A Videoton felállt a Vasas ellen 0–2-ről, de tovább nem juthatott

2016.04.09. 17:50
Remili már az első húsz percben kétszer betalált (Fotó: Földi Imre)
Mohamed Remili duplájával hamar kétgólos előnybe került a Vasas a Videoton vendégeként, de a fehérváriak a fordulás után egyenlíteni tudtak a labdarúgó NB 27. fordulójában rendezett bajnokin.

LABDARÚGÓ NB I
27. FORDULÓ
Videoton–Vasas 2–2 (Géresi 74., Nego 78., ill. Remili 14., 18.)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA EL!

A Videoton bízhatott a Vasas elleni felcsúti bajnoki előtt a saját remek hazai (és pályaválasztói), illetve az angyalföldiek pocsék idegenbeli mérlegében. Azzal azonban elfelejtett számolni, hogy Remili Mohamed nagyon szeret a fehérváriak ellen játszani, és a 11. ilyen fellépésén viszonylag hamar megszerezte a negyedik (Berecz Zsombor kiugratása után okosan ívelt a kapuba, 0–1), majd ötödik (ezúttal Vida Máté készített elő neki, és jó 11 méterről nem hibázott: 0–2) találatát is.

Horváth Ferenc még jóval a szünet előtt beküldte Filipe Oliveirát, de nagyon nem ment a Vidinek – pedig ha jobban meggondoljuk, az erőviszonyokat, a keretek minőségét tekintve a fehérvári piros-kékeknek még az is belefért volna, hogy ennyi előnyt adnak a kiesés ellen harcoló ellenfélnek, maga a mérkőzés például három hazai helyzettel indult.

A szünetben Feczesin Róbertet Tischler Patrik váltotta, majd Loic Nego Haraszti Zsolttal pacsizhatott – aztán többi társával is, a légiós ugyanis igen látványos gólt lőtt a jobb sarokba Oliveira fejese után. De nem 1–2, hanem 2–2 volt már ekkor az állás, ugyanis a roppant aktív Géresi Krisztián – aki egy kis szerencsével és nagyobb összpontosítással mesterhármasig juthatott volna – pár perccel korábban szintén betalált.

Ha már tehetséges magyar játékosok: a 25 esztendős Hermány Bence sem fogott ki rossz napot, többször is parádésan védett, a hajrában például Tischler csukafejese után is megvillogtatta a reflexeit – és egy kicsit a szerencséjét is.

A Videoton felállt a Vasas ellen 0–2-ről, de tovább nem jutott, pontosabban ennyi kihagyott helyzettel egyszerűen nem is juthatott el a három pontig.

A döntetlen egyik félnek sem volt ideális eredmény, és ez szerencsére meg is látszott ezen a mérkőzésen.

1. Ferencvárosi TC 28 22 2 4 62–17 +45 68
2. MTK Budapest 28 13 8 7 36–27 +9 47
3. DVSC-Teva 29 12 9 8 42–31 +11 45
4. Újpest FC 29 11 11 7 39–30 +9 44
5. Videoton FC 29 13 4 12 32–29 +3 43
6. Szombathelyi Haladás 29 11 10 8 27–32 –5 43
7. Paksi FC 28 11 6 11 36–34 +2 39
8. Budapest Honvéd 28 10 7 11 34–32 +2 37