NB II: Horváth Péter–Sajbán Máté 3–3; kisvárdai gyógyír a szurkolói sebekre

2017.09.10. 16:26
Nem állt fejre az MTK, könnyedén győzte le a Nyíregyházát (Fotó: Mirkó István)
A labdarúgó NB II 8. fordulójában a Kisvárda a hosszabbításban szerzett Vári Barnabás-góllal 3–2-re legyőzte a Békéscsabát, ez pedig biztosan gyógyírt jelent a lelátóról lezuhant négy szurkolónak is. A Sopron otthon 3–3-as döntetlent játszott a Budaörssel úgy, hogy a hazaiaknál Horváth Péter, míg a Budaörsben Sajbán Máté triplázott. Az MTK Schafer András és Lencse László góljával magabiztosan, 2–0-ra legyőzte a Nyíregyháza Spartacust, míg a Gyirmót FC Győr 5–1-re nyert a Csákvár otthonában. A Kazincbarcika a Soroksár, a Szeged 2011 a Dorog ellen gyűjtötte be a három pontot, míg hazai pályán maradt gólképtelen a ZTE és az ETO is.

A labdarúgó NB II 8. fordulójában Schafer András fejesével és Lencse László tizenegyesgóljával magabiztosan győzte le az MTK a Nyíregyháza Spartacust, a kék-fehérek hetedik meccsükön már a hatodik sikerüket érték el, míg a szabolcsiak már csak a nyolcadikok a tabellán.

Nagy volt az ijedtség Kisvárdán, mert a Békéscsaba elleni mérkőzés 34. percében a hazai táborban helyet foglalók közül a négysoros mobillelátó tetejéről, a korláton helyet foglalók közül négyen a mélybe zuhantak, miután a fagerenda eltört alattuk. A szurkolók orvosért kiáltottak, a játék is félbeszakadt, a mentőknek négy sérültet kellett ellátniuk, három könnyebbet és egy agyrázkódást szenvedőt. Miután kiderült, hogy nincsen nagyobb baj, a játék is folytatódott, a mentők megérkezéséig pedig kiegyenlített a hazai csapat, ám a társaikért aggódó szurkolók ezúttal érthetően nem csaptak nagy ünneplést. A találkozót a hosszabbításban szerzett Vári Barnabás-góllal 3–2-re megnyerte a Kisvárda, ez talán gyógyírt jelent a szurkolói sebekre.

Rendkívül izgalmas meccset játszott a Sopron a Budaörssel. A még nyeretlen hazaiak már 2–0-ra is vezettek, de jött Sajbán Máté, aki mesterhármast vágott, így a hajrában már Bognár György együttesénél volt az előny. A soproniaknál azonban jött Horváth Péter, aki a 83. percben szintén megszerezte önmaga és csapata harmadik találatát, így döntetlen lett a vége.

Továbbra sem megy a Csákvárnak, amely most otthon kapott a Gyirmót FC Győrtől egy „ötöst”. Szanyó Károly csapata Nagy Zsolt révén még kiegyenlítette Simon András gólját, a szünet után viszont beindult a gyirmóti henger. A Fejér megyeiek továbbra is nyeretlenek.

Babati Benjamin révén csak kapufára futotta a ZTE-nek a Vác ellen, a szívósan küzdő Duna-partiak jó sorozata folytatódott a zalaiak ellen, hiszen ismét pontot szereztek.

Továbbra sem megy az ETO-nak, a győriek hiába dolgoztak ki sok helyzetet a Szolnok ellen, képtelenek voltak a hálóba találni.

Takács Péter korai góljával a Kazincbarcika újabb fontos győzelmet aratott, hiszen legyőzte a 60 percen át emberhátrányban játszó Soroksárt, és már harmadik a tabellán.

Zsinórban harmadik hazai sikerét aratta a Szeged 2011-Grosics Akadémia, amely a Dorogot verte meg ezúttal – a nyerőember a duplázó Zádóri Krisztián volt.

A Budafok akarata érvényesült a Mosonmagyaróvár otthonában, Prukner László együttese azonban képtelen volt betalálni, így maradt a 0–0. Ugyanígy járt a Siófok is, amely nem tudott gólt szerezni a Cegléd ellen, így már hét találkozó óta nyeretlen.

