A Békéscsaba is slágereredményt játszott

2012.11.17. 16:45
Az 1–1-es döntetlen volt a slágereredmény a labdarúgó NB II Keleti csoportjában a 13 órás szombati mérkőzéseken. Az öt találkozóból négy ilyen eredménnyel ért véget, így a listavezető Békéscsaba Vác elleni meccse is.

A Nyugati csoportban a Kozármisleny megverte a Veszprémet, az újonc Csákvár a Kaposvár II legyőzésével folytatta várakozáson felüli szereplését, míg a sereghajtó Baja a BKV Előre ellen megszerezte a hetedik pontját. A nyugati derbin a Haladás II 2–2-es döntetlent játszott a ZTE-vel, míg az éllovas Puskás Akadémia Zsolnai Róbert góljával nyert Sopronban.

LABDARÚGÓ NB II
NYUGATI CSOPORT, 14. FORDULÓ
KOZÁRMISLENY–VESZPRÉM FC2–1 (1–0)
Kozármisleny, 200 néző. Vezette: Berger (Kormányos II G., Szvetnyik)
KOZÁRMISLENY: Helesfay – Vég B., Balaskó Cs., Romics, Nagy J. – Bjelanovics, Szabó B., Koller, Zsdrál (Városi, 57.) – Boda (Karacs, 75.), Fröhlich (Kovács T., 68.). Vezetőedző: Márton Gábor
VESZPRÉM: Tarczy – Nagy Á., Molnár Z., Császár A. (Leitold, 60.), Bosnjak – Vágó L., Makrai, Thiago – Osváth (Molnár T., 75.), Honma (Nikolin, 67.), Szabó Zs. Vezetőedző: Vágó Attila
Gólszerző: Romics (1–0) a 28., Zsdrál (2–0) a 48., Szabó Zs. (2–1) a 69. percben
Kiállítva: Leitold (a második sárga lap után) a 72., Végh B. (lerántotta a gólhelyzetben kilépő Thiagót) a 82. percben
Márton Gábor: – Gólokban és létszámban is sok–kevésnek kellett volna lennie a javunkra. Inkább elveszítenék egy meccset, mint hogy ilyen szellemben küldjem pályára a csapatomat, mint a veszprémiek tették.
Vágó Attila: – Tíz emberrel is lefutballoztuk ellenfelünket, négy kapufát rúgtunk, jogtalan volt Leitold Tamás kiállítása, kaptunk egy szabálytalan gólt, és nem adtak meg nekünk egy tizenegyest. Nagyon szerencsés csapat a Kozármisleny, most már tudom, miért áll a dobogón.
BAJAI LSE–BKV ELŐRE1–1 (1–0)
Baja, 150 néző. Vezette: Kiss N. (Kepe, Nagy T.)
BAJA: Orbán – Hajnal, Lógó, Szabó Gy., Dudu (Balázs D., 84.) – Szentgyörgyi (Kazi, 59.), Deszpotovics, Szénási, Illés D. (Szabó Sz., 70.) – Nagy E., Szöllősi T. Vezetőedző: Goretich Krisztián
BKV ELŐRE: Horváth G. – Enyingi (Máj, a szünetben), Nyárasdi, Menyhért, Sebők I. – Berde, Mayer – Kiss K. (Halápi, 70.) Berki, Eszlátyi – Michel. Vezetőedző: Menczeles Iván
Gólszerző: Szöllősi T. (1–0) a 8., Berki (1–1) az 58. percben
Goretich Krisztián: – Vereséggel ér fel ez a döntetlen. Tizennégy ember ellen egyszerűen nem tudunk mérkőzést nyerni…
Menczeles Iván: – Játékban felülmúltuk a hazaiakat ezen a küzdelmes mérkőzésen, a lehetőségeinket azonban kihagytuk, ezért hagytunk Baján két pontot.
