékos is található, aki egykoron Orosházán ismerkedett meg a labdarúgás alapjaival.
A vendégek vezetőedzője, Márkus Tibor a mérkőzés előtt elmondta, hogy ezúttal is győzelmi szándékkal lépnek pályára, igyekeznek a jó szériájukat minél hosszabbra nyújtani.
– Bár az utolsó mérkőzéseik nem sikerültek jól, a Békéscsaba egy jó csapat – összességében idén is jól szerepelnek. Tiszteljük őket, de magunkkal foglalkozunk és győzelemre fogunk játszani.
Színes lapok miatt egyik csapatban sincs eltiltott, bár a Haladás elleni mérkőzés sem múlt el sérülések nélkül, Hodonicki Márk rúgást kapott a lábára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Lássuk, mire megy a legutóbb ifistákkal súlyos vereséget szenvedő Békéscsaba a legutóbbi öt bajnokiját megnyerő Budaörssel szemben.