Két büntetőt is lőhetett, mégis pont nélkül maradt Felcsúton az ETO - Horváth Ferenc távozik?

2014.10.03. 18:53
Pont nélkül maradt az ETO Felcsúton (Fotó: Korponai Tamás)
A labdarúgó NB I 10. fordulójának első találkozóján a Puskás Akadémia hazai pályán 2–1-re legyőzte a Győri ETO-t, amely bár két büntetőt is lőhetett, és vezetett is, végül pont nélkül távozott Felcsútról. Horváth Ferenc, a Győr vezetőedzője a vereséget követően jelezte, felajánlja lemondását.

Támadó foci itt, támadó foci ott. Bár a Győr és a Puskás Akadémia összesen nem szerzett annyi gólt, mint az éllovas Videoton, mindkét oldalon jelezték a találkozó előtt, végig támadni fognak a három pontért.

Az edzők be is tartották az ígéreteiket, a kezdőrúgás után azonnal letámadott a Puskás Akadémia, a Győr pedig a kontrákkal próbált veszélyeztetni. Jött is az 5. percben az első veszélyes löket, Priskin passza után Rudolf belsőzött a kapu fölé a tizenhatoson belülről.

Az első gólra sem kellett sokat várni, a 18. percben Vaszicsku vágta fel hátulról a tizenhatoson belül Rudolfot, Solymosi pedig azonnal a tizenegyespontra mutatott. A labda mögé a sértett, Rudolf Gergely állt, és higgadtan kilőtte a jobb alsót, Danilovics az ellenkező irányba repült, esélye sem volt (0–1).

A folytatásban Priskin és Lipták is megduplázhatta volna csapata előnyét, de előbbi a felcsúti kapussal szemben nagyon rosszul találta el a labdát, utóbbi pedig szabálytalanul ellökte Szélesit, mielőtt a kapuba fejelt.

Azért az első félidőre így is maradt még izgalom, a hajrában Vaszicsku kapott bele kézzel a labdába a tizenhatoson belül, a játékvezető pedig újra büntetőt ítélt. Rudolf futott neki megint, most azonban eltalálta az irányt a felcsúti kapus, és kitenyerelte a bal alsóból a labdát!

A hajrában pedig jött a felcsúti gól: egy középre fejelt labdára Lencse László csapott le, a támadó az átvétellel elküldte Pogacsicsot, majd egy akrobatikus mozdulattal a kapuba vágta a labdát (1–1).

A fordulás után Vaszicsku már nem futott ki a gyepre, a PAFC pedig jól kezelte a győri nyomást, és egy gyors kontrával magához is ragadta a vezetést! A 70. percben Tischler Patrik ugrott ki a bal szélen, majd befelé húzta a labdát, és a jobb alsóba tekert (2–1).

A végére „leparkolta a buszt” a Puskás, a Győr pedig a bravúrt bravúrra halmozó Braniszlav Danilovics mellett nem tudta begyötörni a hőn áhított második gólt, így maradt a 2–1.

A felcsútiak történetük során eddig még sosem nyertek meg egymást követő három NB I-es bajnokit.

A győriek mestere, Horváth Ferenc nem nyilatkozott a televíziónak, de a sajtótájékoztatón egy monológ formájában összefoglalta gondolatait; kész távozni, ha ezzel segít a csapatnak.

„Nehéz összeszedni egy ilyen megnyert meccs után a gondolataimat, s kérem, ne is tegyenek fel kérdéseket, mert nem válaszolok rájuk. A lényeg az, hogy nem vagyok hajlandó lehajtani a fejemet, lógó orral járni, mindig egyenes ember voltam, s megmaradok annak. Tiszta a lelkiismeretem, nagy tervekkel jöttem az ETO-hoz, s nincs okom a szégyenkezésre. Bár elsősorban az edzőé a felelősség, de azért a játékosé is, aki kihagyja a tizenegyest, aki két méterről nem talál a kapuba, és azé is, aki minden szögből képes gólt kapni. Fontos volt nekem az ETO, ám innentől kezdve a tulajdonos kezébe teszem a sorsom. Felajánlom a lemondásomat, döntse el ő, miként folytatjuk tovább. A Puskás ellen is megnyerhettük volna a meccset csakúgy, mint legutóbb az MTK-val szembenit, ám nem sikerült. Lehet, hogy azzal segítek az ETO-nak, ha távozom" – mondta Horváth Ferenc.

LABDARÚGÓ NB I
10. FORDULÓ

Puskás Akadémia–Győri ETO 2–1 (Lencse 42., Tischler 70. ill. Rudolf 19. – 11-esből)

BENCZÉS DANILOVICSOT MÉLTATTA

„A Győr nagyon sok tett azért, hogy ezt a mérkőzést megnyerje. Az első félidőben sok helyzetet kidolgoztak, és csak rajtuk, illetve Braniszlav Danilovicson múlt, hogy nem biztosították be a győzelmüket. A második játékrészben viszont már jobban játszottunk, több lehetőségünk is volt, de a meccs végén Danilovics nagy bravúrjaival tartotta bennünk a reményt. Ki kell emelnem Lencse Lászlót és Tischler Patrikot, aki parádés gólt szerzett, de azt gondolom, hogy ez a diadal az egész csapat érdeme. Korábban is maradtak bennünk pontok, de nagyon nehéz bajnokság elé néztünk. Olyan csapatokhoz látogattunk, mint a Diósgyőr, a Debrecen, a Ferencváros, a Videoton és a Budapest Honvéd, tehát nehéz sorsolásunk volt. Ezeken a mérkőzéseken sem játszottunk rosszul, de a sok vereség egy kicsit elvette a csapat önbizalmát. Most újra magunkra találtunk! Amikor nem játszunk jól, akkor férfiasan küzdünk és ez meghozza a gyümölcsét” – mondta a mérkőzés után Benczés Miklós, a Puskás Akadémia vezetőedzője.

1. Videoton FC 9 9 25–3 +22 27
2. MTK Budapest 9 7 2 14–10 +4 21
3. MVM Paks 8 5 3 15–4 +11 18
4. Diósgyőri VTK 8 5 2 1 14–8 +6 17
5. Ferencvárosi TC 9 5 1 3 13–8 +5 16
6. Újpest FC 9 3 5 1 6–5 +1 14
7. Puskás Akadémia FC 10 3 2 5 13–16 –3 11
8. Budapest Honvéd 9 3 1 5 9–10 –1 10