Nehezen, egy késői góllal gyűrte le a Puskás az NB I-től búcsúzó Kaposvárt

VAJDA GYÖRGY (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)VAJDA GYÖRGY (összefoglaló), PÓSFAI GYULA (percről percre)
2020.06.10. 18:47
A PAFC a legvégén harcolta ki a győzelmet (Fotó: Szabó Miklós)
A Puskás Akadémia Tamás Nándor 90. percben lőtt góljával 2–1-re legyőzte a Kaposvárt Felcsúton a labdarúgó NB I 28. fordulójában. Knezevic büntetőjével korán előnyt szerzett a Puskás Akadémia, az első félidő közepén egy szöglet után egyenlített a somogyi gárda, de nem bírta megtartani a döntetlent a hármas sípszóig.

LABDARÚGÓ NB I
28. FORDULÓ

Puskás Akadémia FC–Kaposvár Rákóczi 2–1
Felcsút, Pancho Aréna, 150 néző. Vezette: Solymosi
Gólszerző: Knezevic (8. – 11-esből), Tamás N. (90.), ill. Szakály A. (23.)

SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Kiadós zápor zúdult szerda délelőtt Felcsútra és környékére, délután azonban kisütött a nap – estére meg gólzáport reméltek a Puskás Akadémia szurkolói. Nem kívántak lehetetlent a sereghajtó Kaposvári Rákóczi ellen. A hazai együttes már a 8. percben megszerezte a vezetést: gyors, pontos akció végén a vendégek csupán szabálytalanul tudták megállítani Gyurcsó Ádámot, így Solymosi Péter játékvezető teljes joggal tizenegyest ítélt, amelyet Josip Knezevic értékesített (1–0).

A felcsútiak vezetőedzője, Hornyák Zsolt ígéretéhez híven átszervezte együttesét. Négy védő előtt egy védekező és két támadó középpályás szerepelt, elöl pedig három támadó. Kimaradt a ZTE FC (0–2) elleni kezdőből Urblík József, Nagy Zsolt, Jakub Plsek, Radics Márton, valamint az eltiltott Spandler Csaba. A Puskás Akadémia a széleken kívánta megbontani a vendégek védelmét, de hiába száguldoztak a szélsők, a beadások vagy pontatlanok voltak, vagy késve érkeztek a belső támadók.

A Kaposvári Rákóczi hátránya ellenére sem esett kétségbe. A vendégek tisztában voltak vele, a hazaiak lelkesedését csakis góllal tudják letörni. S lám, a 23. percben váratlanul egyenlített a Rákóczi (1–1), s ettől a vendégek egyre bátrabban futballoztak. A játékosok immár a becsületükért futballoztak, no meg azért, hogy minél jobb helyzetből tárgyalhassanak a jövőjükről.

Csaknem ötven kaposvári szurkoló kísérte el a csapatot Felcsútra, a kezdeti buzdítás után azonban a csapat vezetőinek szidalmazásába kezdett a tábor. Waltner Róbert edző megunta a pocskondiázást, s beszélt a szurkolókkal. Hatott a szép szó, a folytatásban ugyanis már sportszerű rigmusok hallatszottak a vendégszektorból.

A félidő hajrájára kiegyenlített lett a játék, az egyre lelkesebben és szervezettebben futballozó vendégek meggátolták a gólzáport, amelyről a hazaiak azt hitték, hogy jön majd magától. A folytatásban is agresszíven, keményen és szervezetten futballozott a Kaposvár, ezért a gyors hazai játékosok nem igazán érvényesülhettek.

Amikor már mindenki azt hitte, hogy döntetlen lesz a bajnoki vége, érkezett a csereként beálló Tamás Nándor. A Puskás Akadémia játékosa a 90. percben megszerezte a vezetést és egyben a győztes gólt a felcsútiaknak, akik négy nyeretlen mérkőzés után ha nehezen is, de begyűjtötték a három pontot.