Dorian Babunszki volt a főszereplő, nyert Felcsúton a DVSC

BORSOS LÁSZLÓ (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)BORSOS LÁSZLÓ (összefoglaló), BACSKAI JÁNOS (percről percre)
2022.02.20. 15:15
A Puskás Akadémia 2–0-ra kikapott odahaza a DVSC-től a labdarúgó NB I 21. fordulójában.
(Fotó: Meder István) – A KÉPRE KATTITVA GALÉRIA NYÍLIK

LABDARÚGÓ NB I
21. FORDULÓ
Puskás Akadémia FC–Debreceni VSC 0–2 (Do. Babunszki 17., 69.)
Felcsút,Pancho Aréna, 1225 néző. Vezette: Pintér Cs.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉG, STATISZTIKÁK ITT!

Csőstül jöttek a gondok Felcsúton. A forduló előtt második helyezett Puskás Akadémia az eltiltását töltő Yoell van Nieff, Alexandru Baluta és Luciano Slagveer mellett Mohamed Mezgranira, Csirmaz Istvánra, Jakov Puljicra és Weslen Juniorra sem számíthatott különböző okok miatt, ahogyan az előző fordulóban, az MTK ellen koronavírusos megbetegedés miatt hiányzó Hornyák Zsolt vezetőedző sem térhetett vissza a kispadra, az asszisztens edzői feladatokat ellátó Polonkai Attila meccselt ezúttal is. A vezetőedző helyzete speciális volt, amiről ő maga beszélt lapunknak:

„Noha múlt vasárnap lejárt a karanténkötelezettségem, s egymást követő három negatív teszteredményem volt, csütörtökön ismét pozitív mintát adtam. Ezután hiába lett ismét negatív a PCR-teszteredményem, s vagyok egészséges, nem ülhettem le a kispadra, s nem léphettem be a sportzónába sem, mivel nem az MLSZ labordiagnosztikai partnerének adtam az utolsó tesztet. A lelátón, elkerített szektorban azonban a hozzám hasonlóan járt Vanczák Vilmossal nézhettük a meccset.”

Habár a protokoll megkeserítette a csapat életét, a felcsúti színekben kezdőként először pályára lépő Skribek Alen tehetett volna arról, hogy együttese már az első percekben kényelmes helyzetbe hozza magát: 85 másodperc elteltével Nagy Zsolt beadása után fejelt tiszta helyzetben a kapu mellé, majd az ötödik percben ziccerben léphetett volna ki Artem Favorov passza után, ám rosszul vette át a labdát, elhalt az akció.

A két csapat a tőlük megszokott 4–2–3–1-es hadrendben lépett pályára, meglepőt egyik szakmai stáb sem húzott. Az viszont új volt a két gárda múlt heti vesztes bajnokijához képest, hogy nagy elánnal vetették magukat a meccsbe. A hozzáállás dicséretes volt, ám a nagy pörgés közepette mindkét csapat sok technikai hibát követett el, kapkodó volt a játék. Az első villanásra a 17. percig kellett várni: a télen Bulgáriából szerződtetett Dorian Babunszki megszerezte idénybéli 11. gólját – amiből a vasárnapi volt az első az NB I-ben. A Lokiban eddig leginkább fejjel veszélyeztető támadó megmutatta, lábbal is jól bánik a labdával, előbb Joao Nunesnak adott kötényt, majd Patrizio Stronatit verte át, s miután tisztára játszotta magát, könyörtelenül értékesítette helyzetét.

Vezetése birtokában a Loki nagy hangsúlyt fektetett a labdavesztést követő gyors visszazárásra, védelmi vonalát valamelyest mélyebben húzta meg, s inkább ellentámadásokra rendezkedett be. A taktika hatékonyságát jelezte, hogy a hazaiak első, kaput eltaláló lövésére a második félidő hajrájáig kellett várni. A PAFC nem találta a fogást a szünet után öt védővel bekkelő ellenfelén, a széleken elvétve vezetett támadást, a védelem mögé belöbbölt labdát pedig a belső védők eltakarították, vagy az idén első bajnokiján védő Gróf Dávid megszerezte. A vendégek jószerével feladták a támadás lehetőségét, mígnem a 70. percben kósza akció végén felértek Markek Tamás kapuja elé, s Dorian Babunszki megduplázta az előnyt – a Real Madrid neveltje letette névjegyét.

A folytatásban az őt váltó Tischler Patrik zárhatta volna le a bajnokit, ám a négy méterről kapusba fejelt labdája is belefért csapatának, a Debrecen legyűrte esélyesebbnek vélt vetélytársát, értékes győzelmével felkapaszkodott a tabella nyolcadik helyére. Ami a házigazdát illeti, a jelek szerint a felcsútiak nehezen boldogulnak a felállt védelem megbontásával, elszalasztották nagy esélyüket, nem tudták visszaelőzni az éllovas Ferencvárost. 0–2

CORBU MARIUS: AZON VAGYUNK, HOGY ÚJRA FORMÁBA LENDÜLJÜNK

1. Ferencvárosi TC 21 13 3 5 36–17 +19 42
2. Puskás Akadémia 21 12 4 5 30–23 +7 40
3. Kisvárda 21 11 7 3 37–22 +15 40
4. Mol Fehérvár 20 8 5 7 25–24 +1 29
5. Zalaegerszegi TE 21 8 5 8 31–39 –8 29
6. Paksi FC 21 8 4 9 53–44 +9 28
7. Mezőkövesd 21 7 6 8 25–31 –6 27