LABDARÚGÓ NB II
8. FORDULÓ

MTK BUDAPEST–NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 2–0 (2–0)
Hidegkuti Nándor Stadion, 1954
néző. Vezette: Molnár Attila (Kepe Arnold, Bertalan Dávid)
MTK: Szentpéteri – Bori, Balogh B., Gengeleczki, Deutsch – Vass P. (Hrepka Á., 78.), Schäfer, Vass Á. (Kanta J., 79.), Korozmán – Torghelle, Lencse (Farkas II B., 72.). Vezetőedző: Feczkó Tamás
NYÍREGYHÁZA: Megyeri G. – Rubus, Fodor F., Kelemen D., Forró – Holdampf (Rezes, 64.), Kártik, Csilus T. (Kesztyűs, a szünetben) – Pekár, Rudolf, Dragóner (Horváth F., 64.). Vezetőedző: Lucsánszky Tamás
Gólszerző: Schäfer (1–0) a 17., Lencse (11-esből, 2–0) a 44. percben
Feczkó Tamás
: – Büszke vagyok, hogy ilyen motivált és okos játékosokkal dolgozhatok. Nekik, a családomnak és a barátaimnak is köszönöm, hogy ilyen szuper negyvenedik születésnapi hétvégét rendeztek.
Lucsánszky Tamás: – Bátortalanul játszottunk védekezésben és támadásban is. Az MTK könnyen realizálta minőségi fölényét, és megérdemelten nyert.

SOPRONI VSE–BUDAÖRS 3–3 (1–0)
Sopron, 500 néző. Vezette: Szilasi Szabolcs (Mohos Milán, Aradi József)
SOPRON: Heinrich – Fazakas, Sifter (Ágh, 56.), Fehér Z., Szabó L. – Angyal, Kővári, Hadházi – Kovács D. (Winkler, 71.), Horváth P., Szőke (Garda, 45.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
BUDAÖRS: Bese – Marques (Menyhárt, 58.), Kékesi, Tányéros Á., Medgyes – Czvitkovics (Sajbán Miklós, 71.), Lengyel B., Bakos Sz. – Deli, Horváth L., Sajbán Máté. Szakmai igazgató: Bognár György
Gólszerző: Horváth P. (1–0) a 21., Horváth P. (2–0) a 48., Sajbán Máté (2–1) az 58., Sajbán Máté (2–2) a 73., Sajbán Máté (2–3) a 80., Horváth P. (3–3) a 83. percben
Németh Szabolcs: – Sajnos hiányérzetem van, kettő nullás állásnál illett volna előnyünket megtartani. Örülök Horváth Péter visszatérésének, góljaihoz gratulálok. Sajnos vezetésünk birtokában rossz felfogásban játszottunk, azon sürgősen javítanunk kell.
Bognár György: – Gratulálok mindkét csapatnak. Harcos, jó mérkőzést játszottunk. Nem vagyok elégedett, de a csapat felfogása és hozzáállása megfelelő volt, az eredmény így igazságos.

BFC SIÓFOK–CEGLÉDI VSE 0–0
Siófok, 300
néző. Vezette: Gyarmati II Tibor (Garai Péter, Bornemissza Norbert)
SIÓFOK: Balajcza – Szilágyi, Lorencz, Fehér Zs., Hidvégi – Gál M., Lázár Zs. – Kovács D., Szabó B., Bévárdi (Elek B., 80.) – Tóth B. (Farkas N., 74.). Vezetőedző: Disztl László
CEGLÉD: Mursits – Valkovszki, Preklet, Farkas A., Törtei – Hujber, G. Bíró – Damásdi, Peres (Majoros, 89.), Szilágyi – Farkas J. (Szabó V., 67.). Megbízott edző: Schön László
Disztl László
: – Nagyszerűen kezdtünk, gyönyörű gólt szereztünk, amelyet sajnos nem adtak meg. Utána kiegyenlített játék folyt, a kapuk nem sokat forogtak veszélyben. Az utolsó negyedórában próbáltunk huszáros offenzívát indítani, ott voltunk végig az ellenfél kapuja előtt, hiába.
Schön László: – Igen tartalékosan tudtunk csak felállni a sérültek és eltiltott játékosok miatt. Ennek ellenére többet birtokoltuk a labdát, mint a Siófok, helyzeteket tudtunk kidolgozni, de sajnos a gólszerzés nem sikerült. Azonban így is értékes egy pontot tudtunk szerezni.

GYŐRI ETO FC–SZOLNOKI MÁV FC 0–0
Győr, ETO-Park, 1300
néző. Vezette: Takács János (Szilágyi Norbert, Király Zsolt)
GYŐR: Szatmári – Kovács K., Bagi, Debreceni, Nagy Á., Zeke (Szimcsó, a szünetben) – Pongrácz, Csizmadia Z. (Magasföldi, 76.), Szatmári L. – Zamostny (Erdélyi, 64.), Rokszin. Vezetőedző: Bekő Balázs
SZOLNOK: Hrabina – Ágoston, Balogh M., Tóth B., Papp Sz., Lakatos – Farkas, Kenderes, Pintér N. (Berdó, 74.) – Jasarevic (Angyal, 88.), Tóth L. (Olasz D., 67.). Vezetőedző: Balogh Pál
Bekő Balázs
: – Bár a siker elmaradt, gratulálni kell a csapatomnak. A második félidőben több mérkőzésre való helyzetet hagytunk ki, és ezekből akár négy-öt góllal is győzhettünk volna. Ezzel szemben a Szolnok úgy vitt el tőlünk pontot, hogy kapura sem lőtt.
Balogh Pál: – Az egész mérkőzésen keveset tudtuk birtokolni a labdát, ezért a támadójátékunk gyengébb volt. Minden pontnak óriási értéke van ebben a kiélezett bajnokságban. A találkozó vége felé hősiessé vált küzdeni akarásunk és védekezésünk.

