A Paks győzelemmel rajtolt a nagy gólok mérkőzésén

BODNÁR ZALÁNBODNÁR ZALÁN
2019.02.02. 14:00
Az MTK Budapest hazai pályán 2–1-es vereséget szenvedett a Paksi FC-től, amely zsinórban az ötödik mérkőzésén maradt veretlen a fővárosi riválissal szemben. Remili Mohamed bravúros gólt ollózott 19 méterről, majd kiosztott egy gólpasszt is Szabó Jánosnak. Bognár István a hajrában szépített – egy lecsúszott beadásból szerezve látványos találatot.

Remili gólt ollózott, majd egy gólpasszt is kiosztott (Fotó: Koncz György)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

NB I
19. FORDULÓ
MTK Budapest–Paksi FC 1–2
(Bognár I. 85., ill. Remili 41., Szabó J. 76.)
Budapest,Új Hidegkuti Nándor Stadion,1381néző.V:Bognár Tamás

Csak egyszer tavaszodott korábban a magyar élvonalban, mint most: 1936-ban már január 25–26-án megrendezték az első tavaszi fordulót, de azt is az előző év végéről csúsztatták át. Tavaly még február 24-én folytatódott a bajnokság a téli szünet után, idén azonban a szövetség a jóval korábbi kezdés mellett határozott. Az időjárás nem kérdőjelezte meg a döntés helyességét, plusz 12 Celsius-fokos, langyos, tavaszias levegő fogadta a csapatok az Új Hidegkuti Nándor Stadionban.

A hagyomány szerint ezen a napon, február 2-án bújik elő barlangjából a medve, így elsőként ezt a mérkőzést tekinthette meg, hogy eldöntse: maradjon-e, vagy inkább mégis visszamásszon a barlangba.

A medvét ugyan nem láttuk a Hungária körút környékén, de más prominens nézői voltak az MTK–Paks meccsnek: a nagy MTK-drukker Sajó László szervezésében a futballt gyakran témaként választó kortárs magyar írók egy csoportja is úgy döntött, hogy kihagyhatatlan a szezonrajt, és kijött a találkozóra az egyébként Újpest-szurkoló Egressy Zoltán, a honvédos Benedek Szabolcs, továbbá Darvasi László, Garaczi László, Wirth Imre is egy „Hajrá, foci!” feliratú transzparenst is elhelyezve a lelátón.

Na, foci az mondjuk sokáig nem nagyon volt. Az első harminchárom perc mérlege öt sárga lap és nulla kapura lövés lett – fordítva jobban tetszett volna. Nehezek voltak a lábak, rozsdásak az ízületek, korán jött a tavaszi fásultság – bevált szófordulatok, ezek közül akármelyik igaz lehet, talán mind együttvéve is. Taktikailag is nagyfokú homogenitás jellemezte a mérkőzést, mindkét együttes 4–1–4–1-es felállásban játszott, ám egyikben sem volt a helyén minden építőkocka. Az MTK-nál centerként Torghelle Sándor kezdett, a megszokott középcsatár, Lencse László pedig láthatóan nem mozgott olyan ösztönösen jól a bal szélen, mint ahogy középen, elöl szokott. A vendégeknél is érdekes volt, hogy az első számú befejező csatár, Hahn János a legtöbbször a jobb szélről rohamozott (volna), míg középen Simon András várta a labdákat (feleslegesen).

A félidő hajrájában aztán jóval eseménydúsabbá vált a küzdelem. A 38. percben először találták el a kaput a felek, a hazaiak részéről Gera Dániel lőtt némileg kiszorított helyzetből, de a rövid alsó saroknál védenie kellett Nagy Gergelynek. Három perccel később pedig a másik oldalon megszületett az első tavaszi NB I-es gól is, amelyet a rutinos Remili Mohamed szerzett – méghozzá 19 méteres ollózással! Nem csökkenti a harminchárom éves támadó érdemeit, hogy a kapu üresen állt, miután a paksiak szép, lapos adogatása után a kilépő Hahn János ziccerben Artem Kicsak kapusba lőtte a labdát, amelyet Gengeliczki Gergő még megcsúsztatott, ám a paksi csatár tökéletes helyzetfelismeréssel és kiváló technikai megoldással gólra váltotta a szokatlan szituáció adta lehetőséget.

A második félidő első negyedórájában is nagyon lagymatag volt a játék, rendkívül alacsony a tempó, sok a pontatlan megoldás. Egyórányi játékidő után megszaporodtak a kritikus hangok a nézőtéren, a hazai szurkolók mind több keresetlen szóval biztatták az övéiket nagyobb erőbedobásra, hiszen az egyenlítés egyáltalán nem volt ott a levegőben. Amikor az MTK-nál volt a labda, a paksiak közül legtöbbször egyetlen játékos sem tartózkodott az ellenfél térfelén, a kék-fehérek pedig nem tudtak kibontakozni a leszűkített területen.

Aztán a semmiből megint jött egy paksi gól: Remili Mohamed szögletéből Szabó János talált be a hazai hálóba. A vendégek játéka ezután felszabadulttá vált, és az is belefért nekik, hogy Hahn János tíz méterről elszórakozzon egy ajtó-ablak helyzetet. Azért maradt még izgalom, mert öt perccel a vége előtt Bognár István látványos góljával szépítettek a kék-fehérek, és az ötperces hosszabbításban is akadt gólhelyzetük.

Némileg meglepő sikerével a Paks megszakította az NB I leghosszabb aktív nyeretlenségi szériáját, hat, győzelem nélkül találkozó után tudta újra begyűjteni a három pontot. Az MTK-nak viszont továbbra sem megy a Paks ellen, immár öt meccse nem tud nyerni ellene.

Lassan indult be tehát a futballtavasz, de Remili Mohamed és Bognár István gólja azért jó érv amellett, hogy a medve már ne bújjon vissza a barlangjába.