Akadémiáról a válogatottba: egyre többeknek sikerül!

Hogyan jussunk el A-tól V-ig, avagy a különböző labdarúgó-akadémiákról a válogatottig? Összeállításunk alapján a nehéznek tűnő út bejárható.

magyar válogatott Simon Miklós Schäfer András Sallai Roland Puskás Akadémia Marco Rossi

NB I: a Kisvárda kiütötte az MTK-t

2021-11-27 15:38:11

A Kisvárda Master Good hazai pályán 5–0-ra kiütötte a bő egy félidőt emberhátrányban játszó MTK Budapestet a labdarúgó NB I 14. fordulójának nyitó mérkőzésén.

labdarúgó NB I NB I MTK Kisvárda 14. forduló

Öt góllal tömte ki a Kisvárda az MTK-t, amely ezúttal sem úszta meg piros nélkül

2021-11-27 13:27:33

A Kisvárda Master Good hazai pályán 5–0-ra kiütötte a bő egy félidőt emberhátrányban játszó MTK Budapestet a labdarúgó NB I 14. fordulójának nyitó mérkőzésén. A kék-fehérek sorozatban harmadszor szenvedtek vereséget úgy, hogy közben még gólt sem szereztek.

NB I: oda utazik a Fradi, ahol nem is olyan rég egy sima hármast kapott

2021-11-26 18:50:00

Visszatér az MLSZ a kétnapos lebonyolításhoz, így a labdarúgó NB I 14. fordulója szombat délután a kieső helyen álló MTK kisvárdai vendégjátékával veszi kezdetét. A folytatásban az új Bozsik Arénában először csap össze az eddig csalódást keltő két fővárosi gárda, a Bp. Honvéd és az Újpest. Vasárnap az éllovas Ferencváros a Supka Attilával még veretlen Mezőkövesd otthonába látogat, ahol másfél éve simán alulmaradt, és hazai szinten máig ez az utolsó alkalom, hogy három gólt kapott. A második Puskás Akadémia a Zalaegerszeget fogadja, amelytől otthon eddig mindig vereséget szenvedett.

érdekességek Újpest labdarúgó NB I ZTE Puskás Akadémia Paks

Ifi BL: kettős vereséggel búcsúzott az MTK

2021-11-23 20:26:02

Az MTK Budapest 1-0-ra kikapott a belga KRC Genk otthonában a labdarúgó UEFA Ifjúsági Liga bajnoki ágán, a második forduló keddi visszavágóján, így kettős vereséggel búcsúzott – adta hírül az MTI.

ifi BL MTK

Rebrov berobbant a magyar futballba, „aranyos” lett az antré

2021-11-19 11:15:32

A tavaly tavasszal elindult, a vége felé járó sorozatunkban megvizsgáljuk, hogy a közelmúltbeli első osztályú labdarúgó-bajnokságokban milyen szerepet töltöttek be a sokszor emlegetett légiósok. Felelevenítünk remek játékosokat és olyan külföldieket is, akik csak átszállójegyet váltottak a magyar futballba, és méltán szőttek fátylat az illó évek az emlékükre. Ezúttal a 2018–2019-es NB I-es idényt idézzük fel.

légiósok légiós-sorozat Szerhij Rebrov NB I Mol Fehérvár Mezőkövesd

„Amikor állt a játék, nekem esett” – torokfogás Kispesten; kiemelkedő FTC

2021-11-23 09:02:45

Parázs jelenetekben, pazar gólokban és parádés győzelmekben sem volt hiány a labdarúgó NB I 13. fordulójában – szokásos, hét eleji visszapillantónkban a legutóbbi forduló emlékezetes pillanatait idézzük fel.

NB I MTK Haraszti Zsolt Ferencváros Budapest Honvéd Baráth Botond

NB I: Nem is vártam „We love Feri” transzparenst – Horváth

2021-11-22 08:39:26

A labdarúgó NB I 13. fordulójában rendezett Honvéd–MTK (3–0) mérkőzés után a hazaiakat irányító Horváth Ferenc a dühös szurkolókról is beszélt, míg a vendégek részéről a héten kinevezett, de koronavírusos új vezetőedző, Márton Gábor helyett Pintér Ádám megbízott edző értékelt.

