A Kisvárda megnyerte a keleti rangadót a DVSC ellen

2021.09.26. 14:03
Gyors góllal szerzett vezetést a Debrecen Kisvárdán az NB I 7. fordulójában, és bár az első félidőben még meg tudta tartani az előnyt, a folytatásban már nem, sőt: 2–1-re nyert a Kisvárda.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!
Nagyot küzdött egymással a két csapat, végül a házigazda került ki győztesen (Fotó: Kovács Péter) A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK!

LABDARÚGÓ NB I
7. FORDULÓ

Kisvárda–Debreceni VSC 2–1 (0–1)
Kisvárda,Várkerti Stadion, 2800néző.Vezette: Bognár T.
Gólszerző: Mesanovic (49.), Zlicsics (89.), ill. Varga J. (10.)

ÉLŐ SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

A KISVÁRDÁHOZ KÖZELI Bodroghalomban épp templomi búcsúba botlottunk, de hasonlóan remek hangulat volt tapasztalható a Várkerti Stadionban is: a vasárnap kora délutáni, vakító napsütésben kezdődő mérkőzésen csaknem telt ház előtt fogadta a Kisvárda a „szomszédvár” Debrecent a keleti rangadón – ráadásul listavezetőként!

A hadrendek tekintetében nem lepték meg egymást a csapatok, mindkét együttes 4–2–3–1-es felállásban lépett pályára. Annál meglepőbb volt, hogy a Debrecen jobbhátvédje Korhut Mihály volt, akit éveken át kizárólag balhátvédként láttunk. Az utóbbi időben ugyan szerepelt már a védelem tengelyében is, de mivel a bal oldalt nyugodtan rá lehetett bízni Ferenczi Jánosra, a 22-szeres válogatott játékos ezúttal a túloldalon bizonyíthatott. A DVSC néhány napja szerződtetett korábbi válogatott csatárát, Németh Krisztiánt pedig a VIP-páholyban fedezhettük fel, ő egyelőre még nem volt jelölve a hajdúságiak meccskeretébe.

Aktívabban, nagyobb elszántsággal kezdett a vendégcsapat, Ugrai Roland már a kilencedik percben kis híján átemelte a labdát Dombó Dávid kapuson – illetve át is emelte, csak nem a kapuba. Két perccel később már nem volt menekvésük a hazaiaknak: Bárány Donát passzolt Varga Józsefhez, aki középről, 16 méterről, jobbal a jobb alsó sarokba lőtt. Varga József óriási öröme érthető volt: jó két és fél év után szerzett gólt az élvonalban, legutóbb 2019 márciusában volt eredményes.

Igyekezett ritmust váltani ezután a Kisvárda, és a 17. percben majdnem egyenlített: Jaroslav Navrátil jó helyzetből lőhetett kapura ballal tíz méterről, de pont bele Tomás Kosicky kapusba, majd a kipattanót Claudio Bumba rúgta rá, de azt a próbálkozást pedig blokkolták. Majd a következő percben Lazar Csirkovics lőhetett szabadrúgást középről, 22 méterről, de fölé célzott. Az első fél óra végén aztán Navrátil ballal a tizenhatos vonaláról találta telibe dörgedelmes lövéssel a lécet, egy percre rá pedig Szlobodan Szimovics távoli lövésénél kellett kitornáznia a labdát a léc alól a vendégek kapusának. Érett a kisvárdai egyenlítés, de a Debrecen meg tudta őrizni a vezetését a növekvő nyomás ellenére is. A mérkőzés ezen periódusában szinte egy-két percenként érkeztek a hazai helyzetek, az egyiknél a kétségbeesetten menteni igyekvő Tomás Kosicky még a saját kapufájának is nekiszaladt igyekezetében. A szünetig megúszta kapott gól nélkül a DVSC, sőt, az első félidő ráadásában Ugrai megduplázhatta volna a vendégek előnyét, ha kicsit jobban koncentrál, és nem kapkod ajtó-ablak helyzetben.

A Kisvárda a szünet után is ott folytatta, ahol az első játékrész végén abbahagyta, Bumba már a második percben lőhetett – fölé. Majd egy perccel később megint ő próbálkozott, ezúttal a lapos, sarokra tartó lövését kellett védenie a debreceni kapusnak. De nem lehetett kibírni a hazai rohamokat, a 49. percben Jasmin Mesanovic remekül vett át mellel egy hosszú indítást, és ki is lőtte mesterien a hosszú sarkot! Hiába videóztak hosszan, bizony nem volt les.

A Debrecennek ezt követően egyetlen érdeke lehetett: a meccstempó lassítása és a játék tördelése, mert hihetetlen lendületben volt a Kisvárda. Ehhez képest a hazaiak kezdtek el sárga lapokat gyűjteni, mert a Loki el tudott indítani néhány igazán ígéretes kontratámadást, amelyeknek muszáj elejét venni. Az egyik ilyen ellentámadásnál azonban Bévárdi Zsombor meg tudott iramodni, ám tiszta lövőhelyzetből fölé lőtt. Az egyenlítés után is a Kisvárda diktálta a tempót, sokszor percekig a kapuja elé szögezte a DVSC-t. A 89. percben dőlt el a mérkőzés, mégpedig pazar góllal: Lazar Zlicsics remek átlövéssel megnyerte a meccset a Kisvárdának – a csapat így továbbra is vezeti az NB I-es tabellát! 2–1

1. Kisvárda 7 6 1 12–6 +6 18
2. Ferencvárosi TC 6 5 1 14–6 +8 15
3. Paksi FC 7 4 1 2 22–15 +7 13
4. Budapest Honvéd 7 3 1 3 12–11 +1 10
5. MTK Budapest 7 3 1 3 9–9 0 10
6. Puskás Akadémia 6 3 1 2 7–9 –2 10
7. Mol Fehérvár 7 2 4 1 8–7 +1 10
8. Debreceni VSC 7 2 2 3 18–14 +4 8