Hátrányból nyerte meg a Misleny a csákvári kiesési helyosztót

GELEI JÓZSEFGELEI JÓZSEF
2023.04.26. 16:50
Vaskó Tamás (28) centerjátéka üde színfoltja volt a csákvári meccsnek (Fotó: NS-archív)<br />
A labdarúgó NB II 34. fordulójában a Kozármisleny folytatta az elmúlt hetek jó szereplését, és – jókora szerencsével – mindhárom pontot hazavitte a számtalan ziccert és tizenegyest is hibázó Csákvár otthonából.

LABDARÚGÓ NB II
34. FORDULÓ

AQVITAL FC CSÁKVÁR–HR RENT KOZÁRMISLENY 23 (0–0)
Csákvár,
Tersztyánszky Ödön Sportközpont, 200 néző. Vezette: Nagy Róbert (Berényi Ákos, Márkus Péter)
CSÁKVÁR: Auerbach – Murka, Alaxai, Karacs, Körmendi – Ominger, Posztobányi, Magyar Zs. (Gazdag V., 65.) – Torvund (Kocsis D., 83.), Vaskó, Fejős (Baracskai, 73.). Vezetőedző: Tóth Balázs
KOZÁRMISLENY: Somogyi M. – Bor (Beke, a szünetben), Várkonyi (Gajág, a szünetben), Füredi, Turi – Horváth D., Tölgyesi – Vogyicska Balázs, Bartha (Kosznovszky, 78.), Vajda R. (Nagy E., 90+2.) – Gránicz (Daru, a szünetben). Vezetőedző: Márton Gábor
Gólszerző: Vaskó (47., 72.), ill. Daru (52., 60. – az elsőt 11-esből), Kosznovszky (89.)
Tóth Balázs:
– Egy agyonnyert mérkőzést buktunk el...
Márton Gábor: – Tudjuk, az élethez és a sporthoz is szerencse kell. Ma nekünk nagyon sok kijutott belőle. Reálisan nézve nagyon szerencsés győzelmet arattunk.

A kiesési helyosztó első félidejében az történt a pályán, amit a hazaiak akartak, ám hiába játszottak nagy mezőnyfölényben, előbb Magyar Zsolt révén kihagytak egy tizenegyest, majd Vaskó Tamás fejesét kétszer is a léc hárította. Az első 45 percben a vendégek csupán egyszer, egy veszélytelen szöglettel jutottak el a hazaiak kapujáig.

A szünet után gyorsan vezetést szerzett új centere, Vaskó Tamás révén a vendéglátó, de az excsákvári, mindössze néhány perce pályán lévő Daru Bence gyorsan megfordította az eredményt. Az örökifjú Vaskó második góljával döntetlenre alakította az állást, ám miközben már mindenki a találkozó végét várta, Kosznovszky Márk kilőtte a bal felsőt, eldöntve a három pont sorsát. A vendégek győzelmükkel nagy lépést tettek a bennmaradás felé, míg a Csákvárt most már komolyan megcsapta a kiesés szele. 23

20. Dorogi FC346101829–51–2228

90+3. perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük a figyelmet!

90+3. perc: Körmendi kapott sárga lapot.

90+2. perc: Vajdát Nagy Erik váltotta.

90+1. perc: Baracskai kapott sárga lapot.

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

89. perc: Újra vezet a Kozármisleny! Bal oldali bedobás után Kosznovszky elé került a labda, aki tolt rajta egyet befelé, majd jobbal kilőtte a bal felsőt, 2–3.

87. perc: Vaskó kapott sárga lapot.

86. perc: Ominger tette be a labdát a jobb oldali alapvonalról, középen Baracskai lába alá beszorult a labda.az ötösön.

83. perc: Torvundot Kocsis Dominik váltja.

78. perc: Bartha helyére Kosznovszky érkezett.

74. perc: Daru kapott sárga lapot.

73. perc: Hazai csere, Fejős helyére Baracskai érkezett.

72. perc:Egyenlített Csákvár! Fejős emelt a tizenegyes pontra a mislenyi térfél közepéről, Vaskó megelőzte védőjét és a léc alá lőtt, 2–2.

67. perc: Turi sárga lapot kapott, miután nem engedte elvégezni a szabadrúgást.

65. perc: Magyart Gazdag váltja a Csákvárban.

60. perc: Már a Kozármislenynél az előny! Bal oldali szabadrúgás után Daru középről belepiszkált a labdába, amely a jobb kapufáról a hálóba pattant, 1–2.

52. perc: Murka ütközött Barthával a tizenhatos vonalánál. A vendégek támadója elesett, a játékvezető pedig tizenegyest ítélt. Daru higgadtan a bal sarokba helyezte a labdát, 1–1.

47. perc:Vezet a Csákvár! Bal oldali bedobás után Posztobányi pontosan ívelt a tizenegyespontra, Somogyi rosszul jött ki, Vaskó háttal a kapunak levette, majd fordulatból a bal sarok lőtt, 1–0.

46. perc: Hármat is cserélt a Kozármisleny a szünetben:Bor-Beke, Várkonyi-Gajág, Gránicz-Daru.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

Vége az első félidőnek.

45+2. perc: Vaskó pörgette le a labdát Omingernek a tizenhatos bal sarkánál, aki kapásból lőtt, Somogyi bravúrral szögletre tenyerelte a labdát.

45. perc: Kettő perc a hosszabbítás.

44. perc: Először jutott el a vendégegyüttes a csákvári kapuig. Vogyicska szöglete azonban veszélytelen volt.

39. perc: Magyar Zsolt 25 méteres szabadrúgása a léc felett suhant el.

28. perc: Ominger forgatta meg védőjét a bal oldalon, jobbal remekül emelt középre, Vaskó 10 méteres fejesét ismét a felső léc hárította.

18. perc: Posztobányi emelt remekül a tizenegyes pontra, Vaskó előre vetődve a felső lécre fejelte a labdát.

11. perc: Ominger buktatta Vogyicskát, ez is sárga.

11. perc: Magyar 25 méteres lövésébe Tölgyesi belekapott, a labda centikkel kerülte el a bal sarkot.

6. perc: Magyar Zsolt jobb sarokra tartó tizenegyesét Somogyi bravúrral kiütötte.

5. perc: Torvund szerzett erőszakosan labdát a mislenyi tizenhatos bal sarkánál, Fejőshöz játszott, aki betört a büntetőterületre. Ugyan tovább tudta passzolni a labdát Vaskóhoz, de közben buktatták. Tizenegyes és sárga lap Füredinek.

Váratlant húzott a hazaiak szakvezetője, Vaskó Tamás centerként kezdte a meccset.

1.perc: Vaskó fejelte le a labdát a vendég térfél közepén, Torvund azonnal kiugratta Fejőst, akit a tizenhatoson belül elsodort Várkonyi... Láttunk már ilyenért tizenegyest ítélni.

1.perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak tiszta sárgában, a vendégek bordó szerelésben léptek pályára.

A kezdés előtti pillanatokban befutott Csákvárra az U21-es válogatott szövetségi edzője, Gera Zoltán is.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a legutóbbi 15 bajnokijából mindössze egyet, a békéscsabait megnyerő Aqvital FC Csákvár a zsinórban három győzelmét követően az előző fordulóban a Diósgyőrrel szemben, hazai pályán, egy hajrában bekapott góllal alulmaradó Kozármisleny ellen.