Pintér Ádám Márton Gábor MTK Horváth Ferenc Budapest Honvéd

Kihasználta az emberelőnyt a Honvéd, még Márton nélkül az MTK

2021-11-21 13:42:56

A labdarúgó NB I 13. fordulójának záró mérkőzésén a Bp. Honvéd 3–0-ra megverte odahaza az MTK-t.

onlive! labdarúgó NB I közvetítés Nenad Lukics Nagy Dominik NB I 13. forduló

Női NB I: a hajrában vesztett pontokat az FTC Szombathelyen

2021-11-20 15:46:48

Az ETO FC Győr és az MTK nyert, a listavezető Ferencváros döntetlent játszott a női labdarúgó NB I idei utolsó, 12. fordulójában szombaton.

női labdarúgás női foci női NB I MTK Ferencváros FTC

NB III: kétszer is vezetett, mégsem nyert a Dunaújváros

2021-11-20 15:30:52

A Dunaújváros 2–2-es döntetlent játszott az MTK Budapest II-vel az NB III Közép-csoportjának 18. fordulójában.

MTK Budapest MTK Dunaújváros

Női kézi El-sel.: idegenben is kikapott, így búcsúzott az MTK

2021-11-20 15:29:41

Az MTK Budapest 34–29-re kikapott idegenben a dán Herning-Ikasttól a női kézilabda Európa-liga-selejtező 3. fordulójának visszavágóján, így búcsúzott a sorozattól.

női kézilabda Európa-liga MTK Herning-Ikast

NB I: Szabics pont nélküli az FTC ellen, a Vidi bajnokin még nyeretlen a Groupamában

2021-11-14 18:24:02

Kéthetes szünet után többek között a Ferencváros–Fehérvár találkozóval folytatódik a labdarúgó NB I. A 13. kör rangadójának érdekessége, hogy a vendégek vezetőedzője, Szabics Imre eddig még pontot sem tudott szerezni egykori csapata ellen, a Vidi pedig bajnokin még sosem sem nyert a Groupama Arénában. A forduló ismét háromnapos lesz, amely péntek este a ZTE–Mezőkövesd mérkőzéssel indul. Szombaton a Debreceni VSC-nél (Joan Carrillo) és a Kisvárdánál (Erős Gábor), vasárnap az MTK-nál (Márton Gábor) mutatkozik be új edző.

érdekességek Újpest labdarúgó NB I Zete Zalaegerszeg ZTE

MTK: Márton Gábor lett a klub vezetőedzője – hivatalos

2021-11-12 15:56:27

Beigazolódott a Nemzeti Sport keddi értesülése, miszerint a Mol Fehérvártól idén februárban menesztett Márton Gábor veszi át a labdarúgó NB I-ben szereplő MTK Budapest vezetőedzői tisztjét – közölte a klub a hivatalos oldalán.

magyar labdarúgás magyar foci magyar bajnokság labdarúgó NB I NB I MTK Budapest

MTK: négy jelölt a kispadra – Boris és Márton is szóba került

2021-11-09 17:50:54

Még mindig Giovanni Costantino utódját keresik az MTK labdarúgócsapatánál, a fővárosi együttesnek állítólag több jelöltje van a vezetőedzői posztra.

Teodoru Vaszilisz NB I Márton Gábor Michael Boris MTK Lipcsei Péter

MTK: kikerült a női csapat keretéből a válogatott védő

2021-11-08 20:39:10

Már nem tagja az MTK női labdarúgócsapata keretének a 42-szeres magyar válogatott Demeter Réka – számolt be róla a budapesti klub a hivatalos honlapján.

női labdarúgás női foci női NB I MTK Demeter Réka

Videó: ballal a jobb felsőbe – hatalmas gyirmóti gól

2021-11-06 12:40:37

Pénteken a Gyirmót a 23. élvonalbeli meccsén negyedszer (ebben az idényben harmadszor) eredményes Szegi Vince óriási góljával szerezte meg a vezetést az MTK ellen végül 3–0-ra megnyert mérkőzésen. A 24 éves játékos több mint 20 méterről, fordulásból, állítgatás nélkül lőtt a jobb felső sarokba – videó!

Szegi Vince NB I MTK Gyirmót

NB I: Mesélhetek én bármiről, kaptunk három gólt – Teodoru

2021-11-06 11:34:16

A labdarúgó NB I 12. fordulójában pénteken egy mérkőzést rendeztek, lássuk a két vezetőedző értékelését az MTK–Gyirmót (0–3) találkozó után!

Teodoru Vaszilisz NB I MTK Gyirmót

NB I: három góllal, simán nyert a Gyirmót az MTK otthonában

2021-11-05 20:53:12

A Gyirmót idegenben három góllal legyőzte az enerváltan, elképzelés nélkül játszó MTK-t a labdarúgó NB I 12. fordulójának nyitó mérkőzésén. Csertői Aurél együttese ezzel pontszámban beérte a fővárosi kék-fehéreket.