HORVÁTH GÁBOR 2022.03.13 16:50 Frissítve: 2022.03.13 23:48

Rengeteg kimaradt helyzet, két gól és döntetlen Ajkán

Közvetlen riválisok találkoztak Ajkán a labdarúgó NB II 28. fordulójában. A III. Kerületi TVE az első félidőben vezetést szerzett, a hazaiak rohamoztak és a hajrában sikerült egyenlíteniük. Az összecsapás az utolsó pillanatig izgalmas volt, a levegőben lógott a győztes gól, de a helyzetek kimaradtak.

Földön és levegőben egyaránt nagy volt a küzdelem (Fotó: Veszprémi Napló/Penovác Károly)

LABDARÚGÓ NB II
28. FORDULÓ

FC AJKA–III. KERÜLETI TVE 1–1 (0–1)
Ajk
a, Ajkai Városi Sportcentrum, 400 néző. Vezette: Farkas Tibor (Bertalan Dávid, Szabó Dániel)
AJKA: Horváth D. – Tóth G. (Stoiacovici, 73.), Heffler T., Tar, Présinger (Csemer, a szünetben) – Kenderes (Tajthy, a szünetben) – Vogyicska (Szűcs K., a szünetben), Lehoczky, Csizmadia – Gaál B., Szarka (Dragóner, 61.). Vezetőedző: Kis Károly
III. KER. TVE: Balázs J. – Kulcsár D., Fejes, Egerszegi, Bekker – Schuszter (Horváth O., 57.), Köböl (Nyári, 68., Szalai V., 74.), Rabatin – Birtalan (Sili, 68.), Barczi – Borvető. Vezetőedző: Kemenes Szabolcs
Gólszerző: Gaál B. (83.), ill. Birtalan (20.).
Kis Károly: – Igazán nehéz mérkőzést játszottunk mozgékony, technikás ellenfelünkkel szemben. Rengeteg helyzetünk volt, már az első félidőben eldönthettük volna a meccset, de az utolsó öt percben is megvolt rá az esélyünk, hogy megnyerjük a találkozót. A vendégek is győzhettek volna, szintén rengeteg helyzetük volt, a kontratámadásaikban benne volt a gól lehetősége.
Kemenes Szabolcs: – Négy-néggyel lettem volna elégedett a helyzetek alapján... Az első félidőben két óriási lehetőségünk volt, de a végén az ajkaiak dönthették volna el. A találkozó egészét tekintve örülök az egy pontnak.

A III. Ker. TVE rögtön a meccs elején megmutatta, hogy veszélyes ellenfél. A vendégek jól használták ki, ha terület nyílt előttük, Borvető már a 6. percben előnybe kerülhetett volna csapatának, Horváth Dániel azonban bravúrral védeni tudott. A folytatásban az Ajka tűnt támadóbbnak, ám a vezetést a fővárosiak szerezték meg, Birtalan Botond mattolta közelről a kipasszolt ajkai védelmet, 0–1. Sok volt a pontatlanság a hazaiak játékában, ám így is egy sor helyzetük volt. A III. Kerület előtt is adódott lehetőség az előny növelésére, azonban a vendégek sem jeleskedtek a helyzetkihasználásban.

Három cserével frissítve ment előre az Ajka a szünet után, az átütőerő azonban továbbra is hiányzott a játékából. Becsülettel próbálkoztak a Veszprém megyeiek, akiknek még úgy is bőven volt egyenlítési lehetőségük, hogy finoman szólva is messze voltak a csúcsformájuktól.

A hajrában aztán Gaál Bálintnak sikerült egalizálnia (1–1), majd lendületben maradt az Ajka és még a ráadás utolsó percében is megszerezhette volna a győztes gólt. A fővárosiak kontrái is veszélyesek voltak, ugyanakkor elmondható, hogy az 1–1-es végeredmény elsősorban a házigazda nem eléggé hatékony támadójátékának következménye.

20. Budafoki MTE 27 5 8 14 25–37 –12  23

90+5. perc: VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS! Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+4. perc: Egy beadás után Dragónerről pattant a labda a vendégkapu felé, de elkerülte azt.

89. perc: Dragóner tüzelt, Balázs védett nagyot.

88. perc: Csizmadia közeli próbálkozását tenyerelte ki Balázs.

87. perc: Sili érkezett középen egy baloldali beadásra, de nem tudta kapura irányítani a labdát.

84. perc: Bekker kapott sárga lapot.

