Debrecen: ötös! Paks: ötös…

PIETSCH TIBORPIETSCH TIBOR
2018.04.07. 16:50
Itt a labda, hol a labda – ötször a paksi kapuban kellett keresni (Fotó: Molnár Gyula)
A mostanában a bajnokságban gyengélkedő Debreceni VSC öt gólt lőtt az otthonában régóta veretlen Paksnak a labdarúgó NB I 25. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB I
25. FORDULÓ

Paksi FC–Debreceni VSC 2–5 (Hahn 49., 70., ill. Könyves 31., 40., Tabakovic 49., 55., Takács T. 64.)
Paks, 977 néző. V: Bognár T.
Kiállítva: Kulcsár D. (65., Paks)

A MÉRKŐZÉS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA OLVASHATJA!

Ha már Pakson újítottak, s az igényes sajtóanyagban precízen rögzítették a „Kezdési forgatókönyvet", azt fellapozva, illetve folytatva, az alábbiakban nézzük, hogy alakult ez a délután – percről percre.

15.00: Kapunyitás.
16.15: Bemelegítés kezdete.
16.45: Bemelegítés vége (halkan jegyezzük meg, a Loki csak 16.46 órakor vonult be az öltözőbe).
16.52: A csapatok elhagyták az öltözőt.
16.53: A csapatok felsorakoztak a játékoskijáróban, a futballisták átestek az utolsó felszerelés-ellenőrzésen.
16.54: A csapatok kivonultak a pályára. A hazaiak között nem volt ott Simon Ádám, aki az utolsó edzésen kisebb sérülést szenvedett.
16.54:30: A csapatok felálltak a kamerák felé fordulva.
16.55: Ünnepség: a Paks U16-os csapatát erősítő Szendrei Ákos átvette a 2017-es esztendő legjobb utánpótláskorú játékosát megillető Lazók Albert-díjat.
16.57: A két csapat játékosai kezet fogtak egymással – és persze a bírókkal.
16.59: A jelenlévők néma főhajtással adóztak az Atomerőmű SE örökös bajnoka, idősebb Morgen Frigyes emlékének.

17.00: A vendégek kezdték a meccset.
17.01:52: Bényei Balázs beadása Papp Kristóf hátáról pattant ki – a Paks 112 másodperc elteltével ért labdába. Ez már előrevetítette volna, hogy...?
17.12: Bartha László vette célba a jobb felső sarkot, csapattársa, Szabó János már emelte a kezét, de korán ünnepelt: a kapufa „hárított".
17.19: Tőzsér Dániel a bal felsőt nézte ki, de szabadrúgását követően a korábbi debreceni kapus, Verpecz István bravúrral bokszolta szögletre a labdát.
17.26: Könyves Norbert 24 méterről lőtt – a labda kirepült a stadionból. A támadó mentségére szóljon, hogy az átépítés alatt álló paksi létesítményből mostanság könnyű kirúgni a labdát. Apropó, ha minden jól megy, az év végére egy 5500 néző befogadására alkalmas aréna áll majd a Fehérvári úton.
17.31: Könyves Norbert sokkal jobb megoldást választott: a Bódi Ádám lövése után elé pattanó labdát a jobb alsó sarokba gurította. Elismerést érdemlő teljesítmény: sorozatban a negyedik bajnoki mérkőzésén a negyedik gólját szerezte. És akkor a Honvéd elleni keddi Magyar Kupa-negyeddöntőn a továbbjutást eldöntő mesterhármasáról még nem is szóltunk. Ja, de.

17.40: Ha Könyves Norbert beindul... A leshatárról kilépve leszakította magáról a védőket, majd Verpecz István mellett is eltolta a labdát, végül a kapu bal oldalába lőtt. Könnyű művelet: egymás után a negyedik bajnoki mérkőzésén az ötödik gólját szerezte.
17.47: Bognár Tamás – aki hajdanán még az NB III-ban és az NB II-ben is vezetett meccset a Paksnak – két perc hosszabbítás után véget vetett a remek debreceni futballt hozó első félidőnek.
18.01: Csertői Aurél alighanem az általa tervezettnél hamarabb nyúlt bele a mérkőzésbe: Vági András és Kecskés Tamás nem jött ki a folytatásra, helyettük Kulcsár Dávid és Nikházi Márk kapott lehetőséget.
18.03: S máris jött a szépítés: Hahn János lőtte ki a kapu bal oldalát.
18.04: A szpíker még a gólszerzőt ünnepeltette – volna – a publikummal, amikor Haris Tabakovic visszaállította a kétgólos különbséget.
18.10: Haris Tabakovic nem akart lemaradni Könyves Norbert mögött: második góljával eldöntötte a meccset. Aztán mint aki jól végezte a dolgát, komótosan lesétált a pályáról, ugyanis Herczeg András döntése értelmében átadta a helyét Takács Tamásnak.
18.19: Nem volt rossz edzői húzás: miután Könyves Norbert tálcán kínálta fel neki a gólszerzési lehetőséget, Takács Tamás könnyedén gurított az üres kapuba.
18.21: Kulcsár Dávid számára befejeződött a találkozó, kár, hogy piros lap miatt.
18.24: Hahn János követte a debreceniek példáját, jóllehet élvonalbeli pályafutása első duplájának – bármily furán hangzik – ezúttal nemigen örülhetett.
18.48: Bognár Tamás játékvezető véget vetett a Paks szenvedésének – és a Loki örömfutballjának.

1. Ferencvárosi TC 25 16 6 3 55–22 +33 54
2. Videoton FC 24 15 6 3 51–24 +27 51
3. Debreceni VSC 25 10 6 9 43–33 +10 36
4. Budapest Honvéd 24 10 5 9 39–39 0 35
5. Paksi FC 25 9 8 8 37–39 –2 35
6. Újpest FC 25 8 10 7 31–32 –1 34
7. Diósgyőri VTK 25 8 6 11 39–41 –2 30
8. Puskás Akadémia FC 25 7 8 10 30–38 –8 29