CSÁKVÁRI TK–KAPOSVÁRI RÁKÓCZI II1–0 (0–0)
Csákvár, 300 néző. Vezette: Pintér Cs. (Huszár, Király K.)
CSÁKVÁR: Gelei – Ambrus, Racskó, Burucz, Ódé – Hajdú S., Csordás Sz. (Tornyai, 74.), Domján A. – Vinicius, Molnár Cs. (Katona L., 66.) – Folmer (Rigó, 56.). Vezetőedző: Bognár György
KAPOSVÁR II: Horváth L. – Földes M., Major Á. (Kirchner, 32.), Vadas, Laczkó D. – Házi, Fenyvesi, Zmukic, Böröczky (Kuckó, 82.) – Bőle (Horváth Á., 77.) – Kovacsevics. Edző: Barna László
Gólszerző: Burucz (1–0) a 76. percben
Bognár György: – Azt még nem tudom, mi a sportág neve, de egy nullra nyertünk. Végig nyomtunk, ám sok helyezkedési és technikai hibát követtünk el. Mentünk előre becsülettel, s bár kevés lehetőségünk volt, nagy erőfeszítéseket tettünk annak érdekében, hogy nyerjünk.
Barna László: – Alacsony színvonalú, küzdelmes mérkőzésen egy szerencsés góllal mindhárom pontot otthon tartotta a hazai csapat.
SOPRONI VSE–PUSKÁS AKADÉMIA 0–1 (0–0)
Sopron, 700 néző. Vezette: Szilasi (Mohos, Kóbor)
SOPRON: Sásdi – Bognár Zs., Baranyai, Seper, Fazakas – Pados P., Horváth A. (Fazekas N., 85.), Deme – Balázs R. (Szabó P., 85.), Gyánó (Pető B., 73.), Szabó L. Vezetőedző: Bücs Zsolt
PUSKÁS AKADÉMIA: Czirjék – Margitics, Vaszicsku, Aposztolopulosz, Farkas M. – Tóth B. – Baracskai (Luque, 80.), Polonkai, Kleinheisler (Moreira, 71.) – Szakály D. (Gajdos, 89.), Zsolnai. Vezetőedző: Benczés Miklós
Gólszerző: Zsolnai (0–1) a 84. percben
Kiállítva: Deme (megsértette a játékvezetőt) a 85. percben
Bücs Zsolt: – Szervezetten, sőt helyenként jól is játszottunk, egy pontra feltétlenül rászolgáltunk volna.
Benczés Miklós: – Úgy gondolom, sokat tettünk a győzelem megszerzéséért, és bár nehezen értük el a célunkat, sikerünk megérdemelt.
HALADÁS II–ZALAEGERSZEG 2–2 (1–1)
Szombathely, 800 néző. Vezette: Szőts (Péter, Hima)
HALADÁS II: Gőcze – Zsirai, Devecseri, Jagodics M., Farkas M. – Szakály A., Hanzl, Kalász (Nagy Z., 83.) – Gyurján (Tóth L., 91.), Kenesei K., Czafit (Fider, 92.). Edző: Tóth László
ZALAEGERSZEG: Jahic – Kocsárdi, Nánási, Kovács G., Juhász D. – Kocsis A., Hajdú N. – Babati, Grbics (Tóth P., 86.), Jasarevic (Horváth L., a szünetben) – D. Pavicsevics. Vezetőedző: Preisinger Sándor
Gólszerző: Jagodics M. (1–0) a 29., Kovács G. (1–1) a 45., Grbics (1–2) a 48., Czafit (2–2) a 63. percben
Kiállítva: Devecseri (Darko Pavicsevics buktatásáért) a 80. percben
Tóth László: – Mindkét csapat az erényeiből építkezett, a gólok is ilyen helyzetekből születtek. Rangadó volt, de nem a barátságos fajtából, igazi küzdelem volt a pályán.
