Nagyon fontos győzelmet aratott a Honvéd a Vasas otthonában

2023.04.09. 14:05
Lukics góljával nyert a Honvéd (Fotó: Török Attila)<br />
A labdarúgó NB I 26. fordulójában a Vasas 1–0-ra kikapott odahaza a Honvédtól. Az alacsony színvonalú bajnoki 85. percéig kellett várni az első gólra, Nenad Lukics megmozdulása három pontot ért a Honvédnak, amely a forduló egyik nyertese lett azzal, hogy kihasználta a Mol Fehérvár és az Újpest pontosztozkodását.

LABDARÚGÓ NB I
26. FORDULÓ
Vasas–Bp. Honvéd 0–1
(Lukics 85.)
Budapest,
Illovszky Rudolf Stadion, 1984 néző. Vezette: Berke

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Adva volt a kérdés: mire megy egymással az utolsó és az utolsó előtti helyezett a bajnokság hajrájához közeledve?

A Kondás Elemér távozása óta először pályára lépő, tavasszal kilátástalanul futballozó Vasas, valamint a kiesés rémétől szintén fenyegetett Budapest Honvéd mérkőzésén, amint azt várni lehetett, nem estek egymásnak a felek, hátulról építkezve, kevés kockázatot vállaltak, mindkét szakmai stáb saját védekezésének stabilitását tartotta elsődlegesnek.

Ennélfogva nem sok vizet zavartak a játékosok az ellenfél kapuja környékén, az első félidőben tudatosan felépített akcióból legfeljebb szögletig jutottak a csapatok. A játékrész legnagyobb lehetősége Szilágyi Szabolcs előtt adódott, a Vasas 19 éves középpályása – kihasználva azt, hogy az utolsó kispesti bekk, Ivan Lovric lába között érthetetlen módon átgurult a labda – egy az egyben vezethette a kapusra a labdát, eltolta Dúzs Gellért mellett, ám a rohamléptekkel visszasprintelő Eördögh András az utolsó pillanatban elválasztotta a labdától, odalett az ordító esély.

Hiányzott a bátorság az angyalföldiek részéről, nem volt, aki hátára vette volna a csapatot, így inkább a Honvéd volt az, amely többször próbálta (sikertelenül) megbontani ellenfele hátsó alakzatát.

(Fotó: Török Attila)

A második félidőben a szerencse sem állt a Vasas mellé, az 54. percben Holender Filip találta telibe tizenhat méterről a lécet. Az 59. percben ismét az egykori válogatott labdarúgó vezette lendületből a védelemre a labdát, ám ahelyett, hogy a tizenhatos előterébe érve lőtt volna, inkább a rosszabb helyzetben lévő, a jobbján felfutó Szivacski Donáthoz gurított, aki lövés helyett inkább középre passzolta a labdát, amelyet a vendégek védői lefüleltek – ebből is látszott, hiányzott az önbizalom és a vállalkozókedv a hazaiak részéről.

A kispestiek néhány ellentámadás révén veszélyeztettek, de eredményre egyik sem vezetett. A 76. percben 19 méterről lőhetett szabadrúgást Nenad Lukics, a szerb támadó azonban Uram János kapus kezébe emelt. Az lehetett az ember érzése, kizárólag akkor szerezhet valamelyik együttes gólt, ha az ellenfele hibázik a saját tizenhatosán belül, és valóban egy szerencsétlen megmozdulás következtében talált be Dean Klafuric együttese. Keresztes Noel lövése után ugyanis a labda Iyinbor Patrick lábáról pattant Nenad Lukics elé, aki magabiztosan lőtt a kapuba.

A megmozdulás három pontot ért a Bp. Honvédnak, amivel a kispestiek lettek a forduló egyik nyertesei: kihasználva a Mol Fehérvár és az Újpest szombati gól nélküli döntetlenjét, két ponttal közelebb férkőztek a bennmaradást érő helyekhez– ezzel szemben a Vasast szinte semmi sem mentheti meg a kieséstől, a játéka ugyanis kilátástalannak tűnik. 0–1