Urblík kétszer is betalált volt csapatának, mégsem tudott nyerni a Vasas

2023.04.29. 19:21
A kék mezes Puskás Akadémia a 89. percben mentette döntetlenre a meccset (Fotó: Török Attila)
A labdarúgó NB 29. fordulójában a Vasas FC fordulatos mérkőzésen hazai pályán 2–2-re végzett a Puskás Akadémiával. A piros-kékeknek így már csak matematikai esélyük maradt a bennmaradásra.

LABDARÚGÓ NB I
29. FORDULÓ

Vasas FC–Puskás Akadémia FC 2–2 (0–0)
Budapest, Illovszky Rudolf Stadion, 1458 néző. Vezette: Antal Péter
Gólszerző: Urblík (73., 86.), ill. Favorov (49.), Komáromi (89.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Úgy várhatták a Vasas-szurkolók a Puskás Akadémia elleni mérkőzést, hogy ebben a fordulóban matematikailag még biztosan nem eshetnek ki. Ellenben pontosan tudhatták, amennyiben nem nyerik meg ezt a találkozót – és az idényből hátralévő valamennyit –, tulajdonképpen már készpénznek vehetik a búcsút az élvonaltól. Hogy valamit nagyon csúnyán elszámoltak a piros-kékeknél erre az idényre, annak bizonyságára elég volt pillantást vetni a VIP-páholyra, ahol ott üldögélt civil ruhában Radó András, Vida Máté, Pátkai Máté vagy Márkvárt Dávid. Ismertebb nevek a magyar futballban, az is megérne egy misét, mi vezetett ahhoz, hogy a bajnokság sereghajtójánál nem jut hely nekik a keretben sem (és ezzel véletlenül sem azt mondjuk, hogy járna nekik).

Desits Szilárd, a Vasas megbízott vezetőedzője erre a mérkőzésre a 4–2–3–1-es hadrend mellett döntött, Novothny Soma volt a center a felállásban, mögötte irányított Holender Filip, Hinora Kristóf pedig némileg szokatlan szerepkörben, balszélsőként tűnt fel. A vendégeknél öt védő is bekerült a kezdőcsapatba, ám nem három belső védős szisztémát választott Hornyák Zsolt, hanem Batik Bencének szűrő középpályásként szánt szerepet.

Álmosító volt az első fél óra, egyáltalán nem forogtak veszélyben a kapuk, nem alakultak ki helyzetek, mindössze két, tessék-lássék módra megeresztett, veszélytelen hazai kapura lövési kísérletet láthattunk. Nem igazán érződött egyik csapaton sem, hogy mindenáron szeretne nyerni, az iram is rendkívül alacsony volt. Az első tisztességes lövésre a 31. percig kellett várni, amikor Jakov Puljic küldött kapura egy 28 méteres szabadrúgást, a labdát Uram Jánosnak a léc alól kellett kitolnia. Ezt követően megélénkült kissé a mérkőzés, és három egymást szorosan követő szögletből három gólt is szerezhetett volna a Vasas. Az elsőből szerzett is, de érvénytelenül, az ismétlésből Otigba Kenneth fejelt majdnem a kapuba, a harmadikból Novothny Soma találhatott volna be – ám Markek Tamás mindkét utóbbi esetben nagyot védett.

Az első félidőben Otigba fejeséből alakult ki a Vasas legnagyobb helyzete (Fotó: Török Attila)

Sahab Zahedi pályára küldésével erősített a második félidőre a Puskás Akadémia, és az iráni erőcsatár rögtön több veszélyes támadásban is szerepet vállalt, abban is, amelyből az a szöglet lett, amely után Artem Favorov megszerezte a vezetést a vendégeknek.

Muszáj volt felpörögnie a Vasasnak, nem maradt semmi veszíteni valója. Ezután is a felcsútiaknak volt több lehetősége a gólszerzésre, és ahogy támadott ki a Vasas, ez még inkább igaz volt. Bántóan sok technikai hiba és pontatlan passz tarkította az angyalföldiek játékát, szimbolikus volt, amikor Hidi Patrik talppal akart megállítani egy labdát, ami átcsúszott a talpa alatt, és mérgében még gyorsan fel is lökte a labdát megszerző ellenfelét.

A 73. percben mégis visszatértek a Vasas reményei, mert Urblík József hatalmas gólt lőtt!
Parázzsá vált az utolsó negyedóra, fellelkesült a hazai tábor is, mindkét csapat hajtott a győztes gólért, volt helyzet itt is, ott is. Sőt, gólok is, mert a hajrában előbb a korábbi felcsúti játékos, Urblík József szerezte meg a második találatát, ezúttal fejjel, utána viszont Komáromi György hamar egyenlített. A döntetlen egyik csapatnak sem kielégítő, különösen a Vasasnak nem ér sokat, így az angyalföldi szurkolók leginkább annak örülhetnek, hogy vízilabdacsapatuk megnyerte az Eurokupát az olasz Savona ellen.

URBLÍK: EZT HALLGATOM, AMIÓTA IDEJÖTTEM