A Csákvár már régi önmagát idézve győzte le a Haladást

2020.11.04. 17:50
A jó formában lévő két együttes jó iramú és színvonalas csatáját a szépségdíjas gólokat szerző Csákvár megérdemelten nyerte meg a labdarúgó NB II 15. fordulójában. Egészen a hosszabbításig úgy tűnt, ha holnap reggelig játszanak a csapatok, a Haladás akkor sem talál a kapuba, aztán a ráadásban mégis összejött egy szépítő találat a szombathelyieknek.
Sorozatban harmadik meccsén győzött a mezőnyben legtovább nyeretlen, sárga mezes Csákvár

LABDARÚGÓ NB II

15. FORDULÓ
AQVITAL FC CSÁKVÁR–SZOMBATHELYI HALADÁS
3–1 (1–0)
Csákvár,
Tersztyánszky Ödön Sporttelep, 200 néző. Vezette: Takács János (Horváth Zoltán, Máyer Gábor)
CSÁKVÁR: Markek – Posztobányi, Albert I., Nándori (Vukaszovics, 60.) – Major, Mészáros D., Madarász, László ( Baracskai, 75.) – Kocsis B., Daru (Ganbayar, 34.), Vörös (Papp M., 75.). Vezetőedző: Visinka Ede
HALADÁS: Verpecz – Mocsi, Bosnjak (Medgyes, 40.), Debreceni (Doktorics, 83.) – Csilus T. (Kállai, 83.), Holdampf (Rácz F., 58.) – Horváth O. (Németh Márió, 46.), Schuszter, Németh Milán – Kiss B., Tóth B. Vezetőedző: Mátyus János
Gólszerző: Posztobányi (14.), Madarász (52.), Major (68.), ill. Németh Márió (90+2.)
Visinka Ede:
– Minden elismerésem a srácoké, a borzasztó szezonkezdet után zsinórban negyedik tétmeccsüket nyerték. Mindenki tudja, hogy a betegségek miatt honnan indultunk és hol tartunk most…
Mátyus János:
– Ez egy ilyen meccs volt… Nincs más választásunk, mint fejet hajtani a Csákvár előtt és gratulálni győzelméhez.

Az egész délután hulló égi áldás miatt meglehetősen mély talajú pálya fogadta a jó formában lévő két együttest. Ugyan az előző fordulóban a Csákvár és a Haladás is begyűjtötte a három pontot, Visinka Ede és Mátyus János is megpróbált frissíteni múlt vasárnapi kezdő csapatán. A Csákvár szemmel láthatóan túltette magát a szezon eleji sokkon és az előző bajnokságban megszokott bátor játékával rukkolt ki az első félidőben.

Ennek hamar meg is lett az eredménye, a 18 éves Posztobányi Patrik okos góljával negyedóra elteltével meg is szerezte a vezetést. Sőt, nem sokkal később Daru Bence akár növelhette is volna a vendéglátók előnyét, ám Verpecz István bravúrral védett, ráadásul a Csákvár házi gólkirálya meg is sérült az esetnél. A Haladás a játékrész felétől szép lassan átvette az irányítást, ám a szünetig nem talált fogást a hazaiak védelmén.

A szünet után igyekezett nyomás alá helyezni a Haladás a hazai kaput, ám kinyíló védelmét remekül kontrázta meg az Aqvital. Madarász Márk góljától megnyugodtak a sárga-kékek, és nem sokkal később Major Gergő élete gólját szerezve bebiztosította a hazaiak megérdemelt győzelmét. A találkozó krónikájához tartozik, hogy Csilus Tamás brutális szabálytalansága után Nándori Botondot a mentő szállította kórházba. A vendégek játékosa megúszta kiállítás nélkül…

PERCRŐL PERCE

Vége a találkozónak, a Csákvár folytatva jó sorozatát otthon tartotta a három pontot.

90+2. perc: Németh Márió 16 méteres lövése utat talált a bal alsó sarokba, 31.

90. perc: Három perc a ráadás.

83. perc: Cserél a Haladás, Debrecenit Doktorics, Csilust Kállai váltja.

75. perc: Kettőt cserél a Csákvár: László és Vörös helyére Baracskai és Papp Milkán érkezik.

68. perc:Major a jobbösszekötő helyéről 14 méterről kapura lőtt, a labda levágódott egy védőről, az ismétlésből ballal irgalmatlanul nagy gólt lőtt a jobb felső sarokba, 3–0.

67. perc: Ezt megúszta a Csákvár: Rácz Ferenc 12 méteres lövése úgy tűnt a bal alsóban köt ki, ám éppen eltalálta Tóth Barnát, s róla a kapufa mellé pattant a labda.

64. perc: Ganbayar hosszú keresztlabdájával Kocsis tört be a jobbösszekötő helyén a szombathelyi tizenhatosra, ballal megcélozta a hosszú sarkot, de nem talált kaput.

