ZTE: nem fellebbeznek Moniz eltiltása miatt, de iránymutatást kérnek

2022.10.28. 18:39
null
Monizt egy hónapra tiltotta el az MLSZ (Fotó: Szabó Miklós)
Mint ismert, a Magyar Labdarúgó-szövetség fegyelmi bizottsága egy hónapra eltiltotta a kispadtól és az edzések vezetésétől is Ricardo Monizt, a ZTE FC vezetőedzőjét, aki a Honvéd elleni bajnokin a rasszista szurkolói megnyilvánulásokat hallva lehívta csapatát a pályáról – a kérdés az, hogy a hétköznapokon miért nem dolgozhat a holland tréner.

MLSZ: egy hónapra eltiltották Ricardo Monizt – hivatalos
ZTE-közlemény: A játékosok és a klub munkatársai a vezetőedző mellett állnak
Moniz indulatosan beszélt a ZTE–Honvédon történtek után
Úgy gondoltam, ezekkel a megnyilvánulásokkal soha többé nem kell már foglalkoznunk – Dragóner
NB I, NB II: az MLSZ is reagált a rasszista megnyilvánulásokra

Felhívtuk az MLSZ-t, hogy magyarázatot kapjunk arra: a fegyelmi bizottságnak van-e joga eltiltani egy magyar futballklub – ez esetben a ZTE FC – alkalmazásában álló futballtrénert attól, hogy edzéseket vezessen?

Ricardo Moniz a Honvéd elleni bajnokin reklamált a mérkőzés játékvezetőjénél, Bognár Tamásnál, hogy felhívja a figyelmét a nézőtéri ismétlődő rasszista megnyilvánulásokra, ám miután a bíró nem szakította félbe a meccset, a holland tréner lehívta a pályáról a játékosait. A bajnoki folytatódott, a kiállított vezetőedzőt pedig egy hónapra eltiltották, s nemhogy a meccseken nem ülhet a kispadon, edzést sem vezethet. Az MLSZ szóvivője, Sipos Jenő a kérdésünkre (edzést miért nem vezethet a szakember?) ismét a fegyelmi szabályzat 9-es paragrafusának 2. bekezdésében szereplő 3. pontot citálta, miszerint „...az eltiltás kiterjed a sportszervezet és/vagy MLSZ által szervezett edzéseken, edzőtáborokon való közreműködésre, részvételre is”.

Információnk szerint a ZTE FC nem tervez fellebbezést, ám pontos, minden részletre kiterjedő állásfoglalást kér a szövetségtől, hogy mit tehet és mit nem az eltiltott vezetőedző.

Hasonló eset amúgy volt már a magyar futballban, amikor Vágó Attilát nem csupán a mérkőzéseken való részvételtől, hanem az edzésvezetéstől is eltiltották: az akkor az NB II-ben szereplő Szigetszentmiklósnál dolgozó szakember büntetése kapcsán egy évvel később bebizonyosodott, hogy a fegyelmi vétséget – rasszista megnyilvánulás – nem is ő, hanem a stáb egy másik tagja követte el. Az edző azonban egy évig a pályák környékére sem mehetett, s ezt a szövetség szigorúan ellenőrizte is. A Vágó-ügy minden fórumot megjárt, az UEFA elé került, az európai szövetségnél bebizonyosodott a vezetőedző igaza, ám addigra lejárt az egy évre szóló eltiltása.

Legfrissebb hírek

MLSZ: Batikot három meccsre eltiltották, Oláh ellen fegyelmi eljárás indul – pedig mindketten csak sárgát kaptak

Labdarúgó NB I
21 órája

Fegyelmi eljárás is indul Bódog Tamás ellen

Labdarúgó NB I
23 órája

Csányi Sándor súlyosnak és elfogadhatatlannak tartja az Infantino-tervet

Minden más foci
2026.08.18. 15:00

Újabb rangos nemzetközi feladatokat kaptak a magyar labdarúgó-játékvezetők

Minden más foci
2026.08.18. 14:07

Decemberre halasztották a Ferencváros Kispest-Honvéd elleni bajnokiját

Labdarúgó NB I
2026.08.14. 09:48

„Batik Bence esetében a játékvezető hibázott” – közleményben reagált az MLSZ a DVSC–Szparin történtekre

Labdarúgó NB I
2026.08.12. 18:38

Meleg napok – Deák Zsigmond jegyzete

Labdarúgó NB I
2026.08.04. 23:25

Az MLSZ nyilvánosságra hozta az NB I 4. fordulójának programját

Labdarúgó NB I
2026.08.04. 15:43