Kétgólos hátrányból fordított a Békéscsaba

2022.03.09. 17:50
Harapófogóban az ajkaiak egyik gólszerzője, Csizmadia Zoltán (fehérben) (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)
Kettő nullás ajkai vezetés után kevesen hitték a nézőtéren, hogy végül a Békéscsaba hagyja el győztesen a pályát a labdarúgó NB II 27. fordulójában, pedig így történt. A szünet után a csabai gólzsák, Hodonicki Márk találatával, majd Lukács Raymond duplájával a hajrában fordította meg az állást a lila-fehér mezes hazai csapat.

LABDARÚGÓ NB II
27. FORDULÓ

BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–FC AJKA 3–2 (0–2)
Békéscsaba, 350
néző. Vezette: Antal Péter (Tőkés Róbert, Szilágyi Norbert)
BÉKÉSCSABA: Winter – Farkas M., Albert (Máris, a szünetben), Bora – Hodonicki, Bor (Mikló, 74.) – Váradi (Horváth P., 74.), Fazekas L. (Sipos, a szünetben), Pantovics – Tóth D. (Ilyés, 66.), Lukács R. Vezetőedző: Schindler Szabolcs
AJKA: Horváth D. – Szűcs K., Heffler T., Tar, Tajthy – Csemer, Kenderes (Görgényi, 82.) – Lehoczky, Csizmadia Z. (Sejben, 76.), Tóth G. (Murka, 82.) – Szarka Á. Vezetőedző: Kis Károly
Gólszerző:
Hodonicki (65.), Lukács R. (80., 90+1.), ill. Szarka Á. (23.), Csizmadia Z. (33.)
Schindler Szabolcs:
– Az első félidő után volt még negyvenöt percem Békéscsabán, de a csapat bizonyította, hogy van tartása, és meghosszabbította pár nappal az edzői állásomat. Mindenkinek el kell döntenie, hogy melyik irányba megyünk. Ma kaptam egy jelzést a csapat részéről, hogy mindenki százszázalékosan beleáll a munkába. Az első félidő gyenge volt, a másodikban viszont megmutattuk, hogy nulla kettőről is képesek vagyunk nyerni. A csapatnak szeretnék gratulálni!
Kis Károly: – Rendkívül csalódott vagyok, hiszen az első félidőben a két gólon kívül még voltak lehetőségeink, sőt a második félidő elején is, így el kellett volna döntenünk a találkozót. Ehelyett egyszer hibáztunk, amivel felhoztuk a hazaiakat, és ők ezt jól használták ki.

Lassan melegedtek be a csapatok, az első komolyabb helyzet jó negyedóra elteltével a békéscsabai kapu előtt alakult ki. Hét perccel később tetszetős akció végén Szarka találatával már vezetett a Veszprém megyei együttes. Nem álltak vissza a vendégek, és nem sokkal később kettő volt a különbség a csapatok között. A hazai védelemben állandó volt a zűrzavar, az Ajka a szünetig még további helyzeteket dolgozott és hagyott ki.

Sokáig nem volt benne a levegőben, hogy a második félidőben fordulat áll be a mérkőzésen, a 65. percben Hodonicki váratlan szépítő gólja után azonban vérszemet kapott az Előre, és az utolsó tíz percben a magára találó Lukács Raymond duplájával fordított a teljesen lebénult Ajka ellen, amely már nem tudott válaszolni, és vesztesen hagyta el a pályát. A Békéscsaba öt nyeretlen mérkőzés után szerzett ismét három pontot. 3–2

20. Szolnoki MÁV FC27581424–42–1823

90+4. perc: Véget ért a mérkőzés, fordított és nyert a Békéscsaba. Köszönjük a figyelmüket!

90+1. perc: GÓÓÓL!!!! VEZET A BÉKÉSCSABA! Sipos-Ilyés volt a labda útja, utóbbi Lukácsot hozta helyzetbe, ő pedig jobbal a jobb felsőbe lőtt, 3–2.

90. perc:Tajthy kapott sárgát buktatásért.

88. perc: Pantovics szöglete utánBora fejelt 8 méterről a jobb kapufa mellé.

81. perc:Kettős csere a vendégeknél. Kenderes helyett Görgényi Dávid, Tóth Gergely helyett Murka Benedek a pályán.

80. perc: GÓÓÓL!!! Bal oldalon futott egy békéscsabai támadás, Pantovics centerezése után Lukács két lépésről a bal felső sarokba lőtt, 2–2.

