A Tiszakécske értékes pontot szerzett a Haladás ellen

2022.03.09. 17:56
Nagy csatát hozott a Tiszakécske és a Haladás bajnokija (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)
Küzdelmes és izgalmas csatát hozott a Tiszakécskei LC és a Szombathelyi Haladás összecsapása a labdarúgó NB II 27. fordulójában, a helyzeteket és a játék képét tekintve igazságos eredmény az 1–1-es döntetlen.

LABDARÚGÓ NB II
27. FORDULÓ

TISZAKÉCSKEI LC–SZOMBATHELYI HALADÁS 1–1 (1–0)
Tiszakécske,
Városi Sportcentrum, 250 néző. Vezette: Nazsa Tamás(Berényi Ákos, Vígh-Tarsonyi Gergő)
TISZAKÉCSKE: Holczer – Máté Zs., Csáki, Uzoma (Farkas N., 61.) – Erdei C. (Pongrácz, 90+1.), Kovács B., Kosznovszky, Simon M. (Vachtler, 61.), Balázs B.– Gyurján (Farkas A., 69.), Beliczky (Kalmár, 69.). Vezetőedző: Visinka Ede
SZOMBATHELY: Rózsa D.– Bosnjak (Devecseri, 85.), Guzmics, Simut, Németh M. – Csilus T., Holdampf, Szekér (Monori, 59.), Kiss B. (Doktorics, 85.) – Szijjártó (Horváth R., 59.), Lencse (Tóth-Gábor, 91.). Vezetőedző: Németh Szabolcs
Gólszerző:
Kovács B. (45.), ill. Horváth R. (68.)
Visinka Ede:
– Nem lehetek elégedetlen, hiszen ez egy küzdelmes, nagyon dinamikus mérkőzés volt. Örömteli számomra, hogy egy ilyen jó csapat ellen végig tudunk egy ritmusban játszani. Sokáig vezettünk, de talán elkerülhető gólt kaptunk, majd amikor Beliczky kilépett, volt sanszunk újra előnyhöz jutni. Nagyra értékelem ezt a pontot, büszke vagyok a játékosainkra.
Németh Szabolcs:
– Kicsit csalódott vagyok az eredmény miatt. Nem a hozzáállással volt a baj, volt tűz, akarat, szenvedély. Ha ez megmarad, akkor a jövőben is jönni fognak a győzelmek. Férfias küzdelem zajlott a pályán, sajnos csak egy pontot sikerült hazavinni. A kapu előtt a pontosság és a koncentráció hiányzott.

A Tiszakécskei LC a Budafoki MTE elleni győzelem után fogadta a Szombathelyi Haladást a kécskei Sportcentrumban szerda este. A mérkőzés első félidejében a vendégcsapat dominált, de nagyobb helyzetig csak egyszer jutott el Lencse révén, s akkor Holczer bravúrral védett.

Az első félidő végén aztán jött a csattanó. Tiszakécskei szöglet után Rózsa a magasba ütötte fel a labdát, amely éppen a hosszú oldalon álló Kovács Barnabás elé került, aki kapásból a kapu bal oldalába lőtt. Ezzel a jelenettel véget is ért az első félidő. A második félidő elejét igyekezett megnyomni a Haladás, ami azt eredményezte, hogy a Tiszakécske sorra vezette a veszélyes kontrákat. A szurkolók kiegyenlített játékrészt láthattak. A vendégek gólja a 68. percben született, amikor a csereként pályára lépő Horváth Rajmund betört a 16-oson belülre, rávezette Holczerre a labdát, majd éles szögből, erősen a kapus lába között a kapuba lőtt, 1–1.

A meccs hátralévő részében már egyik csapat sem tudta a maga javára eldönteni a bajnoki sorsát, így igazságos döntetlen született. A Tiszakécske folytatta jó szériáját és menekülését a kiesőzónából az újabb, értékes megszerzett ponttal, a Haladás pedig január 30. óta nyeretlen a bajnokságban.

20. Szolnoki MÁV FC27581424–42–1823

93. perc: Véget ért a mérkőzés.

Három perc hosszabbítás.

91. perc: Csere mindkét oldalon: Erdei C. helyett Pongrácz a pályán hazai oldalon, még a vendégeknél Lencse helyére Tóth-Gábor érkezett.

90. perc: Csilus T. is besárgult.

88. perc: Simut kapott sárga lapot.

85. perc: Kettős csere a Haladásnál: Bosnjak és Kiss B. ment le, még Devecseri és Doktorics lépett pályára.

80. perc: Horváth R. kapott sárga lapot.

77. perc: Vachtler kapott sárga lapot könyöklésért.

69. perc: Kettős kécskei csere: Beliczky és Gyurján ment le, Kalmár és Farkas A. lépett a pályára.

68. perc: GÓÓLL! Horváth R. szerezte meg közelről a Haladás egyenlítő gólját. Három méterről, nagy erővel a kapus lábai között lőtt a hálóba. 1–1.

Parázs párharcok és rengeteg sárga lap tarkította a mérkőzést (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

61. perc: Kettős kécskei csere: Uzoma és Simon M. hagyta el a pályát, Farkas N. és Vachtler érkezett helyettük.

60. perc: Guzmics kapott sárga lapot.

59. perc: Kettős csere a Haladásnál: Szekér és Szijjártó ment le, Horváth R. és Monori lépett a pályára.

57. perc: Csáki kapott sárga lapos figyelmeztetést.

56. perc: Holdampf Gergő kapott sárga lapot Gyurján buktatása után.

46. perc: Elkezdődött a második félidő!

45. perc: Véget ért az első félidő.

Kécskei gólöröm (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

45. perc: GÓÓLL! A kécskeiek vezető gólját Kovács Barnabás szerezte. Egy szöglet után a vendégek kapusa oldalra ütötte a labdát, ami pont a hosszún helyezkedő Kovács elé került. A fiatal kécskei középpályás kapásból lőtt védhetetlenül a kapu bal oldalába. 1–0.

42. perc: Az eddigi legnagyobb kécskei lehetőség Simon M. nevéhez fűződik. Középről lőtt 11 méterről, de a labda pont a kapu közepébe tartott, így Rózsa magabiztosan védett.

31. perc: Csáki labdavesztése után alakult ki az eddigi legnagyobb helyzet. Lencse betört a 16-oson belülre, majd 6 méterről lőtt, de Holczer bravúrral védett.

15. perc: Németh M. kapott sárga lapot szabálytalansága után.

14. perc: Mezőnyfölényben futballozik a Haladás.

5. perc: Lencse László is sárgát kapott.

5. perc: Máté Zsolt kapott sárga lapos figyelmeztetést.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés!

Érkeznek a pályára a csapatok! A hazaiak fehérben, még a vendégek zöld mezben kezdik a játékot.

Bemelegítés közben (Fotó: Sipos Bence/Kécskei Krónika)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy az előző öt bajnokijából négyet megnyerő Tiszakécske az öt meccse nyeretlen Haladás ellen.