A sötét mezes Németh Milánék nem bírtak a jó formába lendült Csákvárral

60. perc: A megsérült Nándori helyére Vukaszovics érkezett.

58. perc: Haladás csere: Holdampf le, Rácz be.

Csilus Tamás úgy torkon ütötte a Csákvár hátvédjét, hogy Nándori Botond nem tudta folytatni a játékot

57. perc: Csilus Tamás ezúttal úgy torkon ütötte Nándorit, hogy meg kellett állítani a játékot. A lap elmaradt! Nándorit úgy kell az öltözőbe támogatni.

55. perc:Csilus Tamás örülhet, hogy megúszta sárgával, miután lerúgta Nándorit a csákvári térfél közepén.

52. perc: Madarász Márk húzogatott a szombathelyi tizenhatos előterében, majd középről, jobbal kilőtte a jobb alsó sarkot, 2–0.

51. perc: Medgyes tört be a csákvári tizenhatosra a balösszekötő helyén, 10 méteres lövését szépen védte Markek.

46. perc: Elkezdődött a második félidő. Cserélt a Haladás: Horváth Olivér helyett Németh Márió jött ki a folytatásra.

45+1. perc: Szünet.

Egy perc lesz a ráadás.

40. perc: Cserél a Haladás is, a védelem közepén játszó Bosnjak helyére a támadó Medgyes érkezett. Ez átszervezéssel is járt: Debrecenihúzódott beközépre, Németh Milán lett a balhátvéd és Medgyes lépett előre a csatársorba.

36. perc: Kocsis remek átadásával Madarász lépett ki a jobbösszekötő helyén, jobbal ki is lőtte a hosszú alsót, de a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot.

34. perc: Kényszerű csere a hazaiaknál: a megsérült Daru Bence helyére Ganbold Ganbayar érkezett.

26. perc: Vörös remek tempópasszt adott az üresbe bemozgó Darunak a szombathelyi tizenhatos vonalánál, a hazaiak házigólkirálya becsúszva próbálta kapura kanalazni, Verpecz bravúrral mentett szögletre.

25. perc: Németh Milán a bal oldalon megverte Majort, majd az alapvonal közeléből, éles szögből kapura lőtt, Markek szép vetődéssel tenyerelte ki a labdét.

21. perc:Holdampf hátulról csúnyán rácsúszott Madarász lábára, jogosan villant a sárga.

18. perc: Haladás-helyzet: Kiss Bence és Schuszter kényszerítője után utóbbi az ötös bal sarkáről lőtt, de Major önfeláldozóan belevetődött a labda útjába és róla szögletre pattant a labda.

14. perc: Madarász bal oldali szögletét röviden fejelték ki a vendégvédők, a labda Posztobányi elé került, aki középről, 14 méterről ballal, higgadtan a jobb alsóba helyezett, 1–0.

10. perc: Madarász bal oldali keresztlabdáját Kocsis az ötös jobb sarkáról lőtte kapura, Verpecz hárított.

6. perc: Kiss Bence bal oldali szögletére remekül érkezett középen Tóth Barna és senkitől sem zavartatva, 8 méterről a jobb sarok mellé fejelt.

4. perc: Madarász 50 méteres keresztlabdájával Kocsis törhetett kapura a jobbösszekötő helyén, majd 15 méterről a bal alsó sarok mellé lőtt.

A két csapatkapitány, Albert István és Predrag Bosnjak üdvözli egymást és a játékvezetőket

1. perc:Elkezdődött a találkozó: a hazaiak tiszta sárgában, a vendégek zöld-feketében léptek pályára.

Két győzelem után jó hangulatban melegítettek a vendég Haladás játékosai

Bár Szombathelyen idén még nem kimondott cél az NB I-be jutás, a másodosztály kiszámíthatatlansága, a keresztbeverések miatt cseppet sem tűnik reménytelennek a Haladás sorsa. A bajnokság első felvonásának végéhez közeledve ugyanis látótávolságon belül van a feljutást jelentő hely, azaz amennyiben a zöld-fehérek az idény utolsó meccsein is folytatni tudják jó sorozatukat, akár még meglepetést is okozhatnak karácsonyra szurkolóiknak.

A tizenkét bajnoki meccsen zsinórban nyeretlen maradó Aqvital FC a koronavírusból meggyógyult játékosai visszatértének köszönhetően utolsó három tétmeccsét megnyerte. Még hozzá valamennyit idegenben! A Budaörs elleni Magyar Kupa, illetve a DEAC és a Szentlőrinc elleni bajnoki diadal a hírek szerint kellő önbizalommal vértezte fel a csákvári játékosokat, akik a Haladás ellen első őszi hazai győzelmük megszerzésének reményében lépnek pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Lássuk, mire megy a legutóbbi két meccsét megnyerő Csákvár a négy mérkőzés óta veretlen Haladás ellen.