Grumicsék idegenben birkózták le az Ajkát

KVANDUK BENCEKVANDUK BENCE
2023.05.07. 16:50
Megmaradt a harmadik helyen álló Ajka ötpontos hátránya a hétfőn pályára lépő MTK-val szemben (Archív fotó)
Nincs már osztályozós helyen a Szentlőrinc SE, miután a labdarúgó NB II 36. fordulójában idegenben 2–0-ra legyűrte a tabellán harmadik Ajkát.

LABDARÚGÓ NB II
36. FORDULÓ

FC AJKA–SZENTLŐRINC 0–2 (0–1)
Ajka,Ajkai Városi Sportcentrum, 800 néző. Vezette: Nagy Norbert (Huszár Balázs, Ország Péter)
AJKA:Balogh M. – Görgényi (Dragóner F., 77.), Tar, Kenderes, Csemer – Tajthy (Vogyicska Bálint, a szünetben), Csizmadia Z. (Rabatin, a szünetben) – Doncsecz (Berzsenyi, 55.), Zsolnai R., Gaál B. (Sejben, 55.) – Szarka Á. Vezetőedző: Jeney Gyula
SZENTLŐRINC:Prokop – Lénárt, Tamás L., Havas, Erdélyi – Radosevics, Kesztyűs M., Múcska (Török K., 65.) – Pintér Á. (Rétyi, 65.), Grumics (Daróczi, 80.), László D. (Novák Zs., 70.).Megbízott edző: Pichler Gábor
Gólszerző: Grumics (25., 53. – az elsőt 11-esből)
Kiállítva: Tar (82.)
Jeney Gyula:– Mindennek oka van, minden okkal történik, sokat jártunk most fent, és most úgy látszik, a helyünkre kerülünk. Mindenesetre büszke vagyok a csapatra. Van még hátra két meccsünk, törekszünk rá, hogy sikeresek legyünk.
Pichler Gábor:– Nagyon jó Ajkát sikerült legyőznünk egy ragyogó mérkőzésen. Ez a szív diadala volt.

A kezdést követően sokáig úgy tűnt, Ajkán nem marad más a Szentlőrinc számára, mint a hősies védekezés, azonban egy-két elfutás – főként László Dávid oldalán – reményt adhatott a vendégszurkolóknak is. A 25. percben sikerült is összehozniuk a piros-feketéknek a mérkőzés legnagyobb helyzetét, egy tizenegyest, amelyet Grumics értékesített is annak ellenére, hogy Balogh Márton nagyon ráérzett az irányra és az időzítésre is. 0–1

A lőrinci találat után tovább növelte vendégén a nyomást a hazai gárda, de hiába próbálkoztak távolról Zsolnaiék, vagy nem voltak elég pontosak, vagy Prokop volt résen, és hárított.

A folytatásban aztán a hazaiak összehoztak még egy gólt Grumicsnak. Balogh Márton rúgott gyertyát a tizenhatos szélén, a vendégtámadó pedig addig birkózott vele, amíg az üres hálóba nem lőhetett. 0–2

A hajrában kiállítás miatt Tart elvesztették a hazaiak, így hiába próbálkoztak a szépítéssel, ezúttal nem jött össze nekik.

Május 8.
19.00:Pécsi MFC–MTK Budapest (Tv:M4 Sport)

Vége a mérkőzésnek!

88. perc: Berzsenyi kapott sárga lapot.

82. perc:Elszakadt a cérna, piros lapot kapott Tar, amiért a pályán kívül bodicsekelte az egyik vendégjátékost.

80. perc: A duplázó Grumics is távozott a pályáról, a helyét Daróczi veszi át.

77. perc: Kihasználja utolsó cserelehetőségét a hazai csapat. Görgényi helyére DragónerFilip érkezett.

70. perc: Novák Zsombor érkezett László Dávid helyére a Szentlőrincnél.

67. perc: Rabatin tette középre a labdát balról, de a középen érkező társ lövését blokkolni tudta egy vendégvédő.

65. perc: Pintér Ádám helyére Rétyi, míg Múcskáéra Török Kevin érkezett a vendégeknél.

58. perc: Vogyicska lőtt 22 méterről, de a középre tartó labdát védte Prokop.

55. perc: Gyorsan változtat az Ajka. Gaál helyére Sejben, Donsecz helyére Berzsenyi érkezett a hazaiaknál.

53. perc: Grumics rángatásáért sárgát kapott Balogh Márton.

53. perc: GÓÓÓÓÓL! Már kettővel mennek a vendégek!Több hibát is elkövettek zsinórban a hazaiak. Vogyicska rosszul hátra fejelt labdájából Balogh Márton gyertyát rúgott, s Grumics addig harcolt vele, amíg a kapuba nem tudott fejelni. 0–2

51. perc: Prokop kapott sárgát időhúzásért.

49. perc: Zsolnai az ötös jobb sarkáról tüzelt, de Prokop ismét hárítani tudott.

46. perc: Folytatódik a találkozó!A hazaiak cseréltek a szünetben, Vogyicska érkezett Tajthy helyére, illetve Csizmadia Z. helyett Rabatin jött.

Vége az első félidőnek!

45+1. perc:Kesztyűs Máté sárgát kapott.

45. perc: Újra Prokopnak kellett figyelni egy lapos lövésnél, de hárította a jobb alsóba tartó labdát.

42. perc: Zsolnai távoli lapos lökete nem sokkal ment el a jobb kapufa rossz oldalán.

39. perc: Gaál Bálint beadásnak tűnő bal szélről érkező löketét Prokop épp csak a keresztléc fölé tudta piszkálni.

37. perc: Ismét Zsolnai próbálkozott kissé balról, a tizenhatoson belülről, de fölé ment a lövése.

34. perc:Gaál Bálint nagyjából a tizenhatos bal sarkától érkező szabadrúgását követően kellett nagyot nyújtóznia Prokopnak, s a kipattanót sem tudták begyötörni a hazaiak.

25. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Vezetnek a vendégek! Grumics magabiztosan a bal alsóba lőtt hiába érzett rá az irányra Balogh Márton.0–1

24. perc: Büntetőhöz jutottak a vendégek!

22. perc: Nagy helyzet maradt ki. A balról érkező labdát egy hazai játékos átlépte, majd Csizmadia lőtt volna, de elsuhant a lábai közt a labda.

20. perc: Csemer balról érkező beadása kevéssel suhant el Szarka feje felett.

11. perc: László Dávid húzott volna el a bal szélen egy fellőtt labdával, de Görgényit nem tudta kicselezni. Szépen szerelt a védő.

10. perc: Szarka tette tovább sarokkal Doncsecznek a labdát, aki Zsolnainak készítette le azt. A középpályás 20 méterről kapásból lőtt is, de Prokop leért a bal alsóra.

7. perc: Ugyan nagy helyzet még nem alakult ki, de a pályán az történik, amit az Ajka szeretne.

1. perc:Kezdődik a mérkőzés! A labdát a tiszta fehérben szereplő hazaiak indították útjára. A Szentlőrinc megszokott piros-fekete szerelésében játszik.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a feljutásra is még esélyes, legutóbb az MTK otthonában döntetlent elérő FC Ajka az előző körben a Tiszakécskét legyőző, de még így is osztályozós pozícióban lévő Szentlőrinc ellen.