Preisinger Sándor: – Hamisítatlan rangadót vívott a két csapat, a második félidőben az idény legjobb játékát nyújtottuk, mégis két pontot Szombathelyen hagytunk.

KELETI CSOPORT, 14. FORDULÓ
BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE SE–DUNAKANYAR-VÁC1–1 (0–1)
Békéscsaba, 1000 néző. Vezette: Veizer (Bozó, Horváth R.)
BÉKÉSCSABA: Scsekics – Kiss Z. (Huszár G., a szünetben), Lengyel D., Botis, Juhász Gy. – Raducu, Varga N. (Makra, 82.), Pozsár (Nadaban, 72.) – Obot, Randjelovics, Leucuta. Vezetőedző: Dajka László
VÁC: Dombó – Farkas P. (Gulyás M., 71.), Páles, Benke V., Pap R. – Kákonyi, Rása (Gulyás G., 65.), Király P., Papp K., Króner – Palásthy N. (Rusvay, 62.). Vezetőedző: Mózner János
Gólszerző: Király P. (0–1) a 20., Leucuta (11-esből, 1–1) az 55. percben
Dajka László: – Szervezett, jó csapat ellen játszottunk, s végig mi irányítottunk. Egy figyelmetlenség elegendő volt ahhoz, hogy pontokat veszítsünk.
Mózner János: – Igazságos döntetlen született, ha azonban egy kicsit bátrabban futballozunk, nagyobb meglepetés is születhetett volna.
SZOLNOKI MÁV FC–CEGLÉDI VSE1–1 (0–0)
Szolnok, 500 néző. Vezette: Varga L. (Galán, Demeter)
SZOLNOK: Rézsó – Pintér L., Tamási, Kiprich D., Rokszin – Urbán-Szabó (Szeleczki, 81.) – Tisza K. (Kállai I., 66.), Szepessy (Nagy D., 81.), Lengyel B. – B. Tóth, Vári. Vezetőedző: Bontovics Ferenc
CEGLÉD: Bácskai – Robson, Miklósvári, Koncz Zs., Farkas I. – Medgyesi, Nagy L., Kenderes, Juhász D. (Szkunc, 70.) – Balog M. (Brdarics, 87.), Kormos. Vezetőedző: Ványi Zsolt
Gólszerző: Kormos (0–1) a 83., B. Tóth (1–1) a 90. percben
Bontovics Ferenc: – Győzelmet érdemeltünk volna, a legnagyobb helyzeteinket azonban sajnos elhibáztuk.
Ványi Zsolt: – Igazságos döntetlen született a nem túl magas színvonalú, de küzdelmes mérkőzésen.
SZEGED 2011–OROSHÁZA FC1–1 (0–1)
Szeged, 600 néző. Vezette: Botló (Becséri G., Iványi I.)
SZEGED: Trepák – Borbély (Laczkó J., 77.), Petrók, B. Kapic, Radnai – Ulviczki, Lisztes, Kis R., Farkas Z. (Geiger, 56.) – Varga B. (Gómez, a szünetben), Kéri. Vezetőedző: Lóczi István
OROSHÁZA: Molnár F. T. – Kerepeczki, Milenkovics, Futaki, Szabó N. – Tóth D. (Szabó T., 84.), Varga R., Ondrejó (Szabó A., 88.), Ács L. – Bernáth, Végh A. (Juhász N., 83.). Vezetőedző: Major László
Gólszerző: Bernáth (0–1) a 13., Geiger (1–1) a 85. percben
Kiállítva: Lisztes (a második sárga lap után) a 87. percben
Lóczi István: – Fegyelmezetlen játékunkkal egy félidőnyi előnyt adtunk rutinos ellenfelünknek, amelyet ki is használt. Igazán kár volt az utolsó percek parázs jeleneteiért.
Major László: – A küzdelmes mérkőzésen igazságos eredmény született.
