A ZTE háromgólos győzelemmel borította Kisvárdán a papírformát

2022.11.08. 17:51
A labdarúgó NB I 15. fordulójában a Zalaegerszeg Kisvárdára látogatott, és némi meglepetésre, de korántsem érdemtelenül 3–0-s győzelmet aratott.
Ment előre a Kisvárda, de sokra nem ment vele (Fotó: Kovács Péter)
 A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!
Ment előre a Kisvárda, de sokra nem ment vele (Fotó: Kovács Péter) A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
15. FORDULÓ
Kisvárda Master Good–Zalaegerszegi TE FC 0–3 (Ikoba 37., 60., Manzinga 87.)
Kisvárda,Várkerti Stadion, 2005 néző.Vezette:Káprály

ONLINE SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

ÚJ HELYETTES UTÁN kellett nézni Zalaegerszegen. Az egy hónapos eltiltását töltő vezetőedzőt, Ricardo Monizt az Újpest elleni, legutóbbi mérkőzésen Dragóner Attila sportigazgató pótolta a kispadon, ő azonban megbetegedett, így a holland tréner segítője, egyben honfitársa, Julian Jenner – aki a múlt héten nem ülhetett a kispadon betegség miatt – lett a „főnök”. Igaz, a kisvárdai fordulónyitó meccs előtt Vlaszák Géza kapusedző nyilatkozott a televíziónak...

Kisvárdán ennél nyugodtabb körülmények között várták a hétközi játéknapot, s bár a Puskás Akadémia ellen idegenben aratott bravúrgyőzelmet (1–0) a szabolcsi legénység, a kezdő tizenegy így is hat helyen változott. Azok után, hogy sorozatban tizenkétszer csereként kapott lehetőséget, először futhatott kezdőként a pályára Vida Kristopher, a csapatkapitányi karszalagot pedig újra Lucas viselhette.

Zalaegerszegi oldalon csak a „kötelező” változtatást hajtották végre az Újpest ellen megnyert (1–0) meccs után: egyedül a kiállítása miatt eltiltott Csóka Dániel maradt ki, őt Bedi Bence helyettesítette a balhátvéd posztján. Már a meccs elején is azt lehetett érezni, hogy a vendégek döntöttek jól, fölényben játszott az országot átszelő együttes, letámadásával ráerőltette akaratát a fordulót a tabella második helyén váró Kisvárdára. Eduvie Ikoba már az első negyedórában kétszer igazolhatta volna, hogy jó helyre kerül a mérkőzés után neki járó október játékosa cím, de egyik lövését Artem Odincov védte, a másik pedig elkerülte a kaput. A támadó bokáját aztán ápolni kellett, de a maroknyi egerszegi tábor legnagyobb örömére vissza tudott térni, és negyedik nagy helyzetét (a harmadiknál épphogy kapu mellé fejelte a labdát) már gólra váltotta.

Tegyük hozzá, ha már az egerszegi csapat a Honvéd ellen úgy járt, ahogy (azokra az előzményekre gondolunk, ami miatt Ricardo Moniz lehívta csapatát a pályáról...), az amerikai csatártól nem volt szép, hogy a hazai tábor felé integetve ünnepelte amúgy megérdemelt gólját. Meg is kapta érte a sárga lapját, a kisvárdai szurkolók pedig nem vették fel az eléjük dobott kesztyűt, azt pedig semmilyen szabályzat sem tiltja, hogy kifütyüljék a nem túl szimpatikusan viselkedő játékost.

Ami azt illeti, első félidei teljesítményükért a hazai csapat tagjainak sem járt a taps. A kisvárdaiak képtelenek voltak előremenni, belső védőik pedig hajmeresztő hibákat követtek el, kész csoda, hogy csak a játékrész hajrájában született meg a zalaiak vezető gólja.

Az viszont cseppet sem volt meglepő, hogy a hazaiaknál négyen is beálltak a szünetben azok közül, akik szombaton Felcsúton még kezdtek. Fel is pörgött a Kisvárda játéka, az újonnan beállók közül Rafal Makowskinak, Jasmin Mesanovicnak és Driton Camajnak is volt helyzete, de a ZTE megúszta a szünet utáni első negyedóra nagy nyomását, és amikor a vendégek átmerészkedtek a másik térfélre, Eduvie Ikoba révén megduplázták előnyüket. Az Anton Kravcsenko takarásából leadott lövés után Odincov azért nem állt megoldhatatlan feladat előtt, de nem érte el a jobb sarokba tartó labdát.

A kétgólos hátrány után ismét összezuhant a Kisvárda, elfogyott a lendülete, a Zalaegerszeg pedig megnyugodott, és azt is megtehette, hogy a mezőny legjobbját, a nem teljesen egészséges Ikobát lecserélje a szakmai stáb. Ricardo Moniz a stadion legmagasabb pontján, a kommentátorállás mellett állva elégedett lehetett csapata játékával, a látottak pedig megerősíthetik őt is, hogy olykor azért ki lehet bírni három napon belül két mérkőzést. A szombati összeállításon csak minimális mértékben változtató, ráadásul az országot átutazó, a végén pedig a kegyelemdöfést is megadó Zalaegerszeg mindenben felülmúlta a Kisvárdát, amelyben a helyettesek most nem igazolták, hogy helyük lenne az alapcsapatban. 0–3

1. Ferencvárosi TC 12 9 1 2 29–10 +19 28
2. Kisvárda 15 7 4 4 26–25 +1 25
3. Kecskeméti TE 14 6 6 2 22–15 +7 24
4. Zalaegerszegi TE 14 6 3 5 24–17 +7 21
5. Puskás Akadémia 14 5 6 3 19–16 +3 21
6. Paksi FC 13 5 3 5 22–22 0 18
7. Debreceni VSC 14 4 5 5 25–25 0 17
8. Mol Fehérvár 14 4 4 6 15–20 –5 16