Megint kiütéssel nyert az FC Ajka

HORVÁTH GÁBORHORVÁTH GÁBOR
2020.08.23. 18:50
Az FC Ajka az újonc ellen játszotta újabb hazai meccsét (Fotó: Pesthy Márton/Napló)
Kissé szerencsés módon szerzett vezetést, de az első gólt követően esélyt sem adott a vendég Szentlőrincnek az FC Ajka vasárnap a labdarúgó NB II 5. fordulójában. Az ajkaiak negyedik sikerüket aratták a szezonban.

LABDARÚGÓ NB II
5. FORDULÓ
AJKA–SZENTLŐRINC 4
0 (2–0)
Ajka,Ajkai Városi Sportcentrum, 2500néző.Vezeti:Kovács I. (Baghy, Sinkovicz)
FC AJKA: Horváth T.– Kovács N., Heffler T., Tar, Présinger–Kenderes (Irimiás, 34.), Tóth G.–Rétyi R., Zsolnai R. (Zamostny, 65.), Soltész (Csizmadia, 85.) – Nagy K.
Vezetőedző: Kis Károly
SZENTLŐRINC: Slakta– Czuczi, Havas, Dulló, Nagy B.– Hleba– Sili (Vajda, 46.), Kapronczai (Törőcsik, 65.), Frőhlich (Lehoczky, 58.), Kovács D. – Kondor
Vezetőedző:Marián Sluka
Gólszerző: Rétyi R. (23., 51., 68.), Nagy K. (30.)

Bátran kezdtek a vendégek, akik nem húzódtak be a kapujuk elé, hanem erőszakosan letámadták az ajkaiakat. Horváth Tamás okozott meleg pillanatot a hazai szurkolóknak, a kapus kiejtette a kezéből a labdát, igaz, rögtön javított, amikor ujjheggyel hárította Kondor emelését.

A 23. percben aztán előnybe került az FC Ajka, még ha ehhez szerencse is kellett. Hét perccel később pedig már 2–0 állt az eredményjelzőn.

Természetes volt, hogy a vendégeket megfogta a két gól. A szünetig nem is tért magához a Szentlőrinc, amely egyetlen helyzetet sem dolgozott ki. Az ajkai támadások újabb találatot ígértek, de végül nem változott az eredmény az első félidő hátralévő részében.

A második játékrészben sem hagyta feltámadni ellenfelét az FC Ajka, az 51. percben máris újra változott az eredmény. Kis Károly csapata úgy játszhatott, mint múlt héten Csákváron. A jelentős előny birtokában a hazaiak gyors támadói igyekeztek kihasználni, hogy a rivális nagyobb területeket hagy.

És jött is az újabb találat. Megint Rétyi volt eredményes, aki remek napot fogott ki. Tovább rohamozott a házigazda, amely sorban gyártotta a helyzeteket. Nagy Krisztián, Soltész Dominik és Zamostny Balázs egyaránt közel járt a gólszerzéshez.

Több találat már nem született, azonban az ajkai szurkolók így sem voltak boldogtalanok, vastapssal köszöntötték kedvenceiket.

Szolnoki MÁV FC–BFC Siófok 3–1

90+2 perc: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS, amely magabiztos ajkai sikert hozott. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

86. perc: Kovács Nikolasz kapott sárga lapot

85. perc: Soltészt Csizmadia Zoltán váltotta.

80. perc: Kondor kapott sárga lapos figyelmeztetést

Nagy kedvvel futballozik az FC Ajka, amely sorban alakítja ki a helyzeteket.

74. perc: Soltész próbálkozását hárította Slakta

68. perc: GÓÓÓL, megint Rétyi Róbert, akinek ma nagy napja van. A hazaiak futballistája egy védőkről kipattanó labdát lőtt meg kapásból, 15 méterről, és sikerült kipókhálóznia a bal felső sarkot, 4-0

65. perc: Zsolnai helyére Zamostny érkezett, a máik oldalon Kapronczai helyett Törőcsik a pályán

58. perc: Lehoczky Roland érkezett a pályára, Frőhlichet váltotta

52. perc: Nagy Krisztián futotta le a védőket, Slakta tisztázott előle az utolsó pillanatban.

51. perc: GÓÓÓL, Rétyi Róbert növelte saját és csapata góljai számát, a Tóth Gergelytől kapott labdát szép csel után lőtte a vendégkapuba, 3-0

46. perc: A szünetben cserélt a Szentlőrinc, Sili Lukát Vajda Roland váltotta

46. perc: FOLYTATJUK

2500 a hivatalos nézőszám.

45+1: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ

42. perc: Kapronczai Gergely kapott sárga lapot visszahúzásért

34. perc: Kényszerű csere: Kenderes Zoltánt Irimiás Gergő váltja a hazaiaknál

Nagy Krisztián a Szentlőrincnek sem kegyelmezett (Fotó: Pesthy Márton/Napló)

30. perc: GÓÓÓL, már kettővel vezet az FC Ajka! Présinger szögletébe Zsolnai ért bele lábbal és csúsztatta tovább a labdát, a hosszú oldalon Nagy Krisztián kanalazott a kapuba, 2-0

23. perc: GÓÓÓL. Rétyi Róbert cselezett a bal oldalon befelé és vezette keresztbe a labdát a 16-os vonala előtt. Kenderessel kényszerítőzött, majd lövése megpattant Dullón és Slaktát becsapva a vendégkapu jobb oldalában kötött ki, 1-0

18. perc: Horváth Tamás ejtette ki a labdát Kondor Kristóf elé, aki megpróbálta átemelni a hazai kapust, Horváth azonban ujjheggyel hárított. Érdekes jelenet volt.

Egyébként bátran játszanak a vendégek, nem állnak vissza védekezni, ahogyan arra talán sokan számítottak.

13. perc: ajkai szögletet követően Kovács Nikolasz robbant be középen, a labda viszont nem jutott át a gólvonalon

Nagyjából 1800-an lehetnek a stadionban, ezúttal is sokan választottak futballmeccset programnak Ajkán.

Ezen a találkozón mutatkozik be az ajkaiak kabalaállata, amely egy bika és a Green Bullee névre hallgat. Green Bullee végezte el a kezdőrúgást.

Mostantól bika az FC Ajka kabalaállata (Fotó: Horváth Gábor/Napló)

1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Két óra múlva megtudjuk, tovább tart-e a mezőnyben eddig legtöbb gólt szerző Ajka menetelése a tavasszal még egy osztállyal lejjebb szereplő Szentlőrinc ellen.