83. PERC: GÓL! Gaál Bálint egyenlített, hat méterről, a bal oldalról talált a hálóba, jobbal, a jobb alsóba, előtte Szűcs-Tar-Csizmadia volt a labda útja, 1–1.

81. perc: Sili futott el a jobb oldalon, lövése után a labda alig kerülte el a hosszú alsót.

76. perc: Heffler kapott sárga lapos figyelmeztetést, Borvető ellen szabálytalankodott

74. perc: Nyári megsérült, Szalai Vilmos váltotta.

73. perc: Tóth G. jön le a pályáról, Stoiacovici Dávid a helyén.

68. perc: Köböl helyére Nyári Patrik, Birtalan helyére Sili Luka érkezett.

65. perc: Csizmadia lőtt 11 méterről, Balázsnak nem okozott gondot a rosszul helyezett próbálkozás.

62. perc: Tóth Gergely próbálkozott megint, lövése után nem sokkal ment fölé a labda.

61. perc: Szarkát Dragóner Dávid váltja.

60. perc: Borvető futott el a bal oldalon, Heffler próbálta szorongatni, de lövéshez jutott, a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret a labda.

Izgalmakban nem volt hiány, rengeteg helyzetet hozott az összecsapás (Fotó: Veszprémi Napló/Penovác Károly)

57. perc: Schuszter helyére Horváth Olivér érkezik a vendégeknél.

56. perc: Tóth Gergely lőtt zúgó kapufát 22 méterről.

46. perc: Hármas csere az Ajkánál: Présinger helyett Csemer Gyula, Kenderes helyett Tajthy Tamás, Vogyicska helyett Szűcs Kristóf a pályán.

46. PERC: FOLYTATJUK!

Nagyon sok lehetőséget láthattunk, de gólt csak egyet, a vendégek vezetnek.

45. PERC: VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

A fehér mezes vendégek az első félidőben vezetéshez jutottak (Fotó: Veszprémi Napló/Penovác Károly)

41. perc: Schuszter hagyta le megint a védőket egy jó indítással, de a lövést elrontotta, a labda messze kapu fölé szállt.

35. perc: Szarka hat méteres fejese után védett Balázs.

34. perc: Csizmadia került remek lövőhelyzetbe egy kényszerítő után, ám nyolc méterről csúnyán fölé bombázott.

32. perc: Csizmadia lövése tűnt veszélyesnek, de nem talált kaput.

31. perc: Schuszter került ziccerbe Borvető csúsztatása után, ám a vendégek játékosa előbb rálépett a labdára, majd elcsúszott Horváth kapussal szemben.

30. perc: Csizmadia lövésénél, majd Szarka fejesénél is nagyot védett Balázs.

20. PERC: GÓL! Birtalan Botond juttatta a kapuba a labdát, két méterről, jobb lábbal helyezett a bal alsóba. A támadó a bal oldalról kapott remek beadást, és egy védő sem zavarta a befejezésben, 0–1.

16. perc: Gyors hazai támadás után Szarka előtt nyílt lehetőség, a támadó nyolc méterről lőtt, Bekker az utolsó pillanatban blokkolt.

14. perc: Lehoczky próbálkozott 25 méterről, a lövés erős volt, de kapu fölé ment.

6. perc: Borvető kapott jó indítást, egyedül maradt Tarral, egy csel után a hosszú felsőt célozta, Horváth kapus nagyot védett.

1. PERC: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

Heffler Tiborék értékes pontokat hullajtottak az utóbbi két fordulóban (Fotó: Veszprémi Napló/Penovác Károly)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző két fordulóban csak egy pontot gyűjtő Ajka a legutóbbi négy bajnokiján veretlenül maradt újonc III. Kerületi TVE ellen.

2022.11.27 00:09:25

Labdarúgó NB II nemzetisport.hu

Második győzelmét aratta Klausz László irányításával az újonc.

2022.11.26 23:51:55

Az Ajka kapufát lőtt és büntetőt is hibázott, a Dorog azonban így is rászolgált volna az egy pontra.

2022.11.27 00:00:37

Úgy tűnt, akkor tudott egyenlíteni a Szentlőrinc a megyei rivális Pécs ellen, amikor nem lehet rá válaszolni, de a PMFC tudott.

2022.11.27 00:52:25

Már a félidőben 5–2 volt az állás, a hazaiaktól Derekas és Molnár Rajmund is duplázott.

2022.11.27 00:58:03

Sorozatban negyedszer győztek a miskolciak, és már kilenc forduló óta veretlenek.