Egy pontot szerzett Mezőkövesden a Honvéd

2023.02.24. 19:46
Hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a legutóbbi négy mérkőzésén veretlen Mezőkövesd Zsóry FC a kiesés elől menekülő, öt meccse nyeretlen, ezúttal aktívabban futballozó Budapest Honvéddal a labdarúgó NB I 21. fordulójának nyitó mérkőzésén.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
A Honvéd kapusa, Dúzs Gellért nem kapott gólt első NB I-es mérkőzésén (Fotó: Török Attila) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
21. FORDULÓ
Mezőkövesd Zsóry FC–Budapest Honvéd 0–0

Mezőkövesd, Városi Stadion, 2105 néző. Vezette: Pintér Cs.

ONLINE SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Parádésan rajtolt a tavasszal a Mezőkövesd Zsóry FC! A kék-sárgák négy mérkőzésük közül hármat megnyertek, egy végződött döntetlennel, és a megszerzett tíz ponttal sikerült több helyet is előrelépni a táblázaton. A kedélyek megnyugodtak, a jelek szerint a téli bevásárlás során hasznos futballisták kerültek a klubhoz.

A jelenleg a kiesés elől menekülő Budapest Honvéd ellen még októberben lépett pályára a Mezőkövesd, és a Bozsik Arénában megrendezett összecsapás 2–2-es döntetlennel ért véget. Érdekesség, hogy az eredmény már a 36. percben kialakult: a kövesdieknek Sztefan Drazsics szerezte meg a vezetést, majd ugyancsak ő lőtt gólt 1–2-es állásnál, egalizálva az állást. A csatárnak egyébként az idényben nem megy rosszul, az eddig lejátszott mérkőzéseken nyolc gólt szerzett, ezzel természetesen vezeti csapata házi góllövőlistáját. Ám hiába a mezőkövesdi futballisták biztató formája, Kuttor Attila vezetőedző a mérkőzés előtt óvatosan fogalmazott, amikor az esélyekről kérdeztük, mondván, a kiesés elől menekülő Honvédnak is nagyon kellenek a pontok, kiélezett, küzdelmes kilencven percre számít. A kispestiek helyzetét öltözői gond is nehezítette: mint a meccs beharangozójában lapunkban megírtuk, a rutinos Szappanos Pétert „pihentette” a szakmai stáb (tömören a feszültség lényege: a futballista a télen szeretett volna a Mol Fehérvár FC-hez igazolni, ám ez meghiúsult, és a sorozatos kudarc sem tesz jót a hangulatának), így a gólvonal elé a 21 esztendős Dúzs Gellért állt.

A vendégek bátran kezdtek, igaz, nekik kockáztatniuk kellett: Albi Doka veszélyesen kapu elé lőtt labdájáról alig késtek le a társak, a másik oldalon pedig Cseri Tamás már az ötödik percben sárga lapot kapott, mert túl keményen lépett oda Kocsis Dominiknek. A fővárosiak három védővel igyekeztek hatékonyan rombolni, ugyanakkor támadások vezetésére elsősorban a bal oldalt használták. Lüktetett a játék, de helyzetet és kapura lövést húsz percen keresztül nem lehetett feljegyezni. A folytatásban Kocsis lövését követően zúgott el a léc fölött a labda, majd Dino Besirovic szabadrúgásból, 16 méterről lőtt a bal felső sarok fölé.

A védők jól dolgoztak mindkét oldalon, a támadók maradtak adósak a hatékony befejezéssel. A kispestiek a kapu előtt mintha bátrabbak és kreatívabbak lettek volna, ám az első félidő mégis csendben pergett le, s egyik fél sem lehetett túlzottan elégedett a gól nélküli negyvenöt perccel.

A második félidőt heves Honvéd-rohamok vezették be, beszorult a Mezőkövesd. A vendégek több szabadrúgást is végezhettek a 16-os előteréből, de ezekből nem tudtak profitálni. Molnár Gábor lépett ki a hátvédek közül, de ketten idejében összezártak előtte, és szerelték. Csapkodó lett a játék, mindkét oldalon sok hibát követtek el. A 67. percben eldönthette volna a hazai csapat a mérkőzést, Molnár egyedül ugrott ki, de pontatlanul adta vissza a labdát, pedig Drazsics nagyon áhítozott utána…

A Mezőkövesd nem rohant fejjel a falnak, a Honvéd pedig nem találta a szoros és határozott védekezés ellenszerét. Az utolsó húsz percre Kuttor Attila frissített. Tamás Krisztián csavart a bal sarok mellé, a hajrában egyre nagyobb erőket mozgósítottak a vendégek, szerették volna döntésre vinni a dolgot.

Mégis hazai helyzet alakult ki, amelynek végén Steliano Filip nyolc méterről a kapu fölé bombázott. Az utolsó percekben már mindkét csapat arra ügyelt, nehogy gólt kapjon. Talán a hazai elégedettség lehetett nagyobb, a Honvéd egy ponttal nem igazán javított a táblázaton elfoglalt pozícióján. 0–0

DÚZS: NEM VOLT MÉG SZEBB SZÜLETÉSNAPI AJÁNDÉKOM