NYÍREGYHÁZA SPARTACUS–PUTNOK VSE1–1 (0–1)
Nyíregyháza, 800 néző. Vezette: Szabó Zs. (Butkai, Kovács II G.)
NYÍREGYHÁZA: Balogh J. – Benkő B., Ambrusz, Farkas A., Dajka L. (Ur, a szünetben) – Minczér – Csorba, Reznek (Petneházi, a szünetben), Davidov (Montvai, 71.), Pákolicz – Kovács Á. Szakmai igazgató: Brekk János
PUTNOK: Botló – Szögedi, Bányai, Kovács R., Crisan – Zabos, Zimányi – Bene A. (Monyók, 80.), Elek B. (Odrobéna, 68.), Luptak (Kerékgyártó, 73.) – Olasz D. Megbízott edző: Kócsi József
Gólszerző: Olasz D. (0–1) a 34., Csorba (1–1) a 63. percben
Brekk János: – Képtelenek vagyunk lehozni egy mérkőzést kapott gól nélkül, s ez elbizonytalanítja a csapatot. Nem vagyunk mi annyira erősek, hogy a sok egyéni hibát és a kényszerű cserét is elviseljük.
Kócsi József: – Küzdelmes mérkőzésen megérdemelten szereztünk pontot az egyik bajnokesélyes otthonában.
MEZŐKÖVESD-ZSÓRY–Ferencváros II3–2 (3–2)
Mezőkövesd, 600 néző. Vezette: Fenyvesi (Hofbauer, Horváth Z.)
MEZŐKÖVESD: Szántai – Bényei, Szalai V., Bagi I., Nagy P. – Hegedűs Cs., Dobos A., Bognár I., Lipusz (Bogdány, 76.) – Hamar Á., Szabó V. Vezetőedző: Véber György
FTC II: Rigó – Simita, Vattai, Batik (Erdei, 52.), Tóth A. – Gárdos, Vass M. (Papp M., 76.), Nyilasi (Nehéz, 64.), Holman – Peszmeg, Beliczky. Edző: Lipcsei Péter
Gólszerző: Szabó V. (1–0) a 6., Beliczky (1–1) a 10., Hamar Á. (2–1) a 14., Hegedűs Cs. (3–1) a 41., Batik (3–2) a 44. percben
Kiállítva: Vattai (a második sárga lap után) a 90. percben
Véber György: – Nagyon régóta várt érzés szállt meg bennünket ismét. Ezzel az eredménnyel legalább az őszi dobogós helyezésért küzdhetünk.
Vasas–Bp. Honvéd II 16.00
VASAS–BP. HONVÉD-MFA 2–0 (2–0)
Illovszky-stadion, 1300 néző. Vezette: Karakó (L. Tóth, Kulcsár J.)
VASAS: Szatmári Z. – Görgényi, Lucas, Nikolov, Katona M. – Thiago, Ferkó Á. (Reidan, 84.) – Kovács D., Szilágyi P. (Polényi, 76.), Deyvison (Ádám M., 89.) – Bobo. Vezetőedző: Szapor Gábor

BP. HONVÉD-MFA: Vereczkei – Gengeliczki, Remes, Debreceni, Vidovic – Lengyel Gy., Futó, Csontos (Vólent, a szünetben) – Odia, Bottone, Nagy M. (Varga M., 64.). Edző: Pári Sándor

GÓLSZERZŐ: Deyvison (1–0) a 13., Kovács D. (2–0) a 19. percben
Szapor Gábor: – Végig ötletesen és fegyelmezetten játszottunk, igazi csapatként arattunk roppant értékes győzelmet.
Pári Sándor: – Mint elefánt a porcelánboltban. A termés beérett, lehet szüretelni.
16. Bajai LSE 14 2 1 11 16–42 –26 7
Az NB II 2012–2013-as szezonjának végén a bajnokságban résztvevő NB I-es sportszervezetek tartalék együttesei a csapatuk elért eredményétől függetlenül kiesnek az NB III-ba