A 93. percben lőtt góllal nyert a Kövesd a Mol Fehérvár ellen!

2023.02.10. 19:50
A labdarúgó NB I 19. fordulójának első mérkőzésén a Mezőkövesd hazai pályán 2–1-re legyőzte a Mol Fehérvárt.
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Török Attila)

LABDARÚGÓ NB I
19. FORDULÓ
M
ezőkövesd Zsóry FC–Mol Fehérvár FC 2–1 (1–1)
Mezőkövesd,
Városi Stadion, 500 néző. Vezette: Berke
Gólszerző: Besirovic (36.), Drazsics (90+3. – 11-esből), ill. Lirim M. Kastrati (34.)
Kiállítva: Szerafimov (90+2., Mol Fehérvár)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

Nem termett sok babér a Mezőkövesdnek az elmúlt csaknem három évben a Fehérvár ellen, az előző bajnokságban például a három egymás elleni meccsből kettőt elveszített, egy pedig döntetlennel ért véget. A sorozat ebben az idényben sem szakadt meg, szeptemberben 2–1-re nyert a Vidi hazai pályán.

Mindkét csapatnak nagy szüksége volt a pontokra a péntek esti bajnokin, hiszen a Kövesd a kiesés ellen harcol, és jószerével már a Mol Fehérvár is. Igaz, a hazaiak önbizalomtól duzzadva várták a csatát, mert a tavaszi szezonban eddig továbbjutottak a Magyar Kupa-nyolcaddöntőből, az NB I-ben pedig két meccsen négy pontot szereztek a Puskás Akadémia legyőzésével és a ZTE FC elleni döntetlennel, míg a piros-kékek a bajnokságban kikaptak a Kecskeméttől, majd döntetlent játszottak a Debrecennel.

A mínusz öt fokos hidegben mindkét együttes óvatosan kezdett. A vendégeknél Fiola Attila visszakerült megszokott helyére, a védelem jobb oldalára. Az első lövés Sztefan Drazsics nevéhez fűződött, Kovács Dániel hárított, válaszként Kenan Kodro 17 méterről ballal alig lőtt a kapu fölé, majd Andrej Lukic tesztelte a fehérvári kapus reflexeit.

Fotó: Török Attila

A Fehérvár fokozatosan átvette az irányítást, de a hazaiak állták a sarat, s ha tehették, támadásba lendültek. Cseri Tamás a frászt hozta csapattársaira a házigazda kapuja előtt, a lábáról lecsúszó labdára szerencséjére jókor érkezett a kapus Riccardo Piscitelli, vetődéssel mentett. A 34. percben aztán a bal oldalról érkező beadásra Lirim M. Kastrati érkezett, és a léc alá bombázott, megszerezve a vezetést a vendégeknek. Sokáig nem örülhettek a fehérváriak, mert szinte azonnal egyenlített a Mezőkövesd, Dino Besirovic 15 méterről a jobb sarokba bombázta a labdát. Kezdődhetett minden elölről…

A szünet után a vendégek sok passzból építették támadásaikat, majd Molnár Gábor bombázott a léc alá, csakhogy a gólt les előzte meg, maradt az 1–1. Egyre több hiba csúszott a fehérváriak játékába, a tizenhatos előtt elfogyott a tudomány. A másik oldalon David Babunszki beállítása jó húzásnak bizonyult, a középpályás lendületet adott a hazai gárdának.

Mindkét csapat győzelemre tört, Dárdai Pál félmagas lövését hárította Piscitelli, majd Molnár Gábor saját büntetőterülete előtt eladott labdájából csaknem baj lett, de Pokorny Péter a bal alsó sarok mellé lőtt. A hosszabbításban Nikola Szerafimov a tizenhatoson belül kezezett, a második sárga lapot követte a piros, a megítélt tizenegyest Sztefan Drazsics értékesítette, ezzel győzött a Kövesd.

Nagy bajban a Fehérvár, a harmadik tavaszi bajnokiján sem tudott győzni.