Mezőkövesdi góllavina temette maga alá a Paksot

2023.05.14. 15:27
A kiesés rémétől fenyegetett Mezőkövesdre nem várt könnyű ellenfél a dobogóért harcoló Paks ellen a labdarúgó NB I 31. fordulójában. A kövesdiek mégis felborították a papírformát, és 6–1-es győzelmet arattak. A találkozón Drazsics három gólt szerzett, Varga Barnabás tizenegyest hibázott.

Nagy volt az öröm a kiesés elől menekülő Mezőkövesdnél (fotó: Török Attila) – A KÉPRE KATTINTVA ELÉRHETŐ A FORDULÓ GALÉRIÁJA!

LABDARÚGÓ NB I
31. FORDULÓ

Mezőkövesd–Paksi FC 6–1 (2–0)

Mezőkövesd,Városi Stadion, 1600 néző.Vezette:Karakó
Gólszerző: Drazsics (5., 38., 70.), Vajda S. (49.), Brtan (52.), Molnár G. (78.), ill. Windecker (68.)

A MECCS ONLINE KÖZVETÍTÉSÉT IDE KATTINTVA LEHET NYOMON KÖVETNI.

Kedvező eredmények születtek mezőkövesdi szempontból a szombati játéknapon: a Vasas kiesésével eldőlt, hogy már csak egy csapatot fenyegethet az NB I-es búcsú, ráadásul az ügyben érintett Honvéd sem tudott nyerni Debrecenben. A mezőkövesdi vezetőedző, Kuttor Attila mindenesetre bizakodott, hiszen – több forduló böjtje után – a legerősebb csapatát tudta vasárnap pályára küldeni, de... Az azért érdekes volt, hogy Cseri Tamásnak csak a kispadon jutott hely, míg a Fehérváron csereként beálló és egyenlítő gólt szerző Vajda Sándor bekerült a kezdő tizenegybe – később kiderült, a húzás telitalálatnak bizonyult! A találkozót megnézte Bölöni László, a francia másodosztályban szereplő Metz vezetőedzője (a gólkirályjelölt paksi csatár, Varga Barnabás produkciójára volt kíváncsi), és ott volt a lelátón Marco Rossi, a válogatott szövetségi kapitánya is.

Mezőkövesdi szempontból jobban aligha kezdődhetett volna a mérkőzés: az ötödik percben hatalmas tűzijáték után Sztefan Drazsics közelről megtalálta a rést a sűrű védelmi falon, és közelről a kapuba fejelte a labdát. A Paks nem esett kétségbe, de hogy a korai gól miatt valami „elpattant” nála, jelezte, hogy Varga Barnabás olyan helyzetet hibázott el, amire eddig nem nagyon volt példa... A második kövesdi gól aztán megfogta a Paksot. A vendégek mentek előre, de sok volt a hiba a játékukban, sőt a bajt tetézte, hogy Varga Barnabás tizenegyest hibázott.

A második félidőre frissített Bognár György, Bőle Lukács és Böde Dániel lépett pályára, de ez sem segített, mert négy perc elteltével a védők közül kilépő és már az első félidőben is meg-megvillanó Vajda Sándor 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. Gólkirályból nincs hiány paksi oldalon, ám hiába küldte pályára a vezetőedző Hahn Jánost is, a Mezőkövesd lendületét már nem lehetett lefékezni, a hazai csapat a szünet után már felőrölte, szétzilálta, ízekre szedte ellenfelét – ilyen nívós teljesítménnyel az NB I-es szereplése során talán még nem rukkolt ki a csapat. Hat gólt nem kell magyarázni, mesteri futball volt, Sztefan Drazsics három gólja is emlékezetes marad a mezőkövesdieknél, de Kuttor Attilának nyilván fontosabb részlet volt a kiütéses győzelmet hozó bajnokin, hogy övéi a sorsdöntőnek mondott mérkőzésen teljesítettek nagyszerűen. Az igaz, hogy a csapat a parádés sikerrel még nem biztosította a bennmaradását, de a produkció nyilván bizakodásra ad okot a hátralévő két fordulóra.

A Paks ellenben óriási csalódást okozott, mondhatni, olyan futballt produkált, mint korábban azon ellenfelei, amelyek nem tudták megtalálni a hatékony támadójátéka ellenszerét. 6–1