Kikapott, és egyre nagyobb bajban a Szolnok

2022.03.09. 17:50
Sipos Zoltán (kékben) labdaeladása után szerzett vezetést a Siófok (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)
A labdarúgó NB II 27. fordulójában a sereghajtó Szolnok a Siófokot fogadta. A vendégek a szünet előtt vezetést szereztek, s mivel a hazaiak még a tizenegyest is kihagyták, a Balaton-partiak 1–0-ra nyertek idegenben.

LABDARÚGÓ NB II
27. FORDULÓ

SZOLNOKI MÁV FC–BFC SIÓFOK 0–1 (0–1)
Szolnok, Tiszaligeti Stadion, 200 néző. Vezette: Horváth Tibor (Varga Gábor, Bertalan Dávid)
SZOLNOK: Hegedűs L. – Szabó A., Kovács O., Papp Sz., Lakatos Cs. – Földi M. (Kónya M., 64.), Hleba (Gohér, 76.) – Kurdics, Sipos Z. (Irmes, a szünetben), Tóth L. – Busa (Csörgő, 86.). Vezetőedző: Romanek János
SIÓFOK: Hutvágner – Polényi, Jagodics B., Varjas, Deutsch B. – Szakály A., Krausz – Kiss B. (Elek B., 80.), Medgyesi M. (Balogh B., 72.), Kerezsi (Farkas G., 90+2.) – György N. (Horváth P., a szünetben). Vezetőedző: Domján Attila
Gólszerző: Kerezsi (45+1.)
Romanek János: – Az első félidőben nem úgy játszottunk, mint amelyik csapat bent akar maradni, ráadásul rúgattunk egy gólt a Siófokkal. Mindent feltettünk erre a mérkőzésre, s a második játékrészben már mindent megtettünk, amit lehetett, de még tizenegyesből sem tudtunk betalálni. Egyre nehezebb helyzetben vagyunk, de nem adjuk fel.
Domján Attila: – Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, de készültünk a rengeteg fel- és beívelt labdára, a nagy bedobásokra. Nem volt túl élvezetes találkozó, de örülök, hogy nyertünk, az pedig külön jó hír, hogy Hutvágner Gergely is hozzá tudott tenni a győzelemhez.

Kevés helyzetet láthatott a foghíjas lelátó közönsége az első félidőben, de inkább a Szolnok irányított, ám hiába próbálta megtalálni a rést a vendégvédelmen, mezőnyfölénye meddő volt. A lefújás előtt viszont egy óriási Sipos Zoltán-hiba után megszerezte a vezetést a kivárásra játszó Siófok Kerezsi Zalán révén (0–1).

A folytatásra rendkívüli elánnal jött ki a hazai csapat, nekiesett ellenfelének, több lövést is zúdított a vendégek kapuja felé. Néha egy-egy Balaton-parti kontra törte meg a kék-fehérek nyomását, amely tizenegyessé érett, ám Hleba Tamás lövését kivédte Hutvágner Gergely. A kihagyott büntető teljesen megzavarta a Tisza-partiakat, akik az utolsó húsz percben már nem tudták úgy beszorítani kapujuk elé a Siófokot, mint előtte.

Még a vendégeknek adódtak lehetőségei a végén, ám az eredmény már nem változott. Vereségével a Szolnok még nehezebb helyzetbe került az utolsó helyen.

20. Szolnoki MÁV FC27581424–42–1823
Kiss Balázs (fehérben) és a Siófok örülhetett a meccs végén (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

90+3. perc:Vége a mérkőzésnek! Nyert a Siófok Szolnokon, így a Tisza-partiak még nagyobb bajba kerültek! Köszönjük, hogy velünk tartottak!

90+2. perc: Még egy csere, Kerezsi Zalán helyén Farkas Gábor.

90+1. perc: Szakály távoli lövését ütötte szögletre Hegedűs.

90. perc: Három perc a hosszabbítás.

88. perc: Lakatos Csaba is besárgult.

86. perc: Csörgő Rault váltja Busa Bencét.

85. perc: Szabó Alex kap sárgát a taktikai fault után.

85. perc: Gohér tűzte rá 25 méterről a szabadrúgást, Hutvágner ütötte kia kapu bal oldalába tartó labdát!

80. perc: Újabb csere, Elek Bence érkezik Kiss Balázs helyett.

76. perc: Gohér jön Hleba helyett a hazaiaknál.

72. perc: Balogh Bence váltja Medgyesi Márkot a vendégeknél.

67. perc: TIZENEGYESHEZ JUT A SZOLNOK, DE KIMARAD! Kurdics ívelte be a szabadrúgást, Horváth Péter pedig kézzel ért a labdához. A labda mögé Hleba állt oda, de a kapu jobb oldalába tartó félmagas lövést kivédte Hutvágner! Marad a 0–1!