AQVITAL FC CSÁKVÁR–GYIRMÓT FC GYŐR 1–5 (1–3)
Csákvár, 300
néző. Vezette: Nagy Róbert (Varga Zsolt, Berényi Ákos)
CSÁKVÁR: Horváth D. – Horvat I., Tar, Kovács G., Galambos (Oldal, 44.) – Sándor Gy., Mészáros D. (Sejben, 59.) – Daróczi, Polonkai (Papp M., 71.), Nagy Zs. – Jelena. Vezetőedző: Szanyó Károly
GYIRMÓT: Sebők Zs. – Achim Sz., Lázár P., Szőcs, Présinger – Kiss M. – Sandal, Nagy P. (Paku R., 69.), Varga P., Németh Zs. (Czár, 75.) – Simon A. (Jano, 85.). Vezetőedző: Molnár László
Gólszerző: Simon A. (0–1) a 26., Nagy Zs. (1–1) a 28., Sandal (1–2) a 38., Lázár P. (1–3) a 41., Nagy P. (1–4) a 60., Simon A. (1–5) a 74.percben
Szanyó Károly
: – Nagyon sajnálom a mérkőzést, enerváltak voltunk végig. Szégyellem magam, remélem, néhány játékosom ugyanezt teszi.
Molnár László: – Úgy gondolom, jól felkészültünk a Csákvárból, az első perctől élveztük a focit, és teljesen megérdemelten gyűjtöttük be még ilyen különbséggel is a három pontot.

ZALAEGERSZEGI TE–VÁC FC 0–0
Zalaegerszeg, 1486
néző. Vezette: Berényi Tamás (Pápai Zoltán, Szabó Péter)
ZTE: Szappanos – Nagy G., Koszó, Forgács, Bedi – Dubek (Vernes, 67.), Polényi – Fujsz (Végh, 60.), Ekker, Babati – Balázs Zs. (Kertész, 82.). Vezetőedző: Zoran Szpisljak
VÁC: Halasi – Hegedűs Cs., Szabó N., Tóth F., Gulyás M. – Búrány, Tóth G. – Kákonyi (Rása, 81.), Nagy R. (Balajti, 89.), Zsolnai – Borvető (Major M., 69.). Vezetőedző: Horváth Károly
Zoran Szpisljak
: – Tudtuk, hogy nagyon masszív, fegyelmezett csapat ellen játszunk. Azt is láttuk az elemzésekben, tudják, mit akarnak. Szenvedtünk, küzdöttünk, sajnos a lehetőségeink közül ezúttal egyet sem tudtunk gólra váltani.
Horváth Károly: – Egyik csapat sem tudta a kontratámadásait végigjátszani. Vagy egy hiba, vagy a kapufa, vagy a kapus útját állta a jó befejezésnek. Igazságosnak mondható a döntetlen, de ha kicsit rutinosabbak vagyunk akkor, amikor a kapussal állunk szemben, lehet, hogy most több pontunk lenne.

KAZINCBARCIKAI SC–SOROKSÁR SC 1–0 (1–0)
Tiszaújváros, 600
néző. Vezette: Szilágyi Sándor (Máyer Gábor, Baghy Csaba)
KAZINCBARCIKA: Somodi – Tóth Sz., Heil, Belényesi, Hegedűs D. (Sigér, 71.), Lőrincz – Takács P., Mikló (Kanalos, 64.), Kovács O. – Kristófi, Bene (Konstantinescu, 58.). Vezetőedző: Vitelki Zoltán
SOROKSÁR: Kovács D. – Fülöp N., Dvorschak, Gyepes, Valencsik – Gyömbér, Derekas – János (Lakatos, 74.), Huszák (Steer, 33.), Albert Á. (Fröhlich, 59.) – Orosz M. Vezetőedző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Takács Péter (1–0) a 4. percben
Kiállítva: Kovács D. (utolsó emberként szabálytalankodott Benével szemben) a 31. percben
MESTERMÉRLEG:
Vitelki Zoltán
: – Jó csapatot vertünk meg, a kiállítás után jelentős fölénybe kerültünk. Játékunkba azonban sok hiba csúszott, és hiányzott a magabiztosság is. A második félidőben rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, de ezek kimaradtak. Örüljünk a három pontnak.
Lipcsei Péter: – Nagyon nehéz volt futballozni, hiszen egy órán keresztül emberhátrányban voltunk. Nem érdemeltünk vereséget, mindkét csapatnak volt kapufás találata, de ebben a mérkőzésben most ennyi volt. Játékosaim mindent megtettek, hogy kiegyenlítsünk. A jövő héten igyekszünk javítani.

