Jobban akarta a győzelmet az Újpest, kikapott a Fehérvár

2022.11.09. 19:50
A labdarúgó NB I 15. fordulójában rendezett mérkőzésen az Újpest 2–1-re legyőzte odahaza a Mol Fehérvárt.
Fotó: Török Attila
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Fotó: Török Attila A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
15. FORDULÓ
Újpest FC–Mol Fehérvár FC 2–1 (Csoboth 8., Szabó II Bálint 58., ill. Szerafimov 66.)
Budapest, Szusza Ferenc Stadion, 2038 néző. Vezette: Pintér Cs.
Kiállítva: Bamgboye (90+4., Mol Fehérvár)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

A szerdai játéknapot lezáró mérkőzésen Újpesten az a Mol Fehérvár FC lépett pályára, amely önbizalmat szerezhetett a vasárnapi Ferencváros elleni 2–2-es bajnokiból – ellenben az Újpest előző mérkőzései nem sikerültek igazán jól. Talán ennek volt köszönhető, hogy a házigazda sokkal agresszívabb volt az összecsapás első perceiben. A rutinos Stopira első rossz passza után Branko Pauljevics lőtt veszélyesen, Kovács Dániel bravúrral védett, de a második felelőtlen átadásért már megbűnhődtek a fehérváriak. Luca Mack szerzett labdát az ellenfél térfelén, a vendégvédelemnek nem volt ideje és lehetősége rendeződni, így Csoboth Kevin egyedül érkezett, és gólt szerzett.

Ugyebár Csoboth a Benfica utánpótlásában nevelkedett, de hazatért, hogy az NB I-ben indítsa el felnőttkarrierjét – a Mol Fehérvárban. A piros-kékeknél azonban nem sikerült a kiugrás, kölcsönben futballozhatott Szegeden, és most Újpesten próbálja megmutatni, milyen értékes futballista – tény és való, hetek óta érezni rajta, mennyire szeretne jól teljesíteni. Ahogy az ilyenkor lenni szokott, korábbi csapata ellen került helyzetbe, és Kovács Dániel már nem tudott menteni – vezetett az Újpest.

S nem is fékezett: a következő akciójánál a kapufa segítette ki a vendégeket, majd veszélyes fejes következett – sorjáztak a hazai lehetőségek. Sokkal jobbnak tűnt a lila-fehér együttes, de aztán csak kiderült, hogy a fehérváriak mivel készültek erre az estére... Kenan Kodro többször is visszalépett a középpályára, hogy labdához jusson, a jobb oldalon Loic Nego zárkózott fel a vendégakciókhoz, ez viszont kockázatosnak tűnt, mert a fehérvári védelem szabadon hagyott jobb oldalán Csoboth rendre üresen kaphatott labdát, és veszélyes akciókat kezdeményezhetett. A félidő végére a Vidi próbált változtatni, de nem tudott helyzetet kialakítani, s úgy tűnt, a támadó felfogás ellensúlyozása nagyon fekszik az újpestieknek – Fernand Gouré és Csoboth előtt volt terület, minden labdaszerzést gyors kontratámadás követett, rengeteg futásra kényszerítve a piros-kék védelmet.

Lendületes lila-fehér játékot hozott a második félidő eleje – annak ellenére, hogy Huszti Szabolcs látva csapata első félidei kínlódását, több cserét is végrehajtott. Mégsem találta a ritmust a vendégegyüttes, sőt az Újpest újabb kapufát lőtt, majd Szabó II Bálint a jobbhátvéd helyéről indulva felzárkózott az egyik hazai akcióhoz, s megduplázta az Újpest előnyét. Talpra ugrott a Szusza Ferenc Stadion közönsége, és úgy tűnt, el is dőlhet a mérkőzés, ám Huszti is belenyúlt a csapatába, és a félidő derekán egy szögletet követően szépíteni tudtak a fehérváriak, így ismét nyílt volt a mérkőzés. Ahogy telt-múlt az idő, úgy tolta egyre följebb és följebb a hadállásait a Vidi, ezzel együtt egyre nagyobb területek nyíltak az újpesti kontrák előtt.

Mindkét csapat játékosai sokat futottak, nagy volt a küzdelem, a hozzáállással egyik oldalon sem volt probléma. Az utolsó percekben a játék szinte végig folyamatosan az újpesti térfélen zajlott, de ekkor már nagy akarattal, fegyelmezetten, öt védővel és négy középpályással védekeztek a lila-fehérek, a fehérváriakban pedig nem volt elég frissesség és kreativitás, hogy áttörjék ezt a falat. Az Újpest fontos három pontot szerzett – megérdemelten. 2–1

1. Ferencvárosi TC 13 10 1 2 32–12 +20 31
2. Kisvárda 15 7 4 4 26–25 +1 25
3. Kecskeméti TE 15 6 7 2 23–16 +7 25
4. Puskás Akadémia 15 5 7 3 20–17 +3 22
5. Zalaegerszegi TE 14 6 3 5 24–17 +7 21
6. Debreceni VSC 15 5 5 5 26–25 +1 20
7. Paksi FC 14 5 3 6 24–25 –1 18
8. Mol Fehérvár 15 4 4 7 16–22 –6 16