A tizenegyes előtti gyülekező (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

65. perc: Kerezsiállította meg Tóth Lászlót, így besárgult.

65. perc: Deutsch lőtte rá 10 méterről, Papp Szilárdnak a gólvonal elől kell mentenie!

64. perc: Változtat a Szolnok, Földi Marcell jön le, Kónya Márk áll be.

61. perc: Kerezsi lőtt jobbról, 12 méterről, Hegedűs kiütötte a középre tartó labdát.

54. perc: Kurdics ismét megpróbálta, ezúttal viszont fölé vágta 25 méterről.

53. perc: Ugyanaz a jelenet játszódott le, mint egy perccel ezelőtt, csak most Irmes lőtt 25 méterről.

52. perc: Kurdics lőtt laposan 20-ról, Hutvágner biztosan fogta.

51. perc: Tóth László kapott sárgát reklamálásért.

47. perc: Egy jobb oldali beadás után Horváth Péter fejelt 10 méterről jócskán a jobb kapufa mellé.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés!

46. perc: Cserél a Szolnok, Irmes Dávid áll be Sipos Zoltán helyére, de változtat a Siófok is, náluk György Nico helyén Horváth Péter folytatja.

Lakatos Csaba és Kiss Balázs (fehérben) csatája (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

Kevés helyzetet láthatott a foghíjas lelátó közönsége, de inkább a Szolnok irányított az első félidőben. A lefújás előtt viszont egy óriási hazai hiba után megszerezte a vezetést a kivárásra játszó Siófok.

45+1. perc: Vége az első játékrésznek!

45+1. perc: GÓL! VEZET A SIÓFOK! Sipos ajándékozta oda a labdát a saját térfelén Medgyesinek, ő remekül ugratta ki Kerezsit, aki 16 méterről a kapu közepébe gurított Hegedűs mellett! 0–1

45. perc: Egy perc a ráadás.

40. perc: Deutsch vágta fel Tóth Lászlót, így övé a meccs első sárgája.

Sokkal többet birtokolja a Szolnok a labdát, de ez csak meddő mezőnyfölény.

30. perc: Az első helyzet! Szakály jobb oldali szöglete után Varjas fejelt 8 méterről, Hegedűsnek a bal alsóból kellett kitolnia a labdát!

Küzdelemből nem volt hiány (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

Mindkét fél próbálkozik támadásépítéssel, de egyúttal óvatosak is, látszik, fő a biztonság. Emiatt nem is láthattunk eddig helyzetet, kapura lövést. Bár a csapatok igyekeznek megbontani a széleket, ez egyelőre nem sikerül.

Nagyjából 200 néző tekinti meg a mérkőzést.

Az első negyedóra nem hozott helyzetet.

1. perc: Kezdődik a mérkőzés, a vendégek indítják útjára a labdát!

Már érkeznek a csapatok, a Szolnok tiszta kék, míg a Siófok fehér szerelésben játszik majd.

A szolnoki bemelegítés pillanatai  (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)
A szolnoki bemelegítés pillanatai (Fotó: Nagy Balázs/Új Néplap)

ELŐZMÉNYEK

Ősszel a felek Balaton-parti összecsapásán a Siófok 3–2-re nyert, hiába állt fel a Szolnok kétgólos hátrányból.

A vasárnapi mérkőzésén a MÁV elég foghíjasan állt ki, betegség miatt hiányzott Papp Szilárd, Szabó Alex, Tisza Kálmán, Tömösvári Bálint és Tóth Benceis. Előbbi kettő ezúttal már a kezdőben kapott helyet, míg utóbbi játékos a padon ül. A mai találkozón viszont Szekszárdi Tamás nem léphet pályára sárga lapos eltiltása miatt. A vendégeknélHutvágner Gergely bár megsérült, s le kellett cserélni a KTE elleni találkozó 24. percében, a mostani meccsen ismét ő védi a Siófok kapuját.

Tavaszi hat meccsén a Szolnok egy-egy győzelmet és döntetlent, illetve négy vereséget számlál, míg a Siófoknak három győzelem mellett egy döntetlen és két vereség a mérlege. A kék-fehérek legutóbb a Vasas vendégeként kikaptak 3–0-ra, míg a Balaton-partiak otthon szenvedtek 2–1-es vereséget a Kecskeméttel szemben, így 329 nap és tizenöt veretlenül megvívott bajnoki után kaptak ki újra hazai pályán.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés! Meglátjuk, mire megy az utolsó pozícióba visszacsúszó Szolnok az előző hétvégén a Kecskemét elleni vereséggel szép sorozatot lezáró Siófok ellen.