NB I: így lett Belényesi Csabából Szabó Alex Pakson

Z. A.Z. A.
2023.02.07. 11:14
Belényesi Csaba nem is sejtette, hogy a második félidőre Szabó Alex mezében vonult ki a pályára (Fotó: KTE)
Érdekes jelenetet hozott a  Paks–KTE labdarúgó NB I-es találkozó (0–0) második félideje: Farkas Ádám játékvezető megszakította a játékot, a kecskeméti Belényesi Csabának pedig el kellett hagynia a játékteret, hogy mezt cseréljen – addig ugyanis csapattársa, Szabó Alex meze volt rajta.

Ideális futballidőről februárban ritkán szokás beszélni, ám az is rendkívüli, hogy az időjárás annyira megnehezítse a labdarúgók dolgát, mint a Paks–KTE mérkőzésen. Amikor a játékosok a földön tartották a labdát, a passzok még csak-csak megtalálták a címzettet, ám ha íveléssel próbálkoztak, szinte biztos máshol kötött ki az átadás. Megesett, hogy hazai kapuskirúgásból a labda egy pattanást követően úgy került az alapvonalon túlra, hogy senki sem tudott hozzáérni, azt pedig borítékolni lehetett, ha valaki sarokrúgáshoz készülődik, legalább háromszor kell az elgurult labdát megigazítania. Futballra nem volt alkalmas a szélviharos idő, a kecskeméti védelem vezére, Belényesi Csaba mégis közel járt hozzá, hogy megszerezze az első NB I-es találatát.

„Ekkora szélben még nem játszottam bajnokit… – mondta lapunknak Belényesi Csaba. Nyilván érdekli az embert, meccsnapon milyen időjárás lehet, leginkább az, hogy eshet-e az eső, s bár szombaton úgy ébredtem, a szél erősen fúj, bíztam benne, kezdésre majd mérséklődik. Nem így lett, a körülmények nem voltak szokványosak, ilyen szélre felkészülni egyszerűen nem lehet! Hogy majdnem így is gólt szereztem? Tény, most jártam a legközelebb az első élvonalbeli találatomhoz. A mérkőzés végén sorra rúgtuk a szögleteket, és amikor az egyiknél blokkolták a lövésemet, majd újra szöglet következett, éreztem, megtalál a labda. Jobbról érkezett a beadás, kicsit kifordulva tudtam fejelni, és bár próbáltam a labdát irányítani, a szélben nem volt könnyű kiszámítani az ívét. Hallottam, hogy a kapu mögött a szurkolóink felhördülnek, ám nem tudtam, hogy én fejeltem a lécre, vagy a csúsztatás után alakult ki helyzet. Örültem volna, ha gólt szerzek, hiszen az első lett volna, ráadásul két ponttal többünk lenne, de így is van pozitívum: kapott gól nélkül hoztuk le a meccset egy olyan csapat ellen, amely addig a második legtöbb gólt szerezte a bajnokságban.”

Érdekes jelenetet hozott a találkozó második félideje: Farkas Ádám játékvezető megszakította a játékot, Belényesi Csabának pedig el kellett hagynia a játékteret, hogy mezt cseréljen – addig ugyanis csapattársa, Szabó Alex meze volt rajta.

„Amikor a szünetben bementünk az öltözőbe, a mester elmondta az észrevételeit, és engem is az foglalkoztatott, mit kell ahhoz, hogy feljavuljunk. Úgy döntöttem, mezt cserélek, belebújtam a helyemre kikészített dresszbe, nem figyeltem, mi van a hátára írva. Néhány perc után aztán a játékvezető megállította a mérkőzést, szólt, hogy mezt kell cserélnem. Utólag visszatekintve komikus jelenet volt, ahogy sétáltam lefelé a pályáról.”