Elvett egy gólt a VAR a Kisvárdától a Ferencváros ellen

A labdarúgó NB I 19. fordulójában a szervezett, lelkes Kisvárda 0–0-t játszott odahaza a Ferencvárossal.
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Dömötör Csaba)

Kisvárda–Ferencváros 0–0
Kisvárda
, Várkerti Stadion, 3150 néző. Vezette: Farkas Á.

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Rangadó Kisvárdán, és a bajnoki súlyához illő módon csaknem teljesen megtelt a várdai aréna. A Ferencváros fellépése, persze, még manapság is sok helyen vonzza a közönséget, de szó sincs arról, hogy kizárólag a vendégegyüttes miatt kígyóztak volna sorok a pénztárak előtt. A Kisvárda, mondhatjuk, immár évek óta tényező a magyar élvonalban, nem először van dobogós helyen, így cseppet sem volt meglepő, hogy szinte minden széken ült valaki.

Nagy meglepetés egyik kezdőcsapatban sem volt, bár az igaz, hogy az FTC védelméből Samy Mmaee kisebb sérülés miatt hiányzott, s nem nevezték a mérkőzésre Tokmac Nguent sem. A védelembe Adnan Kovacevic került, a Slovantól nemrég megszerzett Myenty Abena a kispadon kapott helyet. Bekerült viszont az a Marquinhos, aki jó teljesítményt nyújtott az Újpest elleni 3–1-es győzelem során, mégpedig a kispadról beszállva.

Mindkét csapat négy védővel, két védekező középpályással, három támadó fedezettel és egy előretolt csatárral kezdett, de Sztanyiszlav Csercseszov hamar változtatásra kényszerült. Az egyik ütközést követően Muhamed Besic a földön maradt, és ez több szempontból is rosszul érintette a zöld-fehéreket: a bosnyák légiós egyfelől rengeteget dolgozott azért, hogy miután hosszú évek után visszatért a Fradiba, ismét jó formába lendüljön, az utóbbi időszakban egyértelműen csapata legjobbjai közé emelkedett, és amíg nem sérült meg, Kisvárdán is ő mozgatta a vendégcsapatot. A labdakihozataloknál volt kulcsszerepe, mindig megjátszható volt a labdával, ám a félidő közepén jelezte, bármennyire is szeretné, nem tudja folytatni a játékot – Vécsei Bálint érkezett a helyére.

Az első félidő végül nem volt igazán élvezetes... Azt lehetett látni, hogy a két csapat felkészült, meg is adták egymásnak a tiszteletet, és mert tisztában voltak a másik erényeivel, kellően óvatosak voltak. A Fradi birtokolta többet a labdát, de Ötvös Bence lövése jelentette az első eseményt, a másik oldalon Ryan Mmaee próbálkozott. Marquinhos és Kristoffer Zachariassen próbálta sokat változtatni a helyét, de ezzel sem tudott a szünetig zavart okozni, mert ha a Fradinál volt a labda, minden kisvárdai visszahúzódott a saját térfelére, a hazaiak lezárták a kapu felé vezető utakat. Kevés volt az igazi gólhelyzet, hiszen mindkét csapat nagyon stabilan védekezett.

Sokkal jobb volt a második félidő! Igaz, a léc nem volt magasan, de valóban mozgalmasabb, lendületesebb, érdekesebb volt a szünet utáni időszak.

Kezdődött azzal, hogy Janisz Karabeljov a ferencvárosi kapuba lőtte a labdát – megremegtek a stadion falai a hazaiak üvöltésétől. A házigazda hosszan ünnepelt, és még hosszabban vizsgálódott a VAR, mígnem les miatt a játékvezető érvénytelenítette a találatot.

A jelenet felpaprikázta a játékosokat, hirtelen sokkal többet és gyorsabban kezdtek el futni, a Fradi is fel-felbukkant a várdai kapu előtt, és bár igazán nagy helyzet ekkor sem alakult ki, ekkor már lekötötte a nézőket, ami a pályán zajlik.

Volt iram, volt izgalom, és a szabolcsi együttesnél is úgy érezték, ha egyszer sikerült a kapuba találni, sikerülhet még egyszer, és a második félidő közepén úgy tűnt, a hazaiak állnak közelebb a győzelemhez.

Valami nem működött a Fradinál: Csercseszov pályára küldte Sigér Dávidot, Carlos Auzquit, ám az argentin két szituációban is bátortalannak tűnt. Az orosz edző mindkét alkalommal idegesen reagált, vélhetően nem ezt kérte játékosától, de nem hezitált sokat, és lecserélte a cserét, aki így alig negyedórát töltött csak el a pályán. Nem volt meglepő, hogy a döntés nagyon rosszul érintette a futballistát, aki láthatóan idegesen jött le a pályáról, nem is fogott kezet az edzővel, és egyből az öltözőbe sietett.

Nem született gól – az első félidőt jobb lenne elfelejteni, a második már fogyasztható volt. 0–0