A DVSC 20 bajnoki után először nem kapott gólt, győzött is a ZTE otthonában

VAJDA GYÖRGY (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)VAJDA GYÖRGY (összefoglaló), KOCSMÁR-TÓTH ISTVÁN (percről percre)
2019.11.30. 15:31
Hiába játszott szinte végig mezőnyfölényben, 2–0-s vereséget szenvedett hazai pályán a ZTE a Debrecentől a labdarúgó NB I 14. fordulójában. A vendégcsapat mindkét gólját Haruna Garba szerezte. Legutóbb február másodikán, az Újpest otthonában tudott kapott gól nélkül lehozni egy NB I-es meccset Herczeg András együttese – igaz, az nem ért három pontot.

Hiába próbálkozott többet a ZTE, Kosicky remek napot fogott ki (Fotó: Katona Tibor/Zalai Hírlap)

NB I
14. FORDULÓ
Zalaegerszegi TE FC–Debreceni VSC
0–2 (Garba 10., 77.)
Zalaegerszeg,ZTE Aréna, 2119 néző. Vezette: Erdős

Bölöni László, a belga élvonalbeli Royal Antwerp vezetőedzője mondta egyszer egy mérkőzés után: a labdabirtoklási fölény olyan, mint amikor egy férfi egész éjjel udvarol egy lánynak a bálban, hajnalban mégis a barátja viszi haza... Nos, a kiváló tréner megállapítása szombat délután Zalaegerszegen is megerősítést nyert, mert hiába volt többet a labda a ZTE FC játékosainál, hiába támadtak veszélyesebben, hiába lőttek többet kapura, mégis a debreceniek nyertek.

A Loki az első tíz percben szinte a térfelet sem lépte át a labdával, aztán amikor mégis eljutott a hazai kapuig, rögvest gólt is lőtt. Varga Kevin indította a saját térfeléről Haruna Garbát, aki 14 méterről a jobb alsó sarokba helyezve a labdát kegyetlenül ki is használta a lehetőséget (0–1).

A másik oldalon Stieber Zoltán villantott meg valamit a másfél évtizedes légióskodása alatt magára szedett technikai tudásból, de hiába vette át látványos mozdulattal, bal külsővel a labdát az ötös sarkánál, onnan már nem sikerült befejeznie az akciót, a védővel a nyakán kapu fölé lőtt.

A ZTE 62 százalékos labdabirtoklással, hét gólszerzési kísérlettel, fejessel vagy lövéssel zárta az első félidőt, ehhez képest a DVSC örülhetett a vezetésnek.

A fordulás után visszaesett a színvonal: Dobos Barna együttese továbbra is támadólag lépett fel, de az utolsó passzoknál rendre hiba csúszott a gépezetbe. Jó 20 percen át egyetlen kaput találó lövése sem volt egyik csapatnak sem ebben a játékrészben.

Az 57. percben Eduvie Ikoba mutatta meg Szatmári Csaba mellett, mire jó egy 50-es láb, remekül vette át Bobál Dávid indítását a tizenhatoson belül, de aztán ő is elpuskázta a lehetőségét. Egy perccel később pedig már az oldalvonal mellől nézte, ahogyan a társak próbálkoznak tovább az egyenlítéssel, immáron helyette Babati Benjáminnal a csapatban.

De a hazai gól utóbbival sem jött össze...

Nem úgy az újabb vendégtalálat: a 77. percben remek labdaátvétel után Garba lőtte ki a bal alsót, megduplázva csapata előnyét – valamint mai góljai számát (0–2).

A hajrában Stieber lőtt kapufát, példázandó, mennyire nem volt szerencséje a zalaiaknak ezen a délután.

„Számítottunk rá, hogy a debreceniek visszaállnak, ez nem jelentett meglepetést, a nagyobb gond az volt, hogy hiába dolgoztunk ki helyzeteket, kihagytuk őket. Én magam is kettőt. Pontosabbnak kellene lennünk, mert ezúttal a csapatjátékunkkal is volt némi gond. Sokszor döntöttünk rosszul, ezt a következő fordulóban, a Kaposvár ellen nem engedhetjük meg magunknak“ – mondta már az öltözőfolyosón a ZTE 26-szoros válogatott középpályása.

A Loki 20 bajnoki, az Újpest otthonában lejátszott februári 0–0 után először hozott le NB I-es meccset kapott gól nélkül – ez rögvest három pontot ért.

„Igaza van Bölöni Lászlónak – ismerte el a meccs végén Szatmári Csaba, a vendégek remekül futballozó középső védője. – Mi sem a labdabirtoklásra mentünk rá, hanem arra, hogy hazavigyük a három pontot. Sikerült a tervünk, ráadásul úgy, hogy ezúttal végre nem kaptunk gólt. A győzelem önbizalmat adhat ahhoz, hogy visszataláljunk a helyes útra.”

ESEMÉNYEK, ÉRDEKESSÉGEK PERCRŐL PERCRE ITT!