KISVÁRDA MASTER GOOD–BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 3–2 (1–1)
Kisvárda, 1350
néző. Vezette: Bogár Gergő (Márkus Péter, Punyi Gyula)
KISVÁRDA: Molnár-Farkas – Zanko (Erdélyi B., 64.), Izing, Vermes, Fodor Á. – Hej (Vári B., 88.), Lucas, Oltean, Misic – Horváth Z. (Lukács R., 74.), Ilics. Vezetőedző: Kondás Elemér
BÉKÉSCSABA: Ribánszki – Eszlátyi (Szalai D., 69.), Nagy S., Dlusztus, Babinyecz, Mészáros M. – Viczián, Nagy I., Király P. (Gyurján B., 58.) – Birtalan B., Ilyés T. (Zahorán, 58.). Vezetőedző: Boér Gábor
Gólszerző: Birtalan B. (11-esből, 0–1) a 17., Horváth Z. (1–1) a 40., Oltean (2–1) a 68., Birtalan B. (11-esből, 2–2) a 75., Vári B. (3–2) a 92. percben
Kondás Elemér
: – Az elején volt két ziccerünk, aztán mégis mi kaptunk gólt, és futhattunk az eredmény után, miközben az ellenfél kapusa „tizenegyesre” védett. Megcáfoltuk magunkat, mert a várttól lényegesen több helyzetünk volt, csapatunk erejét bizonyítja, hogy fordítani tudtunk, és a végén szereztük a győztes gólt. Sajnáljuk a nézőtéri balesetet, reméljük, nincs súlyos baja a szurkolónknak.
Boér Gábor: – Nagyon sajnálom, hogy így vesztettük el a mérkőzést, és nem tudtuk kihúzni a végét, akkor, amikor talán már nem lógott a levegőben a hazai gól. Voltak olyan periódusok, amikor ránk erőltette az akaratát a Kisvárda, de a vezetésünk után mi is megragadhattuk volna a lehetőséget. Jobbulást kívánok a megsérült szurkolónak!

CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR–BUDAFOKI MTE 0–0
Mosonmagyaróvár, 400
néző. Vezette: dr. Kovács Gergely (Huszár Balázs, Kulman Tamás)
MOSONMAGYARÓVÁR: Tarczy – Huszárik, Vágó, Szépe, Juhász Gy. – Kovács B. – Schmatovich (Darázs, 16.), Kapacina V., Katona K. (Zsigmond, 81.), Laki, Karacs (Lőrinczy, 61.). Vezetőedző: Várhidi Péter
BUDAFOK: Somogyi – Harsányi, Khiesz, Csizmadia Cs., Vég B. (Vankó, 83.) – Veszelinov (Ihrig-Farkas, 79.) – Filkor, Kercsó (Kirják, 57.), Vass M., Pölöskei P. – Nagy T. Vezetőedző: Prukner László
Várhidi Péter
: – Megint megküzdöttünk az egy pontért. Pillanatnyilag ennyi van bennünk.
Prukner László: – Itt hagytunk két pontot, persze ettől eltekintve a mi akaratunk érvényesült. Minden szempontból felülmúltuk ellenfelünket, csak a gólhelyzetek kihasználásban nem.

SZEGED 2011–DOROG 2–1 (2–0)
Gyula, 250
néző. Vezette: Veizer Roland (Szvetnyik Bence, Csatári Tibor)
SZEGED: Szántai – Horváth A., Coroian, Germán, Pászka (Papp F., 80.) – Balázs R. (Beke, 55.), Farkas M., Zabari – Zádori, Molnár J. (Balogh G., 80.), Causic. Vezetőedző: Supka Attila
DOROG: Zima – Németh Á. (Füredi, 78.), Mészáros, Berkó, Szedlár – Csató (Göblyös, 64.), Kamarás, Bora – Szalai, Faragó, Simon A. (Csiperovics, 64.). Vezetőedző: Schindler Szabolcs
Gólszerző: Zádori (1–0) a 37., Zádori (2–0) a 44., Mészáros (2–1) az 50. percben
Supka Attila:
– Nehéz mérkőzésen, küzdelmes csatában megérdemelten győztünk.
Schindler Szabolcs: – Az első félidei játékunk kritikán aluli volt. Jóllehet a második félidőt megnyertük, ez kevésnek bizonyult.