76. perc: Először cserél az ajkai vezetőedző, a második gól szerzője, Csizmadia hagyja el a játékteret, helyén Sejben Viktor folytatja.

74. perc: Bort Mikló, Váradit Horváth Péter váltotta a Békéscsabánál.

72. perc: Lukácssodorta el Tajthyt, ezért ő is besárgult.

66. perc: A gólpasszt adó Tóthot hívta le a pályáról a csabaiak edzője, helyére Ilyés Tamás érkezett.

65. perc: GÓÓÓL!!! Tóth Dániel kapott jó labdát Lukácstól, aki pontosan játszott jobbra Hodonickihez, ő pedig jobbal 13 m-ről a jobb alsó sarokba lőtt, 1–2.

64. perc: Újabb csabai sárga, amit Siposnak mutatott fel a játékvezető Szarka visszarántásért.

60. perc: Máris húzta vissza Csizmadiát, ezért neki is járt a sárga.

54. perc: Farkas Márknak mutatta fel a játékvezető a sárga kártyát, mert buktatta a kiugró Lehoczkyt.

53. perc: Bor Dávid jobb oldali szöglete után Tóth Dániel próbált kapura fejelni, de Horváth Dániel kezében landolt a labda.

52. perc: Szabadrúgás után Tar emelte középről kapu fölé a labdát.

Bora György, a csabaiak védője a második félidőben az ajkai kapu előtt is többször felbukkant (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

48. perc: Csizmadia robogott el a bal szélen, pontosan játszott a 16-oson belül helyezkedő Szarkához, aki ballal lőtt, a labda Bora hátán megpattanva szállt kapu fölé.

46. perc: Kettős csere a Békéscsabánál a szünetben: Fazekas helyett Sipos Gábor, Albert István helyett Máris Dominik.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés.

45+1. perc:Vége az első félidőnek.

Egy percet hosszabbít a játékvezető.

44. perc: Pantovics sarokrúgása után Tóth Dániel 8 m-ről fejelt fölé.

41. perc: Csemer végzett el szabadrúgást a jobb oldalról, labdája veszélyesen szállt középre, Lehoczky hajszállal maradt le róla. Még ebben a percben Szarka szerezhetett volna gólt, de egy középre érkező labdába csak belepiszkálni tudott, ami fölé szállt.

33. perc: GÓÓÓL! Kenderes keveredett be a 16-oson belülre, balra Csizmadiához játszott, aki 8 m-ről jobbal lőtt, a labda a jobb kapufa tövéről a hálóba közepébe vágódott,0–2.

32. perc: Kisszöglet után Pantovics cselezte beljebb magát és jobbal lőtt, de védett a kapus.

30. perc: Tóth Gergely sárgult be, mert szabálytalanul szerelt Bor Dávidot.

28. perc: Pantovics beadását követően Lukács közelről fejelt nagy erővel de Horváth kitenyerelte a labdát.

Bor Dávid próbálja szerelni az ajkai Kenderes Zoltánt (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

26. perc: Hodonicki adott be jobbról, a labdáról Lukács éppen csak hogy lemaradt,

23. perc: GÓÓÓL! Csizmadia hozta nagy helyzetbe Szarkát, aki szépen vette át a labdát, és 15 m-ről ballal a bal alsó sarokba helyezett,0–1.

22. perc: Albert István kapott sárga lapot egy rossz ütemű becsúszásért.

17. perc: Szöglet után Bor lőtt a 16-os jobb sarkáról, de Horváth kapus védett.

16. perc: Heffler Tibor végzett el szabadrúgást a kaputól 20 m-re lövését Winter a levegőben úszva tolta szögletre. A beívelt labdát Szarka ballal nagy erővel bombázta kapura, de Winter ismét hatalmasat védett.

4. perc: Lehoczky egy igazítás után 25 méterről jobbal lőtt, de Winter megfogta a labdát.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

A bemelegítésnél a békéscsabai Winter Dániel kapus és Babinyecz Balázs (Fotó: Imre György/Békés Megyei Hírlap)

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a kiesés ellen küzdő, legutóbbi öt bajnoki meccsén nyeretlen 17. Békéscsaba az előző három bajnokiján veretlen 12. helyen álló Ajka ellen.A Békéscsaba sérültjei lassan felépülne, ami mindenképp a szakmai stáb variációs lehetőségeit segíti. Nikola Pantovics és Farkas Márk eltiltása lejárt (mindketten a kezdőben kaptak helyet), Varga Szabolcs és Kitl Miklós ugyanakkor pihen, mert mindkettő összeszedte a megfelelő számú sárga cédulát.