Mínusz háromról állt fel a Gyirmót a Paks ellen, mégis közel a kieséshez

VAJDA GYÖRGY (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)VAJDA GYÖRGY (összefoglaló), ORBÁN ISTVÁN (percről percre)
2022.05.04. 16:20
Elveszőben a Gyirmót reményei (Fotó: Szabó Miklós)
Bár háromgólos előnybe került a Paks a Gyirmót FC Győr otthonában az NB I 31. fordulójában, a hazai csapatnak sikerült egyenlítenie, így megmentett egy pontot. Ezzel azonban nem került közelebb a bennmaradáshoz.

LABDARÚGÓ NB I

31. FORDULÓ

Gyirmót FC Győr–Paksi FC 3–3 (0–2)
Győr, Gyirmót, Alcufer Stadion, 1020 néző. Vezette: Andó-Szabó
Gólszerző: Varga B. (70.), Kovács D. (82.), Ventúra (90+2.), ill. Medgyes (31.), Ádám M. (38., 50.)

ONLINE SZÖVEGES TUDÓSÍTÁS ITT!

Győzni kell! Ezt a jelszót adta ki a Paksi FC elleni mérkőzés előtt Csertői Aurél, a Gyirmót FC Győr vezetőedzője. Érthető, hiszen csak a három pont megszerzése adhatott reményt arra, hogy a győri klub az élvonalban maradjon, míg az egy pont csupán matematikai esélyt jelent – végül is ez utóbbi vált valósággá.

A reménybeli sikert megcélozva kezdtek a hazaiak, hiszen már a 3. percben óriási helyzetet teremtettek a vendégek kapuja előtt, ám Herjeczki Kristóf hiába varázsolta Vlagyiszlav Klimovicshoz a labdát, a fehérorosz légiós öt méterről leadott fejesét követően a léc fölé tolta a labdát Nagy Gergely kapus. Egyébiránt oda bólinthatta volna a gyirmóti játékos a labdát, ahová csak akarja, hiszen senki sem volt a közelében. A hatalmas helyzet után is maradt a hazai fölény, a 3–5–2-es hadrendben futballozó Paks nem igazán törte magát, vélhetően a jövő szerdai Mol Magyar Kupa-döntőre tartogatta az erejét a csapat, csupán a félidő derekán vette át a játék irányítását, ám komolyabb helyzet jó ideig nem kínálkozott a hazai kapu előtt.

Aztán a 31. percben megszerezték a vezetést a vendégek. Az elalvó gyirmóti védők közül az egykori győri játékos, Medgyes Sinan védhetetlenül vágta a kapuba a labdát, majd hét perccel később úgy tűnt, el is dőlt a meccs, a lesipuskás Ádám Martin megszerezte 30. bajnoki gólját, s ezzel kettőre növelte a paksi előnyt. Mondhatni, semmi különös nem történt, csupán annyi, hogy a 30. perctől elkezdett futballozni a Paksi FC.

A szünet után is erőlködés nélkül futballoztak a vendégek, tehették, mert sokáig úgy tűnt, a Gyirmót játékosai már az öltözőben szomorkodva az eredmény alakulása miatt elbúcsúztak az NB I-től. Éppen ezért érthetetlen, hogy a lelki nyomástól megszabadulva sem tudtak őszintébben futballozni, igaz, az okok a képességek közötti különbségek terén keresendők. S ha még maradt némi reményparázs a gyirmótiakban, annak kioltásáról Ádám Martin gondoskodott, megmutatva Klimovicsnak azt, hogy miként is kell közelről a kapuba fejelni a labdát… A maroknyi paksi drukker pedig önfeledten ünnepelte a gólkirályjelölt 31. találatát.

Ádám Martin duplázott a Paks ellen (Fotó: Szabó Miklós)

Az 56. percben hiába szépített Csörgő Viktor, ha centikkel is, de a védelem vonala mögé került, így aztán a VAR-szobában ülők tanácsára Ando-Szabó Sándor játékvezető a kezdőkör közepére leállított labdát vissza rendelte a paksi kapu elé, és gól helyett teljes joggal szabadrúgást ítélt kifelé. Sovány vigasz, hogy aztán a 70. percben sikerült a szépítés, a házi gólkirály Varga Barnabás fejese után, majd a figyelmetlen védők között a csereként beálló 19 éves Kovács Dominik is betalált. No, ekkor viszont nekiveselkedett a hazai együttes, a Gyirmót minden mindegy alapon hatalmas hajrába kezdett, egyenlített, ám a fordításra már nem maradt ideje. Viszont a döntetlen azt jelenti, hogy matematikai esélye még van a bennmaradásra a győri csapatnak, ám ez most már az ellenfelek eredményeitől is függ.

A Ferencváros elleni, jövő szerdai Magyar Kupa-döntőjére készülő Paksi FC könnyedén vezetett 3–0-ra, és ezt az előnyt ugyanilyen lezseren futballozva hagyta eltűnni, döntetlent játszva a hajrára felbátorodó, kieséstől fenyegetett Gyirmóttal.

1. Ferencvárosi TC 31 21 5 5 58–27 +31 68
2. Puskás Akadémia 31 14 11 6 41–31 +10 53
3. Kisvárda 30 13 11 6 45–32 +13 50
4. Mol Fehérvár 31 13 7 11 45–40 +5 46
5. Paksi FC 31 12 6 13 73–60 +13 42
6. Újpest FC 30 11 7 12 45–43 +2 40
7. Zalaegerszegi TE 31 10 9 12 43–55 –12 39
8. Debreceni VSC 31 10 8 13 44–48 –4 38