Kiütötte az Ajka a sereghajtót

HORVÁTH GÁBORHORVÁTH GÁBOR
2021.10.17. 16:50
Mindkét csapatnak rendkívül fontos volt, hogy három pontot szerezzen (Fotó: Balogh Ákos)
Végig kézben tartotta a Tiszakécske elleni találkozóját az FC Ajka a labdarúgó NB II 12. fordulójában. A hazaiak az első félidőben még csak egy gólt szereztek, a szünet után azonban kapuja elé szegezték a riválist, a majdnem féltucatnyi találaton kívül több nagy helyzetet is kidolgoztak.

LABDARÚGÓ NB II
12. FORDULÓ

FC AJKATISZAKÉCSKEI LC 5–1(10)

Ajka, Ajkai Városi Sportcentrum, 1000 néző. Vezette: Zám Zsolt (Kulman Tamás, Máyer Gábor)
FC AJKA: Horváth D. – Szűcs Kristóf, Heffler T., Tar, Csemer – Tajthy – Csizmadia, Lehoczky (Berzsenyi, 77.), Tóth G., Sejben (Stoiacovici, 77.) – Szarka (Dragóner, 80.). Vezetőedző: Kis Károly
TISZAKÉCSKEI LC: Holczer– Kovács B. (Zádori, 80.), Csáki, Farkas N. (Pál, 59.), Farkas A. – Pongrácz (Benke, 67.), Horváth A. – Heffler N. (Galacs, 67.), Erdei, Uzoma – Szalay Sz. (Kalmár, 59.). Vezetőedző: Visinka Ede
Gólszerző: Tóth G. (14., 48.), Csemer (53.), Csizmadia Z. (64.), Stoiacovici (83.), ill. Erdei (88.)
Kis Károly:
– Úgy érzem, ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk. Az első félidőben is már vezethettünk volna több góllal, de ekkor még stabilan védekezett az ellenfél. A második félidőben nem csak eredményesen, látványosan is játszottunk és ilyen játékra lesz szükség ahhoz, hogy meginduljunk felfelé.
Visinka Ede: – A mérkőzés elején nagyon ránk jöttek az ajkaiak, mint ahogy egy hazai csapatnak azt kell, viszont volt néhány veszélyes kontránk, amiből többet is kihozhattunk volna, aztán egy elkerülhető gólt kaptunk. A második félidő legelején kaptunk még egy gólt és teljesen szétestünk.

Mozgalmasan indult a találkozó. Az első percekben az egyébként ajkai származású tiszakécskei kapus, Holczer Ádám védte Heffler Tibor szabadrúgását, a másik oldalon Horváth Dániel hárított egy közeli próbálkozást. Az első gól is gyorsan jött, Tóth Gergely használta ki a vendégvédők rossz helyezkedését (1–0).

Hiába kezdett lendületesen a sereghajtó, az Ajka átvette az irányítást és főleg a gól után a házigazda akarata érvényesült.

A játékrész második fele egyik oldalon sem hozott komolyabb helyzetet, egyedül Csemer lövését (ami nem sokkal ment el a tiszakécskei kapu mellett) és beadását érdemes megemlíteni.

Remekül kezdte a második félidőt az Ajka, amely sorban alakította ki a helyzeteket, és a gólok is jöttek. Előbb Tóth Gergely duplázta meg találatai számát (2–0), azután Csemer Gyula remek szabadrúgása kötött ki a hálóban (3–0), majd Csizmadia Zoltán demonstrálta, hogy igencsak lyukas a tiszakécskei védelem (4–0). Egyszóval gyorsan elrendezte a mérkőzést a házigazda.

És ezzel még nem volt vége: a csereként beállt Stoiacovici Dávid is betalált (5–0), a hajrában pedig Erdei Carlo szabadrúgásával szépített a Tiszakécske (5–1).

A második félidőben magasan ellenfele fölé nőtt az FC Ajka, amely még további találatokat is szerezhetett volna. Mondhatni, hogy a szünet után csak egy csapat volt a pályán, másképpen fogalmazva osztálykülönbség alakult ki a felek között.

