Domingues duplája ellenére is csak ikszelt a Honvéd Kecskeméten

2023.02.11. 14:13
Gólgazdag első félidőt követően nem esett újabb találat a folytatásban, így 2–2-es döntetlennel zárult a Kecskemét és a Budapest Honvéd találkozója az NB I 19. fordulójában.
Mozgalmas volt az első félidő a Széktói Stadionban
A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Koncz Márton)
Mozgalmas volt az első félidő a Széktói Stadionban A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Koncz Márton)

LABDARÚGÓ NB I
19. FORDULÓ
Kecskeméti TE–Budapest Honvéd 2–2 (2–2)
Kecskemét,
Széktói Stadion, 2527 néző. Vezette: Káprály
Gólszerző: Katona B. (16.), Szuhodovszki (45.), ill. Domingues (19., 25.)

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

„Számomra meglepetés, hogy így szerepel a Honvéd, mert sokkal jobb csapatnak tartom ennél.”

A KTE vezetőedzője, Szabó István mondta ezt a mérkőzés felvezetésében, ugyanakkor azt is hozzátette, hogy hétről hétre látni, a kiesőzónában lévő csapatok is képesek akár az éllovassal, akár a dobogón lévő csapatokkal döntetlent játszani. Ez valóban így van, ám nem változtat a tényen: a fordulót a második helyről váró KTE nagyságrendekkel jobb formában volt, mint a játéknapnak a 11. helyről nekifutó Bp. Honvéd, arról nem is beszélve, hogy a közeli és a távoli múlt sem a kispesti együttes sikerét vetítette előre.

Bármennyire is hihetetlen, a Honvéd az élvonalban tizenöt próbálkozásból csak egyszer tudta legyőzni riválisát (2015. május 9-én 2–0-ra), öt döntetlen mellett kilencszer is vereséget szenvedett, ráadásul Kecskeméten hét próbálkozásból csak egyszer volt képes pontot szerezni. Érdekesség, hogy amikor hasonló párosításban legutóbb találkozott a két csapat (2014. október 25-én a KTE nyert 1–0-ra), Tomás Tujvel és Ivan Lovrics a kecskemétieket erősítette, szombaton előbbi a Honvéd kispadján ült, társa viszont ott volt a kispestiek kezdő tizenegyében.

A hazai szurkolók által remélt jó kezdés elmaradt, a KTE nem tudta meglepni a riválisát, mi több, a letámadó Honvéd a bal oldalon több veszélyes támadást is vezetett. Már negyedóra eltelt a mérkőzésből, amikor Banó-Szabó Bence indítása megtalálta a középen kilépő Katona Bálintot, aki csinált egy cselt, majd szép mozdulattal a léc alá lőtte a labdát. Tegyük hozzá, a kispesti védelem közepe hatalmas helyezkedési hibát követett el, és ezt azonnal góllal büntette a házigazda. A kritika mellett ne hallgassuk el, hogy a Honvéd nem zuhant össze, jól reagált, és három perccel később 1–1 volt az állás, miután Nenad Lukics ütempasszát Brandon Domingues gólra váltotta. Nem sokkal a játékrész közepe után már a kispesti együttes vezetett, a francia-portugál szélső a második lehetőségét sem hibázta el – a KTE hátsó alakzata itt sem állt a helyzet magaslatán. Alakulhatott volna úgy is, hogy a Honvéd kétgólos előnnyel megy szünetre, Jairo Samperio azonban nagy helyzetben rossz megoldást választott, a hajrában pedig Szuhodovszki Soma szép lövéssel eltüntette csapata hátrányát.

A szünetben Szabó István kettőt is cserélt, a KTE mozgékonyabb támadószerkezetre váltott, ám nem tudott olyan fölényt kialakítani, ami helyzetet hozott volna. Tamás Krisztián lövésével a Honvéd veszélyeztetett először, majd Samperio lövése után kerülte el a labda a bal alsó sarkot. Bizony, a fővárosi együttes futballjában volt több veszély, beigazolódott, amiről Szabó István még a meccs előtt beszélt, vagyis hogy a Honvéd jobb csapat annál, mint ahogy szerepel a bajnokságban – erre a találkozóra ez feltétlenül igaz volt. Az egyik szöglet után Lazar Csirkovics lábában volt a harmadik kispesti találat, de az eredmény már nem változott. A Honvéd története során másodszor szerzett pontot Kecskeméten az élvonalban, ugyanakkor azt kell mondanunk, a látottak alapján akár nagyobb meglepetést is okozhatott volna. 2–2

(Fotó: Koncz Márton)