Három góllal nyert a Kecskemét a Puskás Akadémia otthonában

2023.04.08. 14:14
Biztosan győzött a Kecskemét a Puskás Akadémia otthonában a labdarúgó NB I 26. fordulójában. A hazaiak nem nagyon tudták meggátolni a vendégek játékát, így háromgólos vereséget szenvedtek (0–3).
Sokkal jobb volt a Kecskemét, három gólt is szerzett
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Török Attila)
Sokkal jobb volt a Kecskemét, három gólt is szerzett A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Török Attila)

LABDARÚGÓ NB I
26. FORDULÓ

Puskás Akadémia–Kecskemét 0–3 (Horváth K. 6., 55., Szalai G. 50.)
Felcsút,
Pancho Aréna, 1810néző.Vezette:Derdák

ONLINE SZÖVEGES KÖZVETÍTÉS ITT!

Túlzottan nagy múltja nincs a Puskás Akadémia–KTE párharcnak: a két csapat hetedszer találkozott az NB I-ben, a Pancho Arénában pedig harmadszor. Első felcsúti meccsük fölényes, 4–0-s hazai győzelmet hozott, a 2015. május 16-án rendezett bajnoki óta azonban csaknem nyolc év telt el, így sokkal érdemesebb volt a tavaly augusztusi összecsapásból kiindulni, amely 1–1-es döntetlennel ért véget.

A Puskás Akadémia bajnoki formáját nem érhette kritika, hiszen az utolsó három találkozóján hét pontot szerzett (2–1 a Ferencváros, 5–1 az Újpest és 2–2 a Kisvárda ellen), ugyanakkor a hétközi Magyar Kupa-elődöntőben a 119. percben kapott öngóllal búcsúzott a ZTE otthonában. Adta magát a kérdés, mennyire „fogta meg” ez a labdarúgókat.

Hornyák Zsolt vezetőedző ígérete szerint rotálta a csapatát, öt helyen is változtatott az Egerszegen pályára küldött kezdő tizenegyen, a KTE-nél csak az jelentett váratlant, hogy Katona Bálint a kispadon kezdett.

Bekezdtek a csapatok, Varga Bence bravúrral a léc segítségével védte Jakub Plsek lövését az első percben, a hatodikban pedig máris vezetett a KTE, miután Horváth Krisztofer Banó-Szabó Bence passza után a hazai kapu jobb oldalába lőtt (0–1). Nagy Krisztián beadásáról Tóth Bence centikkel késett le a kapu torkában, a másik oldalon pedig Szuhodovszki Somának kellett becsúszva mentenie egy bal oldali beadást követően a gólvonal elől.

Jobban játszott a KTE a riválisánál, Zeke Márió lövése is gólt ígért, majd Szuhodovszki bombáját ütötte Tóth Balázs szögletre. A KTE ott folytatta a második játékrészt, ahol az elsőt abbahagyta: öt perc alatt három nagy lehetőséget is kialakított, a harmadikat Szalai Gábor remek kapáslövéssel gólra váltotta (0–2). Erődemonstrációt láthattak a szurkolók a KTE-től, az 55. percben már 0–3-at mutatott az eredményjelző tábla. Sebességben, kreativitásban és tulajdonképpen a futball minden elemében a riválisa fölé nőtt a vendégegyüttes, és újabb lépést tett álmai beteljesülése felé.