Október 18.
20.00: Vasas–III. Kerületi TVE (Tv: M4 Sport)

20. Tiszakécske1221012–30–18 2

90+2. PERC: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

89. perc: Csizmadiát Földi Botond váltja.

88. perc:GÓL!Szépít a Tiszakécske. Erdei Carlo 22 méterről, jobb lábbal a jobb felsőbe bombáz szabadrúgásból, 5–1.

87. perc: Csizmadia is "besárgult".

85. perc: Berzsenyi kapott sárga lapot.

A második félidőben padlóra került a Tiszakécske (Fotó: Balogh Ákos)

83. perc: Nincs még vége, újabb hazai GÓÓL! Stoiacovici Dávid bombázott egy igazítás után a vendégkapu bal oldalába, miután jobbról, 10 méterről lövőhelyzethez jutott, 5–0.

80. perc: Kovács helyére Zádori Krisztián jött, a másik oldalon Szarkát Dragóner Filip váltotta.

78. perc: Berzsenyi szép lövéssel jelentkezik, Holczer véd.

77. perc: Sejbent Stoiacovici Dávid, Lehoczkyt Berzsenyi Kevin váltotta.

67. perc: Heffler N. helyén Galacs Erik, Pongrácz helyén Benke Áron a pályán a vendégeknél.

64. perc: GÓÓL! Már négy nulla az eredmény! Egy jobb oldali akciót követően Csizmadia Zoltán került lövőhelyzetbe, és négy méterről, kissé jobbról Holczer mellett a hálóba bombázott, 4–0.

62. perc: Sejben cselezett befelé a bal oldalon, majd megpróbálta a rövidbe juttatni a labdát, Holczer védett vetődve.

59. perc:Cserélnek a vendégek, Szalay helyett Kalmár Ferenc, Farkas Norbert helyett Pál András érkezett.

58. perc: Holczer védte Tóth G. közeli próbálkozását.

54. perc: Csizmadia jobb oldali tekerése nem sokkal került el a bal felsőt.

53. perc:GÓÓL! Ott a harmadik. Csemer Gyula végzett el szabadrúgást 18-19 méterről, kissé jobbról és bal lábbal gyönyörűen tekert a kapu bal oldalába, 3–0.

48. perc: GÓÓL! Ott a második. Szarka kiválóan tálalt Tóth Gergely elé, aki élt a lehetőséggel, lefutotta középen a védőket és 11 méterről, a kapus lábai között a hálóba lőtt, 2–0.

46. perc: Csizmadia Zoltán tüzelt 15 méterről, Holczer nagyot nyújtózva ütötte ki a labdát.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

45. perc: Véget ért az első félidő.Hiába kezdett lendületesen a Tiszakécske, az ajkaiak átvették az irányítást, vezetést szereztek és uralták a játékrészt.

43. perc: Csemer adott be a bal oldalról, Tóth Gergely üresen érkezett középen, de nem tudta átvenni a kissé erős átadást.

32. perc: Farkas Norbert rúgta meg Szarkát, sárga lap lett a jutalma.

26. perc: Csemer lőtt a bal oldalról, 11 méterről, a labda nem sokkal kerülte el a kaput a bal kapufa mellett.

Tóth Gergely (középen) szerzett vezetést az Ajkának (Fotó: Balogh Ákos)

22. perc: Erdei Carlo kapott sárga lapos figyelmeztetést lerántásért.

14. perc: GÓÓL! Vezet az FC Ajka. Középen futott a hazai akció, szép összjáték után Tóth Gergely kapott remek labdát, amelyet megtolt a védők között, majd hét méterről bal lábbal a kapu bal oldalába lőtt, 1–0.

7. perc: Heffler Norbert lépett ki a jobb oldalon, ismét Horváthnak kellett védenie.

Az első percekben az ajkai származású kécskei kapus, Holczer Ádám védte Heffler Tibor szabadrúgását, a másik oldalon Horváth Dániel hárított egy közeli próbálkozást.

A 14. helyezett fogadja a sereghajtót (Fotó: Balogh Ákos)

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző két fordulóban mindössze egy pontot gyűjtő Ajka a mezőny egyetlen még nyeretlen csapatával, a sereghajtó Tiszakécskével.