NB II: a Soroksár nyerte meg az újrajátszott meccset

2017.05.17. 19:17
A labdarúgó NB II 33. fordulójából újrajátszott mérkőzésen a Soroksár hazai pályán 2–1-re legyőzte a Szeged 2011-et.

A vendégek szerencséjére nem onnan folytatódott a meccs, ahol két héttel korábban félbeszakadt: a Soroksár már 3–1-re vezetett, ám a 60. percben villámlás miatt idő előtt befejeződött az összecsapás.

Az újrajátszás során a szokásos sárga-fekete szerelésében pályára lépő hazai csapat kezdett megint csak jobban: Szilágyi Péter mesterien tálalt Sándor István elé, aki lendületesen megkerülte Jagodics Bencét, a védő pedig csak szabálytalanul tudta megállítani a hazaiak játékosát a tizenhatoson belül. A büntetőt Lovrencsics Balázs végezte el, és higgadtan a bal sarokba helyezte a labdát (1–0).

A folytatásban is inkább a Soroksár előtt adódtak lehetőségek, újabb gólt azonban a szegediek szereztek: a 75. percben Jova Levente késve lépett ki a kapujából, így csak elütni tudta Horváth Attila elöl a labdát, éppen Geiger Norbert elé, aki 20 méterről a léc alá emelt (1–1).

A hazaiak nem estek össze, három percre rá a nem sokkal korábban beálló Bajzát Péter lépett ki a jobbösszekötő helyén, majd 6 méterről higgadtan a jobb sarokba lőtt (2–1).

Mint utóbb kiderült, a 35 esztendős támadó a végeredményt állította be. A Soroksár győzelmének köszönhetően pontszámban beérte a harmadik helyen tanyázó Balmazújvárost, megelőzni azonban nem tudta a kevesebb győzelme miatt.

NB II
33. FORDULÓ – ÚJRAJÁTSZOTT MÉRKŐZÉS

SOROKSÁR SC–SZEGED 2011-GA 2–1 (1–0)
Haraszti út, 500 néző. Vezette: Bogár Gergő (Berettyán Péter, Horváth Róbert)
SOROKSÁR: Jova – Fülöp N., Lorentz, Gengeliczki, Valencsik, Silye – Csilus T., Peszmeg (Huszák, 76.), Sándor I. – Szilágyi P. (Bajzát, 76.), Lovrencsics B. Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
SZEGED: Szántai – Achim Á., Jagodics B., Farkas M., Zabari – Horváth A. – Farkas A., Povázsai (Pászka, 56.), Coroian (Hegedűs M., 69.), Geiger – Zádori (Balogh G., 62.). Vezetőedző: Klausz László
Gólszerző: Lovrencsics B. (11-esből, 1–0) a 2., Geiger (1–1) a 75., Bajzát (2–1) a 78. percben
Lucsánszky Tamás: – Jól jöttünk ki a számunkra előírt Szeged elleni minitornából, és a helyzetek alapján megérdemelten nyertünk.
Klausz László: – Négy játékosom hiányzott, de a Soroksár ennyivel jobb volt. Örömteli, hogy hat fiatal lépett pályára nálunk, és nem okoztak csalódást. Célunk, hogy jövőre beépítsük őket a csapatba.

1. Puskás Akadémia FC 35 21 10 4 63–35 +28 73
2. Kisvárda 35 19 8 8 51–28 +23 65
3. Balmazújváros 35 19 7 9 45–33 +12 64
4. Soroksár SC 35 18 10 7 58–33 +25 64
5. Békéscsaba Előre 35 18 6 11 49–31 +18 60
6. Vác FC 35 15 10 10 41–34 +7 55
7. ZTE FC 35 13 11 11 53–47 +6 50
8. Szeged 2011 35 12 14 9 37–21 +16 50