MTK–Videoton: az eleje és a vége nagyon izgalmas volt

2017.04.22. 17:50
Varga József (sötét mezben) és Kanta József párharca (Fotó: Földi D. Attila)
A korai gólváltás után nem láthattunk újabb találatot az MTK és a Videoton mérkőzésén a labdarúgó NB I 28. fordulójában.

LABDARÚGÓ NB I
28. FORDULÓ
Budapest,
Új Hidegkuti Nándor Stadion, 1908 néző. V: Pintér Csaba
MTK Budapest–Videoton FC 1–1 (Kolomojec 8., ill. M. Maric 5.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Sokan várták Torghelle Sándor és Juhász Roland párharcait a legújabb MTK–Videoton mérkőzésen (per pillanat a fővárosiak hibájából nem ül a találkozóra a rangadó kifejezés), de a két veterán ezúttal adós maradt a szikrázó belépőkkel és a heves szócsatákkal.

Nem ment a csatárnak korábbi együttese ellen, míg az ismét a védelemben szerepet kapó, szintén egykori csapata ellen szereplő Juhász tökéletesen semlegesítette emberét, ám a második félidő elején lecserélte őt edzője, Henning Berg – ekkor Fiola Attila és a Varga Józseffel pacsizó Géresi Krisztián kapott játéklehetőséget.

Ahogyan azt várhattuk, sokkal többet támadott a bajnokaspiráns Videoton, amely hamar meg is szerezte a vezetést Mirko Maric révén (0–1), de Jurij Kolomojec az első és sokáig egyetlen MTK-s kapura lövésből egyenlített (1–1).

Az MTK 308 perc után kapott, és 235 perc után szerzett újra gólt az NB I-ben.

Ment, ment előre ezt követően a Vidi, ám nem olyan elánnal rohamozott, amely elvárható lenne a bajnoki aranyért harcoló gárdától. A hazaiak a biztos védekezésre koncentráltak, de egy-két veszélyes támadásra nekik is maradt erejük.

A hajrában Marko Scsepovics szabadrúgását a lécre tolta az MTK-kapus Danijel Petkovics, Maric kihagyta a harmadik ziccerét, majd a ráadásban Torghelle és Korozmán Kevin lábaiban maradt a hazai meglepetésgyőzelem.

Egyik csapat sem tudott szívből örülni ennek az egy pontnak, győzelmet viszont egyikük sem érdemelt.